SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022
  1. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Bardzo proszę także o włączenie się w nabożeństwa majowe w poszczególnych wioskach przy kapliczkach.
  2. Bardzo zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w niedziele przed poranną Mszą świętą od godz. 7.00 oraz w czwartki pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  3. ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ w sobotę, 28 maja. Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła o godz. 11.00. Spotkanie z rodzicami dla dzieci rocznicowych jutro, w poniedziałek, 23 maja o godz. 17.00 – proszę przynieść książeczki spowiedzi pierwszopiątkowych! W czwartek, 26 maja o godz. 17.00 próba dla dzieci rocznicowych w kościele św. Bartłomieja Apostoła a spowiedź w piątek, 27 maja o godz. 17.00.
  4. Do  sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Korycki i Patrycja Szuba – oboje z Mierzeszyna.
  5. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna zamieszkałych przy ul. Osiedlowej za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 28 maja proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz.
  6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
  7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN, w którym warto zapoznać się z historią beatyfikowanej założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego rosjanie ślepo wierzą putinowi.
  8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, rodzinie państwa Ewy i Jacka Szuba.
  9. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
  10. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
  11. Od jutra (23 maja) aż do piątku (3 czerwca), czyli przez dwa tygodnie będzie możliwość zapisania się kandydatów do sakramentu Bierzmowania w roku 2023. Zapisy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Zapraszam katolicką młodzież, praktykującą swoją wiarę z obecnych klas siódmych i ósmych. Bardzo proszę o obowiązkową obecność dwojga rodziców i kandydata.
  12. Bardzo dziękuję drogim Parafianom za modlitwę, życzenia i wszelkie dowody życzliwości w związku z moimi imieninami i 32. rocznicą święceń prezbiteratu.
  13. Dziś ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 490 i 491. Zachęcam do nabywania i lektury.
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »