Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MILOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017
 1. Jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla rodziców w związku z rocznicą Pierwszej Komunii świętej. Bardzo proszę o przyniesienie do wglądu książeczek spowiedzi pierwszopiątkowej dzieci!
 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paweł Łuczkowski z Grabiny-Zameczek (Parafia Suchy Dąb) i Sandra Groszek z Domachowa oraz Mateusz Laga z Trąbek Wielkich i Marta Papis z Mierzeszyna.
 3. Bardzo dziękuję  paniom Krystynie Czerwińskiej i Wiesławie Warda za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu wczorajszym. W sobotę, 29 kwietnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Koziej Góry i Szklanej Góry.
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 5. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 6. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN. Dzisiaj z gazetą bezpłatny dodatek z DVD filmem pt. „Zmartwychwstały”.
 7. W dzisiejszą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego wspieramy ofiarami do puszek poszkodowanych w działaniach wojennych mieszkańców Syrii.
 8. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Grzegorzowi Fenskiemu. Szczególne podziękowanie dla pana Wojciecha Czerwińskiego, który w ostatnim czasie podjął prace remontowe kolejnych zewnętrznych drzwi wejściowych do kościoła św. Bartłomieja Apostoła (drzwi wieżowych).
 9. Jest możliwość udania się na PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ na jesieni tego roku. Szczegóły w gablocie. Zebranie w sprawie pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się dziś po Mszy świętej o godz. 11.00.
 10. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać święto patronalne archidiecezji gdańskiej oraz jubileusz 25. lecia powstania naszej archidiecezji i metropolii. Zapraszamy na uroczysta Mszę świętą sprawowaną z tej okazji na Wzgórzu świętego Wojciecha w Gdańsku w niedzielę, 7 maja o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Bardzo proszę wyjeżdżających o zgłoszenie się do proboszcza i zabranie jednego sztandaru lub chorągwi parafialnej.
 11. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. JERZY DAWIDOWSKI, lat 53 z Zaskoczyna. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »