Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

26 marca 2023
 1. W piątek, 31 marca Msza święta o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa ulicami Mierzeszyna. Jeżeli będzie niesprzyjająca pogada, Droga Krzyżowa będzie w kościele. Gorzkie Żale w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 7.30.
 2. Bardzo dziękuję Parafianom za udział w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych.
 3. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00.
 4. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. O godz. 15.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się VII Przegląd Pieśni Wielkopostnych „Ludu, Mój Ludu”. W przeglądzie weźmie udział pięć chórów z powiatu gdańskiego.
 5. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wypiek ciast, które będą poczęstunkiem dla wszystkich uczestników przeglądu, bezpośrednio po skończonym przeglądzie, w świetlicy wiejskiej.
 6. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 1 kwietnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od wtorku do piątku. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne!
 8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii panu Sławkowi Szymczykowi, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Januszowi Pieczykolan, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 9. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 10. Wyrażam wdzięczność Chórowi Parafialnemu „Santo Bartolomeo” za trud prób przygotowawczych, za poświęcony czas, za wspólną modlitwę i wzbogacanie liturgii. Bardzo proszę o nieustanne podejmowanie tych zadań w naszej parafii i poza nią. Jednocześnie apeluję do Parafian o wstępowanie do Chóru Parafialnego.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 12. Natomiast na balaskach do nabycia „Gość Extra” o znakach Męki Chrystusa (m.in. relikwie krzyża i korony cierniowej, Całun Turyński, Chusta z Manopello...). Cena pozycji 14,- PLN.
 13. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 14. Spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania w niedzielę, 16 kwietnia. Po Mszy świętej o godz. 11.00. Bardzo proszę, aby uczniowie szkół średnich przedstawili zaświadczenie o uczestniczeniu w katechezie szkolnej!
 15. W dzisiejszą niedzielę, i za tydzień można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Bożego.

 

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »