Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 maja 2019
 1. Zakończył się Biały Tydzień dzieci, które przystąpiły do uroczystej Pierwszej Komunii świętej. Raz jeszcze dziękuję Dzieciom, Rodzicom, Rodzinom, pani katechetce Aleksandrze Michalskiej za przebieg tych szczególnych dni. W zakrystii do odebrania płyty foto i video z uroczystości pierwszokomunijnej.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe ku czci NMP są sprawowane w kościele od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Zachęcam także do uczestniczenia w nabożeństwach majowych przy poszczególnych kapliczkach w danych wioskach.
 3. Dzisiaj, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i młodzieży w związku z Bierzmowaniem, które odbędzie się w naszej parafii 6 czerwca.
 4. Natomiast, we wtorek, 21 maja po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców i dzieci, które w sobotę, 25 maja o godz. 10.30 będą świętować Rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej. Na zebranie proszę przynieść małe książeczki obecności na spowiedzi świętej pierwszopiątkowej.  Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych w piątek, 24 maja o godz. 17.00.
 5. W najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 12.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła będzie sprawowana Msza święta w intencji Strażaków OSP Mierzeszyn z okazji poświęcenia i otwarcia nowej remizy – strażnicy.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Kobylarz z Domachowa i Marta Sikora z Pomlewa (Parafia Przywidz).
 7. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Domachowa bloki 13, 14 i 15 za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 25 maja proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Gajewskich do rodziny państwa Lewandowskich.
 8. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 10. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej.
 12. W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa zostały ustawione trzy różne stacje Drogi Krzyżowej, które w najbliższych latach ozdobią ten kościół. Bardzo proszę drogich Parafian o sugestie i opinie na temat, która praca by miała być realizowana w kościele. Po wyborze danej Drogi Krzyżowej w podobnej tonacji zostanie wykonane także prezbiterium tego kościoła.
 13. Wyrażam wdzięczność tym Parafianom, którzy pamiętali o moim dniu imienin. Dziękuję za pamięć, modlitwę, życzenia.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »