Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA

23 sierpnia 2015

1.       Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową św. Bartłomieja Apostoła. Uroczysta Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. kanonika Gerarda Borysa będzie sprawowana o godz. 12.00. Od godz. 14.00 do 18.30 odbędzie się parafialny festyn rodzinny, na który zapraszam wszystkich Gości, Letników i Parafian. Zapraszam do skorzystania z wielu atrakcji artystycznych, przejazdu motocyklem, skorzystania z kuchni ludowej. Odbywać będzie się także loteria fantowa. Cena losu tylko 5,- PLN. Każdy los wygrywa. Losowanie nagród głównych pod koniec festynu. Wszelki dochód z festynu przeznaczony jest na zakup żyrandoli neobarokowych do remontowanego kościoła św. Bartłomieja Apostoła.

2.       Już dzisiaj dziękuję wszystkim drogim Parafianom za wielkie i wspaniałe zaangażowanie się w organizację i przebieg parafialnego festynu rodzinnego.

3.       Dziękuję wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w  Drugim Rowerowym Rajdzie Rodzinnym Śladami ks. Jana Pawła Aeltermanna do Przywidza.

4.       Uwaga! Została już wznowiona działalność wspólnoty Anonimowych Alkoholików przy naszej parafii. Spotkania odbywają się regularnie w poniedziałki o godz. 18.00 w sali wiejskiej w Mierzeszynie. Bardzo proszę o zainteresowanie się sprawą wszystkich, którzy potrzebują konkretnej pomocy w tej kwestii.

5.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Kucharski z Mierzeszyna i Anna Zielińska ze Szczuczyna.

6.       W najbliższą środę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta o godz. 18.00.

7.       Bardzo dziękuję  mieszkańcom Błotni za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 29 sierpnia  proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie.

8.       U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN.

9.       Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.

10.   Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas.

11.   Wójt Gminy Trąbki Wielkie zaprasza wszystkich chętnych rolników na wspólny, dwudniowy wyjazd do Częstochowy w dniach 5 i 6 września na coroczne Ogólnopolskie Dożynki Rolników. Wyjazd zaplanowany jest w sobotę 5 września o godz. 5.00 z placu przykościelnego w Trąbkach Wielkich. Koszt wyjazdu 130,- PLN (w tym nocleg, przejazd i ubezpieczenie). Zapisywać należy się w Urzędzie Gminy Trąbki Wielkie, w sekretariacie (pokój nr 19), bądź telefonicznie dzwoniąc pod numer: 58 682 83 23.

12.   Zwracam się z apelem do panów z parafii o pomoc w remoncie dachu kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Chodzi o „zaklejenie” szpar między dachówkami od wewnątrz dachu. Tych szpar jest ok. dwieście!

13.   Poszukuję także sponsora do wymalowania kościoła parafialnego po zakończonych pracach remontowych.

14.   Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej + Tadeusz Orzechowski, lat 86 z Olszanki. Pogrzeb odbędzie się w środę, 26 sierpnia o godz. 10.00. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »