Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016

Naszą modlitwą otaczamy Ks. Arcybiskupa Celestino Migliore, który kończy w Polsce posługę Nuncjusza Apostolskiego a jednocześnie decyzją Papieża Franciszka udaje się do Moskwy, aby być Nuncjuszem w Federacji Rosyjskiej.

 1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za czynny, pobożny udział w tegorocznej uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza mieszkańcom Domachowa za wzorowe przygotowanie całej uroczystości. Dziękuję Wójtowi Gminy Trąbki Wielkie panu Błażejowi Konkolowi za wszelką życzliwość, sołtysowi Sołectwa Domachowo panu Krzysztofowi Peplińskiemu za szefostwo nad całą organizacją święta Bożego Ciała. Podziękowanie kieruję w stronę naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Mierzeszyn, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Ministrantów i Lektorów, Dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych i ich Rodziców, Parafian zaangażowanych i niosących paramenty procesyjne, pana Pawła Kłosińskiego za oprawę muzyczną i śpiew, pana Mirosława Szymikowskiego za posługę profesjonalnego nagłośnienia.
 2. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie katechetyczne dla młodzieży bierzmowanej w przyszłym, 2017 roku.
 3. Nabożeństwa majowe do Matki Bożej / Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę o zaangażowanie Parafian w procesję, także w niesienie paramentów a dziewczynki proszę o sypanie kwiatów.
 4. W czwartek, 2 czerwca rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Elżbiety z Mierzeszyna.
 5. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 6. W piątek spowiedź w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 16.30. Przypominam o spowiedzi zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 7. W piątek, 3 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Eucharystii procesja do kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo, bardzo proszę o zaangażowanie Parafian, także proszę o niesienie paramentów procesyjnych i dziewczynki sypiące kwiaty. Post w piątek nie obowiązuje.
 8. Bardzo zachęcam młodzież naszej parafii do uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie pod koniec lipca.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można zapisywać się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w czwartek, 28 lipca. Uczestniczyć będziemy we Mszy świętej  pod przewodnictwem papieża Franciszka.
 10. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Warcza wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 4 czerwca  proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa stare domy.
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 12. Biuro parafialne czynne  od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Irenie Niemykin, pani Jadwidze Kąkol, pani Krystynie Czerwińskiej, pani Gertrudzie Rojkiewicz. To szczególne podziękowanie dla tych Pań, które oczyściły drogę procesyjną wokół kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 15. Podziękowanie dla rodziny państwa Jąkalskich i pani Gertrudy Rojkiewicz za dostarczone kwiaty do naszych kościołów.
 16. Uwaga! W przyszłą niedzielę, 5 czerwca obchodzimy ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA swoimi ofiarami do puszek wspierać będziemy po raz kolejny budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »