Cmentarz w Mierzeszynie

APEL – PROŚBA
W SPRAWIE CMENTARZA PARAFIALNEGO
W MIERZESZYNIE

W ostatnim czasie na cmentarzu parafialnym w Mierzeszynie przeprowadzono konkretne porządki. Ostatnie lata wykazały, że cmentarz prowadzony przez administratora został nieco zaniedbany – dotyczyło to zwłaszcza tzw. kwestii śmieciowej.

Od końca czerwca 2020 roku Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie podjęła szereg prac porządkowych:

- zburzono, stare, niefunkcjonalne, betonowe śmietniki;

- dokonano wywozu zalegających od lat śmieci – cztery duże kontenery (koszt: 5.000,- PLN);

- zakupiono duży, funkcjonalny kontener na śmieci cmentarne (koszt: 5.300,- PLN);

- wywóz śmieci (każdy) z nowego kontenera wynosi: 1.800,- PLN;

- pomalowano ogrodzenie cmentarza;

- naprawiono fragmenty ogrodzenia cmentarnego.

TUTAJ APELUJĘ O POMOC W SFINANSOWANIU TYCH WYDATKÓW DO WSZYSTKICH, KTÓRZY MAJĄ GROBY SWOICH BLISKICH NA CMENTARZU W MIERZESZYNIE.

Obecnie (na czas nieokreślony) cmentarzem zajmuje się Parafia w Mierzeszynie. W związku z tym ewentualne, nowe pogrzeby proszę najpierw zgłaszać do biura parafialnego w Mierzeszynie.

Apeluję także do Wszystkich, którzy mają groby swoich bliskich na cmentarzu w Mierzeszynie o uiszczenie opłat:

- „przedłużenie” miejsca grobu na kolejna 20 lat wynosi 500,- PLN;

- „nowe” miejsce na nowy pochówek wynosi 500,- PLN;

- opłata za postawienie nowego pomnika na cmentarzu wynosi 10% wartości tegoż pomnika (dotyczy pomników ostatnich dziesięciu lat, po 1 lipca 2010 roku).

Liczę na zrozumienie naszego apelu – prośby, dotyczącej funkcjonowania cmentarza w Mierzeszynie. Wspólna troska i odpowiedzialność sprawią, że cmentarz w Mierzeszynie będzie godnym miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych.

z wyrazami szacunku:
ks. Andrzej Sowiński