Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018
 1. Przeżywamy święty okres WIELKIEGO POSTU. W najbliższy piątek, 23 marca o godz. 18.00 Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Mierzeszyna. Będzie to jedyne nabożeństwo w piątek! Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30.
 2. Jutro, w poniedziałek od godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła rozpocznie się druga spowiedź święta dla dzieci przygotowujących się do uroczystej Pierwszej Komunii świętej.
 3. W przyszłą Niedzielę Palmową, 25 marca o godz. 15.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się Piąty Przegląd Pieśni Wielkopostnych pt. „Stabat Mater Dolorosa”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian!
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Karol Raszewski z Domachowa i Katarzyna Surma z Zaskoczyna; Sylwester Dawidowski i Marlena Jereczek – oboje z Domachowa; Piotr Blezień z Gdańska Zaspy i Agata Koziełło z Warcza oraz Mateusz Kulwikowski z Błotni i Hanna Matuszak ze Straszyna.
 5. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Błotni za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 24 marca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie
 6. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła w tym na remont i rozbudowę organów piszczałkowych oraz renowację zabytkowej ambony.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 8. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 9. W parafii oraz u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 11,- PLN.
 10. W dzisiejszą i następną niedzielę odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Bożego.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Grzegorzowi Fenskiemu, państwu Krystynie i Tadeuszowi Butowskim.
 12. Uwaga: w dniach 9-12 lipca br. organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuariów północno-wschodniej Polski. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
 13. Dziękuję, tym Parafianom, którzy pamiętali o dniu moich urodzin.
 14. Zmarła śp. CZESŁAWA WOJTCZAK, lat 85. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »