Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFIALNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA

27 sierpnia 2016
 1. Dzisiaj doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Uroczysta Msza święta odpustowa o godz. 12.00. O godz. 14.00 rozpocznie się parafialny festyn rodzinny. Szczegóły w gazecie parafialnej. Będzie także Msza święta poranna, ale tylko o godz. 7.30.
 2. W pierwszy czwartek, 1 września o godz. 6.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Urszuli z Miłowa. Msza święta o godz. 7.00.
 3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczysta Msza święta o godz. 8.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 4. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 5. W piątek spowiedź święta od godz. 16.30.
 6. Uwaga! Od 18 do 23 września będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej MISJE ŚWIĘTE. Szczegółowy program misji znajduje się w specjalnym wydaniu gazety parafialnej: nr 223. Jednocześnie proszę o ewentualne przekazanie tej gazety tym, którzy nie praktykują swojej wiary. Proszę także osoby, które zdeklarowały pomoc w ustawieniu nowego krzyża misyjnego przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o podjęcie prac.
 7. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Olszanki za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 3 września proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Korycki i Ewa Piotrzkowska – oboje z Mierzeszyna.
 9. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 10. Ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej: 221.,  222. i 223. Zachęcam do nabywania i lektury.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, Filipowi Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, pani Grażynie Koryckiej, rodzinie państwa  Grażyny i Czesława Wlazło, państwu Grażynie i Lechowi Kowalskim, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Pawłowi Kłosińskiemu, państwu Joannie i Wiesławowi Wiśniewskim, panom Kazimierzowi, Arkadiuszowi, Radosławowi Niesiołowskim, panu Andrzejowi Kloskowskiemu. Już dzisiaj dziękuję wszystkim drogim Parafianom zaangażowanym w przebieg odpustu i festynu parafialnego.
 14. Wójt Gminy Trąbki Wielkie zaprasza wszystkich chętnych rolników na wspólny dwudniowy wyjazd do Częstochowy w dniach 3 – 4 września 2016 roku na coroczne Ogólnopolskie Dożynki Rolników. Wyjazd zaplanowany jest w sobotę 3 września o godz. 6.00 z placu przykościelnego w Trąbkach Wielkich. Zapisywać należy się w Urzędzie Gminy Trąbki Wielkie w sekretariacie, pokój nr 19, bądź telefonicznie: 58 682 83 23 do dnia 30 sierpnia. Koszt wyjazdu wynosi 105,- PLN (w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie).
 15. Zmarły z naszej wspólnoty parafialnej + Anna Gordon, lat 77 z Domachowa oraz + Angelika Ryszewska, noworodek z Mierzeszyna. Za nie, za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »