Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 sierpnia 2014
 1. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zróbmy w tym miesiącu rachunek sumienia odnośnie tej sprawy. Jak wygląda moja trzeźwość i mojej rodziny.
 2. Bardzo dziękuję mieszkańcom Domachowa stare domy i Domachowa bloki 16 i 17 za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 23 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa bloki 13, 14 i 15.
 3. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie starszych ministrantów w związku z odpustem parafialnym. Bardzo proszę o obecność!
 4. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dziękuję także za wszystkie nadesłane artykuły do książki o Złotym Jubileuszu Kapłaństwa ks. kanonika Gerarda Borysa. Z wielką niecierpliwością oczekuję kolejnych prac.
 6. Za tydzień, w niedzielę, 24 sierpnia przeżywamy dzień odpustu parafialnego ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Suma odpustowa o godz. 12.00, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę parafian o zaangażowanie. Także liczę, na dziewczynki, które będą sypały kwiaty w czasie procesji. Będzie także Msza święta o godz. 7.30 w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Natomiast nie będzie Mszy świętej o godz. 9.30.
 7. W niedzielę, 24 sierpnia o godz. 14.00 rozpocznie się parafialny festyn rodzinny. Zapraszam do wspólnej zabawy. Szczegóły w 131. numerze gazety parafialnej.
 8. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 9. Można już zamawiać intencje mszalne na cały 2015 rok.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Nofz z Zaskoczyna i Milena Plichta z Leźna.
 11. W czwartek, 28 sierpnia planowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium w Wielu. Szczegóły w gazecie parafialnej a zapisy u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie.
 12. Ukazał się 130. numer gazety parafialnej. Zachęcam do lektury naszego lokalnego pisma i dziękuję wszystkim, którzy składają ofiarę na druk gazety.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Piotrowi Gajewskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
 15. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej + Genowefa Persak z Mierzeszyna, lat 90. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »