Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014

Gratuluję Wójtowi Gminy Trąbki Wielkie panu Błażejowi Konkolowi i nowym Radnym wyboru do władz naszego gminnego samorządu. Życzę owocnej pracy dla dobra naszego lokalnego społeczeństwa. Szczęść Boże!

 

 1. Dzisiaj święcimy opłatki wigilijne, które w okresie Adwentu do naszych domów rozniosą przedstawiciele parafii. Ofiary „opłatkowe” będą przeznaczone na kosztowne prace rekonstrukcyjne w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę osoby roznoszące opłatki na spotkanie na plebanię w najbliższy wtorek, 25 listopada o godz. 19.00.
 2. Jutro, w poniedziałek Msza święta o godz. 17.00 ku czci św. Ojca Pio i spotkanie Grupy Modlitwy.
 3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni Wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę 29 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni.
 5. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN. W tej gazecie znajduje się m.in. kalendarz ścienny na 2015 rok. Do nabycia także broszurki o bł. ks. Jerzym Popiełuszko i bł. Karolinie Kózkównie (za dobrowolną ofiarę).
 8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
 9. Są jeszcze wolne intencje mszalne na styczeń 2015 roku (a także na kolejne miesiące). Intencje można zamawiać w biurze parafialnym oraz po każdej Mszy świętej.
 10. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas oraz panom Piotrowi i Arturowi Stefańskim.
 11. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.
 12. Rada Sołecka w Mierzeszynie oraz Fundacja „Pan Władek” organizują w niedzielę, 21 grudnia o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie spotkanie przedświąteczne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mierzeszyna od najmłodszych do najstarszych na wieczerzę wigilijną oraz wspólne śpiewanie kolęd. Informacji o spotkaniu udziela sołtys Mierzeszyna pani Irena Kuchnowska oraz pani Ewa Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
 13. W sobotę, 29 listopada udamy się na uroczystości 23. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Szczegóły pielgrzymki w gazecie parafialnej. Koszt 35 zł. Zapisy u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie oraz w zakrystii po każdej Mszy świętej. Jeżeli nie będzie odpowiedniej liczby pielgrzymów pielgrzymka będzie odwołana. Proszę słuchać w tygodniu informacji na ten temat.
 14. Uwaga: Msza święta w sobotę, 29 listopada za + Kazimierza Bliszczyka będzie sprawowana o godz. 7.00 rano.
 15. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej + Danuta Thiel, lat 52 z Mierzeszyna. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »