Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2015
 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Msze święte ku czci Matki Bożej – Roraty są odprawiane o godz. 17.00 (z wyjątkiem niedziel i 8 grudnia). Bardzo proszę o przygotowanie lampionów.
 2. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie całej Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz osób roznoszących opłatki.
 3. W najbliższych dniach przedstawiciele parafii rozpoczną roznosić opłatki wigilijne do naszych rodzin. Z opłatkiem otrzymamy także tradycyjną już opłatkową gazetę parafialną (nr 181). Ofiary za opłatek przeznaczone będą na kosztowne opłaty remontowe w kościele parafialnym. Dziękuję za wszelką życzliwość.
 4. Od dzisiaj rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świece Caritas). Mała świeca kosztuje 6,- PLN a duża 16,- PLN. Świece są do nabycia u mniistrantów oraz u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
 5. W pierwszy czwartek o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Łucji z Mierzeszyna.
 6. W pierwszy piątek, 4 grudnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 7. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.00.
 8. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od strony Błotni i Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 5 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od strony Miłowa.
 9. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN.
 10. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 11. Ukazał się grudniowy numer naszej gazety parafialnej: 182. Zachęcam do lektury pisma parafialnego.
 12. U pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie można nabyć bardzo piękne kalendarze Parafii Mierzeszyn na rok. 2016. Tematem kalendarza są piękne Ikony Kościoła Wschodniego. Koszt kalendarza: 20,- PLN.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 14. We wtorek, 8 grudnia w godz. od 8.00 do 10.30 w Ośrodku Zdrowia w Mierzeszynie odbędą się badania specjalistyczne USG. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 15. Są jeszcze wolne intencje mszalne na marzec 2016 roku.
 16. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Agnieszce Kiełczykowskiej, panu Grzegorzowi Fenskiemu, panu Wiesławowi Wiśniewskiemu, panu Stanisławowi Antkiewicz, Patrykowi Antkiewicz, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 17.  

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »