Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017
 1. Bardzo dziękuję drogim Parafianom za wspólne pielgrzymowanie do nowego sanktuarium Matki Bożej w Toruniu w minionym tygodniu.
 2. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia przeżywamy w naszej Parafii uroczystość odpustową św. Bartłomieja. Uroczysta Msza święta odpustowa będzie sprawowana w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 12.00. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego. Proszę Parafian o zaangażowanie, tym bardziej, że w tym roku zaprosiłem do przewodniczenia uroczystościom odpustowym Ks. Biskupa Wiesława Szlachetkę. Proszę, aby dziewczynki sypały kwiaty podczas procesji, pozostali parafianie nieśli paramenty procesyjne.
 3. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 kolejne zebranie wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych dotyczące odpustu i festynu parafialnego.
 4. Bardzo proszę, aby panie z naszej parafii przygotowały tradycyjne ciasta odpustowe, które następnie będą sprzedawane na festynie.
 5. Obowiązkowe zebranie WSZYSTKICH LEKTORÓW I MINISTRANTÓW w piątek, 25 sierpnia po wieczornej Mszy świętej.
 6. W środę, 23 sierpnia o godz. 18.00 Msza święta ku czci św. Ojca Pio i spotkanie Grupy Modlitwy.
 7. W sobotę, 26 sierpnia obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta z okazji uroczystości o godz. 18.00!
 8. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna zamieszkałych przy ul. Osiedlowej w Mierzeszynie oraz mieszkańcom Mierzeszyna zamieszkałych od rodziny państwa Mazur do rodziny Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 26 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna zamieszkałych od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Formella.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Jeruzalski z Gdańska Przymorza i Marta Schuchardt z Warcza.
 10. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła w tym na remont i rozbudowę organów piszczałkowych.
 11. Dzisiaj ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 263. i 264. Zachęcam do nabywania i lektury!
 12. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej. Szczególne podziękowanie dla pana Sebastiana Rojkiewicza za trud oczyszczenia rynien kościoła parafialnego oraz dla pana Wojciecha Czerwińskiego za pracę przy kościele św. Bartłomieja Apostoła.
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »