Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020
 1. W pierwszy piątek, odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 2. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.30.
 3. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom i przyjaciołom naszej parafii, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów i funkcjonowanie parafii.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Sigda z Żuławy i Dorota Dysarz z Warcza.
 5. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej w poniedziałek, wtorek i piątek.
 6. Bardzo dziękuję mieszkańcom Domachowa bloki 13, 14 i 15 za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 4 lipca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Gajewskich do rodziny państwa Lewandowskich.
 7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 8. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, panu Filipowi Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Pawłowi Kłosińskiemu, panu Grzegorzowi Fenskiemu.
 9. W tygodniu trwały dalsze  prace porządkowe na naszym cmentarzu. Dotyczyły głównie tzw. kwestii śmietnikowej. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc w tych pracach całej rodzinie państwa Koryckich, panom Jackowi i Mateuszowi Szuba, panom Krzysztofowi i Bartoszowi Grabińskim, panu Ireneuszowi Sikora, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Pawłowi Formela, pani Marioli Baltrukas, panu Krzysztofowi Peplińskiemu, panu Pawłowi Dysarz, pani Ewie Dawidowskiej, pani Bogumile Płońskiej, państwu Dominice i Marcinowi Szczęsny, panu Marcinowi Butowskiemu, panu Jackowi Surma.
 10. Łączny koszt wywozu śmieci z cmentarza wyniósł 5.000,- PLN (cztery duże kontenery).Tutaj apeluję do Wszystkich, którzy mają groby bliskich na cmentarzu o wspomożenie finansowe tej akcji. Przez miesiąc (do 19 lipca) będę prosił o dobrowolne ofiary na ten cel przekazywane w kopercie na tacę (ewentualnie na konto parafii). Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc. Jednocześnie apeluję o zachowanie czystości na cmentarzu. Na razie są ustawione dwa niewielkie śmietniki. Jeżeli komuś to nie sprawia wielkiego kłopotu proszę przynajmniej w najbliższym czasie zabierać śmieci do śmietników domowych. Rozważana jest sprawa jak najlepszego rozwiązania kwestii śmieci oraz dalszych spraw związanych z funkcjonowaniem cmentarza. Zakupiony został jeden duży kontener na śmieci cmentarne (10 m3). Koszt kontenera to kolejny duży wydatek: tym razem 5.300,- PLN. Proszę być także czujnym na osoby, które nielegalnie podrzucają swoje prywatne śmieci domowe lub z działalności gospodarczej.
 11. Przekazuję wyrazy szacunku Wszystkim, którzy przekazują ofiary 10% wartości ustawionego nowego pomnika na cmentarzu lub dotyczące „przedłużenia” miejsca na kolejne 20 lat.
 12. Zwracam się także z apelem do chętnych Parafian, którzy podjęliby się trudu malowania płotu cmentarnego.
 13. PKS  Gdańsk informuje, że od dzisiejszej niedzieli przywrócone zostanie kursowanie autobusu linii 859 zapewniającego dojazd na niedzielną Mszę świętą w Mierzeszynie o godz. 11.00. Odjazd z Domachowa o godz. 10.33; z Zaskoczyna o 10.36. Powrót autobusu po Mszy świętej w kierunku Pruszcza Gdańskiego i dalej do Gdańska zaplanowano na godz. 12.12. Rozkłady jazdy dopiero pojawią się na przystankach. PKS Gdańsk informuje także, że zmieniły się godziny odjazdu autobusu linii 859 już od 1 czerwca w dni powszednie, a więcej kursów skierowanych zostało przez Zaskoczyn.

 

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »