Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020
 1. Ks. Biskup Jacek Jezierski Administrator Archidiecezji Gdańskiej napisał: „Udzielam dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia”.
 2. Jesteśmy w tzw. „strefie czerwonej”, która podkreśla, że w kościele może być 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Nasz kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa jest kościołem stosunkowo dużym, ponieważ ma także obszerne balkony. Możemy czuć się bezpieczni. Proszę utrzymywać dystans od osób obok, dezynfekować ręce a także stosować maseczki okrywające nos i usta!
 3. Przeżywamy ostatni tydzień października, miesiąca poświęconego w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 17.30; dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy świętej.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00. Rząd i Episkopat apelują o nawiedzanie cmentarzy ze (względu na bezpieczeństwo),  przed i po 1 listopada, aby nie tłoczyć się na cmentarzach 1 listopada. Odpusty za zmarłych przedłużono w tym roku na cały miesiąc listopad! W naszej Archidiecezji Gdańskiej decyzją Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego nie będzie żadnych Mszy świętych w tym czasie na cmentarzach. Również w Mierzeszynie nie będzie Mszy świętej na cmentarzu.
 5. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 6. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 7. Bardzo dziękuję mieszkańcom Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 31 października proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa stare domy.
 8. Wyrażam wdzięczność za wszelkie ofiary na remonty naszych kościołów oraz funkcjonowanie parafii i spraw związanych z cmentarzem.
 9. W ostatnich dniach trwały dalsze prace na cmentarzu. Zwracam się z prośbą o pomoc w malowaniu ostatnio zamontowanych przęseł ogrodzeniowych w pobliżu ustawionej figury Najświętszego Serca Pana Jezusa. Puszki z farbą znajdują się u państwa Hanny i Krzysztofa Grabińskich.
 10. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii Pani Ewie Dawidowskiej, panu Krzysztofowi Peplińskiemu, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu  Piotrowi Stefańskiemu, panu Grzegorzowi Fenskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Łukaszowi Kolbusz.
 12. Można składać wypominki za naszych zmarłych.
 13. Dziś ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej: 415, 416 i 417. Zachęcam do nabywania i lektury.
 14. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. WIESŁAW KOSTUCH, lat 56 z Warcza. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »