Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca 2016

W tym tygodniu rozpoczyna się pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Polski. Starajmy się uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży oraz w uroczystościach na Jasnej Górze. Kto nie może wyjechać na wielkie uroczystości osobiście niech bierze w nich udział za pośrednictwem telewizji. Szczegółowy program telewizyjny pielgrzymki papieskiej znajdziemy w naszej gazecie parafialnej.

 

 1. Serdeczne podziękowanie dla pana Wojciecha Czerwińskiego w związku z zakończeniem prac remontowych wejścia do kościoła św. Bartłomieja Apostoła – w tym renowacji drzwi zewnętrznych oraz naprawy ubytków ceglanych.
 2. Wielkie podziękowania dla pana Łukasza Kolbusza za renowację grobu ks. Jana Pawła Aeltermanna.
 3. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Kuchnowskich za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 30 lipca  proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Radomskich  do rodziny państwa Czerwińskich.
 4. Kończą się zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę. Bardzo proszę dziś po Mszy świętej o wpłatę 120,- PLN za autokar. W zakrystii także do odbioru wejściówki na Mszę świętą papieską. Szczegóły w gazecie parafialnej. Zebranie przedpielgrzymkowe dziś, w niedzielę o godz. 20.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 5. Dzisiaj błogosławieństwo św. Krzysztofa. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 6. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar na transport dla polskich misjonarzy. Bardzo dziękuję za dar serca dla misjonarzy!
 7. W sobotę, 30 lipca zachęcam wszystkich a zwłaszcza młodzież do odbycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się w kościele św. Bartłomieja Apostoła Mszą świętą o godz. 6.00 rano. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 8. Natomiast, w niedzielę, 7 sierpnia odbędzie się Trzeci Rodzinny Rajd Rowerowy Śladami ks. Jana Pawła Aeltermanna. Zapisy u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie a szczegóły również w gazecie parafialnej.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Górski i Dorota Wojtaś oboje z Warcza.
 10. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 11. Można rezerwować intencje mszalne na cały 2017 rok.
 12. Ukazał się 212. numer naszej gazety parafialnej. Bardzo zachęcam do nabywania i lektury.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej z wyjątkiem czwartku.
 14. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 15. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu. 
 16. Serdeczne  podziękowanie także dla pani Leokadii Pieleckiej za uszycie kolejnych obrusów ołtarzowych do kościoła św. Bartłomieja Apostoła.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »