Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja 2015

Wyrażam wielką wdzięczność tym Parafianom, którzy otoczyli mnie swoją modlitwą i pamięcią z okazji mojego jubileuszu 25. lecia sakramentu prezbiteratu. Bardzo dziękuję za zorganizowanie pięknego i dostojnego biesiadnego spotkania obiadowego w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie. Bóg zapłać!

 

 1. Wszystkie Msze święte oraz inne nabożeństwa sprawowane są tylko w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczął się generalny remont prezbiterium i zakrystii  kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła. Remont związany jest także z rekonstrukcją dawnego barokowego ołtarza św. Bartłomieja Apostoła.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim za pracę dotyczącą wyniesienia wyposażenia świątyni i zakrystii kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Pracami kieruje zespół pod kierownictwem pana Łukasza Kolbusza.
 3. Dziękuję serdecznie rodzinie państwa Ewy i Jacka Szuba za użyczenie sprzętu do wywiezienia gruzu z kościoła parafialnego. Szczególne podziękowanie składam panu Mateuszowi Szuba, który wywiózł pięć dużych przyczep gruzu i dwie przyczepy zebranego piachu.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. To już ostatni tydzień maja!
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Żbikowski z Błotni i Hanna Juńska z Łubiany.
 6. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Gajewskich do rodziny państwa Lewandowskich za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 30 maja proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Grabińskich do rodziny państwa Łada.
 7. Dzisiaj w niedzielę, 24 maja swoimi ofiarami wspomagamy organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016.
 8. Uwaga. W przyszłą Niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej (który rozpoczął się w Środę Popielcową, 18 lutego).
 9. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN.
 10. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że ruszyła akcja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z roczników 1998-2007; kolonie w Warzenku, spływ kajakowy, obozy wędrowne w Tatrach. Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje pani Ewa Papis w bibliotece w Mierzeszynie od wtorku, 26 maja.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas.
 12. Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Trąbkach Wielkich i Fundacja „Pan Władek” serdecznie zapraszają dziś na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w Gimnazjum w Trąbkach Wielkich o godz. 13.00.
 13. Wójt Gminy Trąbki Wielkie zaprasza na niepowtarzalny spektakl teatralny „Szato de mereszą”, który odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 19.30 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »