Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 października 2014
 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W całej Polsce – i w naszej parafii – odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieł misyjnych w świecie.
 2. Dziś w całej Polsce liczymy wiernych obecnych na Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.
 3. Wójt Gminy Trąbki Wielkie pan Błażej Konkol zaprasza dziś na Koncert Papieski, który odbędzie się o godz. 19.00 w gimnazjum w Trąbkach Wielkich.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 października po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 5. Również w przyszłą niedzielę zapoznamy się na Mszach świętych z działalnością Grupy AA. W związku z tym, że w naszej parafii jest duży problem z pijaństwem i alkoholizmem bardzo proszę poinformować zainteresowanych o możliwości włączenie się do Grupy AA.
 6. Trwa miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych odprawiane są od poniedziałku do soboty po Mszy świętej, natomiast dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30.
 7. Jutro, w poniedziałek, różaniec wyjątkowo o godz. 6.30 rano, natomiast Msza święta o godz. 7.00.
 8. W czwartek o godz. 7.00 rano Msza święta ku czci św. Ojca Pio i spotkanie Grupy Modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę, 26 października nasz parafialny zespół Caritas będzie sprzedawał wiązanki nagrobne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zorganizowanie mikołajek dla dzieci z naszej parafii. Bardzo zachęcam do nabywania tych ozdób.
 10. Można już składać na wypominki za zmarłych. Wypominki będą odczytywane na Mszach świętych w Dzień Zaduszny, przy końcu Mszy świętej od poniedziałku do soboty w listopadzie oraz w ciągu roku raz w miesiącu jest sprawowana Msza święta wypominkowa za zmarłych.
 11. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 25 października proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa.
 12. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 14. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 15. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Piotrowi Gajewskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
 16. Bardzo dziękuję pani Krystynie Koryckiej za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.
 17. Proszę chętne osoby na sobotę, 25 października o godz. 10.00 na akcję grabienia liści przy naszych kościołach.
 18. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na szkolenie „Nowe wymogi dopłat bezpośrednich od 2015 roku”. Szkolenie odbędzie się w czwartek, 23 października o godz. 11.00 w sali wiejskiej w Mierzeszynie.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »