Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017
 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa do Matki Bożej od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Pamiętajmy o uczestniczeniu w nabożeństwach w poszczególnych wioskach przy kapliczkach.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży w związku z Bierzmowaniem. Kolejne spotkania w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i w piątek o godz. 19.00.
 3. W każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Sigda i Małgorzata Milewska – oboje z Pruszcza Gdańskiego.
 5. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 27 maja proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Miłowa.
 6. Uwaga. Rusza akcja letnich wakacji „Caritas”. Informacje i zapisy do Warzenka i na obóz wędrowny u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
 7. Sołtys i Rada Sołecka wsi Błotnia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich serdecznie zapraszają na 4. Bieg Przełajowy w ramach współzawodnictwa Sołectw. Bieg odbędzie się w dzisiaj o godz. 14.00 w Błotni. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 13.00. Długość trasy ok. 3,5 km.
 8. W środę, 24 maja o godz. 17.30 na Stadionie „Energa” Gdańsk odbędzie się VIII Forum „Młodzi i Miłość”. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych.
 9. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 10. Bardzo zachęcam do nabywania i lektury nowych numerów naszej gazety parafialnej: 252 i 253.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Wiesławowi Kiełczykowskiemu, panu Dariuszowi Kiełczykowskiemu. Wyrażam wdzięczność panu Wojciechowi Czerwińskiemu za solidne wykonanie zewnętrznych, wieżowych drzwi do kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Szczególne podziękowanie także dla Parafian, którzy pamiętali o moich imieninach i rocznicy święceń kapłańskich.
 14. Zachęcam do wyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która rozpocznie się 17 września tego roku. Szczegóły w gablocie. Zapisy na pielgrzymkę przez wpłatę zaliczki w wysokości 500,- PLN.
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »