Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021
 1. Rozpoczynamy święty okres Adwentu – przygotowania do Uroczystości Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszam na Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej w dni powszednie o godz. 18.00. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony.
 2. Wyrażam wdzięczność pani Agnieszce Kiełczykowskiej, pani Katarzynie Kistowskiej i jej najbliższej rodzinie oraz osobom anonimowym za przygotowanie pięknych wieńców adwentowych.
 3. Jutro, w poniedziałek przed Mszą świętą, o godz. 17.40 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
 4. Bardzo proszę Parafian, którzy roznoszą opłatki wigilijne na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Poświęcone opłatki będą roznoszone do naszych domów w najbliższym czasie. Ofiary złożone z okazji przyjęcia opłatka będą tradycyjnie przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszych kościołach.
 5. W środę, 1 grudnia o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta za śp. Zofię Kiżewską. Zapraszam do uczestniczenia.
 6. W pierwszy czwartek, 2 grudnia o godz. 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Łucji z Mierzeszyna.
 7. W pierwszy piątek, 3 grudnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 8. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.
 9. Dziękuję mieszkańcom Warcza wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 4 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Zaskoczyna.
 10. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 11. Do nabycia nowy numer  „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN. W dzisiejszym „Gościu” kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa.
 12. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, państwu Ewie i Jackowi Szuba, panu Krzysztofowi Peplińskiemu, rodzinie państwa Grażyny i Czesława Wlazło.
 13. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 14. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 15. W parafii i w Bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis do nabycia  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 6,- PLN a duża 16,- PLN.
 16. W przyszłą, Drugą Niedzielę Adwentu przeżywać będziemy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Z tej okazji przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla Kościoła na Wschodzie.
 17. Dziś ukazały się kolejne numery (468, 469, 470 i 471) naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.
 18. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. FRANCISZEK WERA, lat 71 z Olszanki. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »