Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019

1. Trwa miesiąc sierpień. Pamiętajmy o trzeźwości w naszym narodzie, o abstynencji. Otoczmy modlitwą wszystkich zagrożonych nałogiem alkoholu!

2. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.

3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kacper Wojtyra z Kozłowa i Angelika Konkol z Domachowa.

4. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Błotni wybudowanie i Błotni wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 24 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu  mieszkańców Warcza przy szosie.

5. W piątek, 23 sierpnia o godz. 18.00 Msza święta ku czci św. Ojca Pio dla Grupy Modlitwy.

6. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.

7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.

8.  U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.

9.  Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu. Kolejne, szczególne podziękowanie dla  pani Ewy Dawidowskiej i pani Bogumiły Płońskiej za nowe prace dotyczące parafialnych szat liturgicznych sprzed 1 lipca 2010 roku.

  1. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 w sali wiejskiej w Mierzeszynie kolejne spotkanie dotyczące parafialnego festynu rodzinnego. Prosimy o liczną obecność, także sołtysów poszczególnych sołectw. Natomiast, we wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie wszystkich lektorów, ministrantów, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i wszystkich chętnych. Spotkanie dotyczyć będzie liturgii Mszy świętej odpustowej o godz. 12.00.
  2. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła. O godz. 9.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główna uroczystość o godz. 12.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Ireneusz Koziorzębski. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego. Proszę Parafian o zaangażowanie! O godz. 14.30 rozpocznie się parafialny festyn rodzinny na placu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »