Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2017

1.      Msze święte roratnie będą sprawowane do soboty, 23 grudnia o godz. 18.00.

2.      Zebranie ministrantów i aspirantów w związku ze świętami Bożego Narodzenia i kolędą odbędzie się jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

3.      Chorych z sakramentami świętymi odwiedzę w piątek, 22 grudnia. Następna wizyta w pierwszy piątek, 2 lutego.

4.    Spowiedź święta z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego (i pierwszego piątku, 5 stycznia) w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 do 17.45. UWAGA! W środę i czwartek od godz. 17.00 będzie spowiadał ksiądz z innej parafii.

5.      W przyszłą, Czwartą Niedzielę Adwentu, Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.30 i 11.00.

6.    W Wigilię Bożego Narodzenia Msza święta wigilijna o godz. 20.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na tę Mszę świętą szczególnie dzieci, młodzież, rodziców z małymi dziećmi. O godz. 22.00 będzie sprawowana Pasterka w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Oczywiście tego dnia tradycyjnie wstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych. Pamiętajmy, że na stole wigilijnym nie może być alkoholu!

7.    W uroczystość Narodzenia Pańskiego, w poniedziałek, 25 grudnia Msze święte o godz. 0.00 (Pasterka), oraz o godz. 9.30 i 11.00 (te Msze święte w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa).

8.      Szczegółowy program naszego duszpasterstwa w okresie świątecznym zamieszczony jest w gazecie parafialnej.

9.      Upoważnieni parafianie roznoszą jeszcze do naszych domów opłatek wigilijny. Wszelkie ofiary składane z racji przyjętego opłatka przeznaczone są na kosztowne prace remontowe w naszych kościołach. Tradycyjnie z opłatkiem przekazywana jest okolicznościowa parafialna „gazeta opłatkowa” (nr 276). Opłatek do nabycia także dziś u państwa Fenskich przy wyjściu z kościoła.

10.  Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Gajewskich do rodziny państwa Lewandowskich za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 23 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Grabińskich do rodziny państwa Łada.

11. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła w tym na remont i rozbudowę organów piszczałkowych oraz renowację zabytkowej ambony.

12.  Uwaga. Najbliższe, wolne intencje mszalne można zamawiać na kwiecień 2018 roku. Wcześniejsze miesiące są już zajęte.

13. Ukazał się już Kalendarz Parafii Mierzeszyn na 2018 rok obejmujący niektóre wydarzenia parafialne od grudnia 2016 roku do listopada 2017 roku. Zachęcam do nabywania w parafii i u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie.

14.  Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.

15. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.

16. Ukazał się także nowy, świąteczny numer (277.) naszej gazety parafialnej zachęcam do nabywania i lektury.

17.  Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Andrzejowi Klonowskiemu, pani Ewie Papis oraz panu Kazimierzowi Niesiołowskiemu za prace w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18. Szczególne podziękowanie składam państwu Bernadecie i Kazimierzowi Kolbusz oraz panu Łukaszowi Kolbusz za transport i przywiezienie z Przemyśla do Mierzeszyna pamiątkowej tablicy papieskiej wykonanej z brązu do kruchty kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję także panu Łukaszowi i grupie panów wspomagających trud montażu tej tablicy.

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »