Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lipca 2014
 1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Warcza przy szosie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 2 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza wioski.
 2. Serdecznie dziękuję za organizację i uczestniczenie w „Pierwszej Rodzinnej Rowerowej Pielgrzymce śladami ks. Jana Pawła Aeltermanna”, która odbyła się w minioną niedzielę. Szczególne podziękowania dla pana Mariusza Czerwińskiego oraz sołectw: Mierzeszyn i Domachowo.
 3. Wyrażam także wdzięczność tym parafianom, którzy wraz ze mną pielgrzymowali do sanktuariów maryjnych w Licheniu i na Jasną Górę w dniach 24 i 25 lipca. Dziękuję panu Wójtowi Gminy Trąbki Wielkie Błażejowi Konkolowi za użyczenie autokaru na wyjazd.
 4. W pierwszy piątek 1 sierpnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 5. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16.30.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Radzisław Mielewczyk z Rębielcza i Dorota Kucmann z Olszanki.
 7. Proszę, aby każda rodzina naszej Parafii złożyła ofiarę na organy piszczałkowe do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z góry dziękuję za wsparcie i zrozumienie dla tej naszej wspólnej sprawy. W kościele rozłożone są koperty na ten cel. Bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy już złożyli ofiarę.
 8. Jak wiemy za rok, ks. kanonik Gerard Borys będzie obchodził jubileusz 50. lecia kapłaństwa. Naszym darem dla naszego wieloletniego proboszcza będzie m.in. książka wydana z okazji jego jubileuszu. Książkę tworzyć będą także parafianie. W związku z tym bardzo proszę osoby chętne do pisania, o zgłoszenie się do mnie osobiście w celu ustalenia konkretnego tematu pracy. Proszę także o dostarczanie zdjęć z różnych uroczystości, pielgrzymek, spotkań i osobistych, na których jest widoczny ks. Gerard.
 9. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 10. W związku z tegorocznym parafialnym festynem rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia bardzo proszę, aby każde sołectwo przygotowało po 2-3 ciasta. Poszukujemy też chętnych do przygotowania odpustowych pierogów. Te sprawy proszę zgłaszać do pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie. Bardzo będziemy wdzięczni także za pomoc w czasie festynu gospodyń z naszej parafii.
 11. W związku z intensywnymi pracami na polu, m.in. żniwami,  udzielam rolnikom, ich rodzinom i wspomagającym dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek aż do prac jesiennych.
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Piotrowi Gajewskiemu, panu Markowi Zawadzkiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
 14. Szczególne podziękowanie składam rodzinie państwa Hani i Krzyśka Grabińskich za dostarczenie drewna opałowego na plebanię w miniony poniedziałek i w sobotę.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »