SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2024
  1. W tym tygodniu Msze święte będą sprawowane: OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY ZAWSZE O GODZINIE 18.00 (także w poniedziałek Msza święta o godz. 18.00!).
  2. W dzisiejszą niedzielę, 21 lipca po każdej Mszy świętej poświęcenie samochodów i innych pojazdów z okazji Dnia św. Krzysztofa. Dzisiaj wspieramy swoimi ofiarami zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Kupracz z Kolbud i Beata Gajkowska z Domachowa.
  4. Dziękuję mieszkańcom Błotni wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. Dziękuję za piękne kwiaty! W sobotę, 27 lipca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie
  5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
  6. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan, panu Piotrowi Stefanskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, pani Krystynie Czerwińskiej. Szczególne podziękowanie za trud koszenia trawy.
  7. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
  9. Dziś ukazał się nowy, sierpniowy, 610. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.

FUNKCJONOWANIE PARAFII

W CZASIE NIEOBECNOŚCI KS. PROBOSZCZA W MIERZESZYNIE

W związku z moim leczeniem szpitalnym w najbliższym czasie:

1. Msze święte niedzielne i świąteczne będą sprawowane według stałego grafiku, czyli o godz. 7.30 (w kościele św. Bartłomieja Apostoła) oraz o godz. 9.30 i 11.00 (w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa). Msze święte będzie prowadził poproszony przeze mnie kapłan.
  2. Msze święte w dni powszednie nie będą sprawowane.
  3. Biuro parafialne będzie nieczynne w dniach mojej nieobecności.
  4. Nagłe wypadki wizyt do chorych proszę uzgadniać w innych parafiach (np. w Trąbkach Wielkich).
  5. Prawdopodobnie nie będzie wizyt u chorych w pierwszy piątek sierpnia i września.
  6. W Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie nie będą sprawowane Msze święte w czasie mojej nieobecności (nie będzie zastępstwa).
  7. Pogrzeby na cmentarzu w Mierzeszynie w czasie mojej nieobecności proszę konsultować z firmą pogrzebową „Kalia” u pana Alfreda Wenzela (503 609 787; 516 950 214; 58 691 27 19). Kapłan prowadzący pogrzeby: ks. Franciszek Czap (508 169 409), ks. Piotr Radzik (503 997 866), księża z Trąbek Wielkich (58 682 83 70) lub ksiądz z innej parafii wybrany przez rodzinę.
  8. Przygotowanie kościoła do Mszy świętej proszę konsultować z panem Piotrem Stefańskim (także inne sprawy dotyczące kościołów).
  9. Klucze od kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa (odnośnie sprzątania) znajdują się u państwa Czerwińskich; opiekę przy kościele parafialnym sprawuje pani Krystyna Korycka.
  10. Proszę wszystkich lektorów o pomoc w przygotowaniu liturgii w związku ze sprawowanymi Mszami świętymi w czasie mojej nieobecności.
  11. Niestety, nie znam konkretnych terminów mojej nieobecności.
  12. Proszę o zrozumienie; przepraszam za wszelkie utrudnienia w działalności parafii. Pozdrawiam serdecznie.

ks. Andrzej Sowiński, proboszcz

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »