Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020
 1. Dziś rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dnia 26 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy święty okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.30 i 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o obowiązku postu ścisłego w Środę Popielcową.
 3. Uwaga: w Środę Popielcową rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej (zakończenie czasu tego obowiązku w uroczystość Trójcy Świętej, czyli w tym roku: w niedzielę, 7 czerwca).
 4. W okresie Wielkiego Postu uczestniczymy w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy świętej o godz. 7.30 a Droga Krzyżowa w piątki – o godz. 17.00 dla dzieci a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.
 5. Bardzo dziękuję  rodzicom młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 29 lutego proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna zamieszkałych przy ul. Osiedlowej.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sebastian Rojkiewicz z Mierzeszyna i Agnieszka Golian z Gdańska Łostowic.
 7. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej (z wyjątkiem Środy Popielcowej).
 9. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6,- PLN.
 10. W parafii oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis do nabycia paschaliki w cenie 11,- PLN.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, rodzinie państwa Grażyny i Czesława Wlazło, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich.
 12. W niedzielę, 7 czerwca planujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Już dziś zachęcam drogich Parafian do uczestniczenia w tym szczególnym wydarzeniu.
 13. Dzisiaj ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 376 i 377. Zachęcam do nabywania i lektury.
 14. Zmarła nasza dawna parafianka śp. JANINA RABCZUK, lat 80. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »