Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lipca 2024
 1. W tym tygodniu Msze święte będą sprawowane: w poniedziałek o godz. 6.00 oraz w sobotę o godz. 18.00. Jutro, w poniedziałek o godz. 6.00 rano Msza święta dziękczynno błagalna w intencji pani Marii Ornowskiej z okazji 70 rocznicy urodzin.
 2. W przyszłą niedzielę, 21 lipca po każdej Mszy świętej poświęcenie samochodów i innych pojazdów z okazji Dnia św. Krzysztofa. Tego dnia wspieramy swoimi ofiarami zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Kupracz z Kolbud i Beata Gajkowska z Domachowa.
 4. Dziękuję mieszkańcom Błotni wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. Dziękuję za piękne kwiaty! W sobotę, 20 lipca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wioski.
 5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIECZYNNE!
 6. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, pani Bożenie Kiełczykowskiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan, panu Piotrowi Stefanskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, pani Krystynie Czerwińskiej, rodzinie państwa Ewy i Jacka Szuba. Szczególne podziękowanie za trud koszenia trawy.
 7. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.

 

FUNKCJONOWANIE PARAFII

W CZASIE NIEOBECNOŚCI KS. PROBOSZCZA W MIERZESZYNIE

 

W związku z moim leczeniem szpitalnym w najbliższym czasie:

 1. Msze święte niedzielne i świąteczne będą sprawowane według stałego grafiku, czyli o godz. 7.30 (w kościele św. Bartłomieja Apostoła) oraz o godz. 9.30 i 11.00 (w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa). Msze święte będzie prowadził poproszony przeze mnie kapłan.
 2. Msze święte w dni powszednie nie będą sprawowane.
 3. Biuro parafialne będzie nieczynne w dniach mojej nieobecności.
 4. Nagłe wypadki wizyt do chorych proszę uzgadniać w innych parafiach (np. w Trąbkach Wielkich).
 5. Prawdopodobnie nie będzie wizyt u chorych w pierwszy piątek sierpnia i września.
 6. W Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie nie będą sprawowane Msze święte w czasie mojej nieobecności (nie będzie zastępstwa).
 7. Pogrzeby na cmentarzu w Mierzeszynie w czasie mojej nieobecności proszę konsultować z firmą pogrzebową „Kalia” u pana Alfreda Wenzela (503 609 787; 516 950 214; 58 691 27 19). Kapłan prowadzący pogrzeby: ks. Franciszek Czap (508 169 409), ks. Piotr Radzik (503 997 866), księża z Trąbek Wielkich (58 682 83 70) lub ksiądz z innej parafii wybrany przez rodzinę.
 8. Przygotowanie kościoła do Mszy świętej proszę konsultować z panem Piotrem Stefańskim (także inne sprawy dotyczące kościołów).
 9. Klucze od kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa (odnośnie sprzątania) znajdują się u państwa Czerwińskich; opiekę przy kościele parafialnym sprawuje pani Krystyna Korycka.
 10. Proszę wszystkich lektorów o pomoc w przygotowaniu liturgii w związku ze sprawowanymi Mszami świętymi w czasie mojej nieobecności.
 11. Niestety, nie znam konkretnych terminów mojej nieobecności.
 12. Proszę o zrozumienie; przepraszam za wszelkie utrudnienia w działalności parafii. Pozdrawiam serdecznie.

ks. Andrzej Sowiński, proboszcz

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »