Ogłoszenia duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1 sierpnia 2021
 1. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc wielkich świąt i rocznic narodowych. Jest to także szczególny czas, aby modlić się w intencji trzeźwości narodu. Proszę pamiętać o tej ważnej sprawie, a także o podjęciu dobrowolnej abstynencji.
 2. W związku z pracami przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, apeluję o szczególną ostrożność!
 3. Od poniedziałku, 2 sierpnia do piątku 13 sierpnia w godzinach urzędowania biura parafialnego bardzo proszę, aby młodzież, która chce przystąpić do sakramentu Bierzmowania w tym roku zgłaszała się w celu zaliczenia materiału katechetycznego. W miarę możliwości proszę o wizyty z rodzicami. Nie odkładać zaliczeń „na ostatnią chwilę”. Pojedyncze osoby nie będą przyjmowane!
 4. W czwartek, 5 sierpnia od godz. 6.30 rano odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Małgorzaty z Domachowa.
 5. W pierwszy piątek, 6 sierpnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 6. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.
 7. Dziękuję mieszkańcom Domachowa bloki 16 i 17 za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 7 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa bloki 13,14 i 15
 8. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 10. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Aleksandrze Kaczor, panu Kazimierzowi Niesiołowskiemu, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, rodzinie państwa Grażyny i Czesława Wlazło.
 11. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 12. Szczególne podziękowanie dla parafian, którzy złożyli ofiarę pieniężną na rzecz aktualnych prac przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace jeszcze nie zostały zakończone.
 13. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 14. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek w związku z „Dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach” w Polsce i za granicą.
 15. Można już zamawiać intencje mszalne na cały 2022 rok.
 16. Dziś ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej: 450, 451 i 452. Zachęcam do nabywania i lektury.
 17. W niedzielę, 29 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Tego dnia odbędzie się także kolejny parafialny festyn rodzinny. Wszelkiego rodzaju propozycje ze strony parafian proszę zgłaszać do biblioteki w Mierzeszynie (do pani Ewy Papis). Dotyczy to także m.in. „małej gastronomii”, pieczenia ciast, itp. Ze wszelką pomoc i zaangażowanie już dziś bardzo dziękuję.

 

 

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »