Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2016
 1. Trwa okres Adwentu. W dni powszednie o godz. 18.00 jest sprawowana Msza święta ku czci Matki Bożej zwana Roratami, na którą zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci. Proszę o przygotowanie adwentowych lampionów.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.30 kolejne spotkanie katechetyczne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
 3. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00.
 4. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 zebranie wszystkich ministrantów w związku z wizytacją Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Obecność obowiązkowa!
 5. W czwartek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie ma Mszy świętej roratniej. Natomiast o godz. 12.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła będzie sprawowana Msza święta w Godzinę Łaski. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 6. Wyznaczeni Parafianie roznoszą do naszych domów opłatek wigilijny. Otrzymamy również okolicznościową gazetę parafialną. Ofiary złożone z racji opłatka przeznaczone będą na kolejne inwestycje w naszych kościołach.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Bardzo proszę Parafian o zaangażowanie się w to wydarzenie. Szczegóły wizytacji są zamieszczone w gazecie parafialnej. Zapraszam drogich Parafian na spotkanie z Ks. Biskupem przy kawie w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie w przyszłą niedzielę o 15.00.
 8. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 10 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Formella.
 9. Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.
 10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 11. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN. Możemy zakupić także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świece Caritas).Mała świeca kosztuje 6 PLN a duża 16 PLN. Świece do nabycia także u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
 12. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, pani Krystynie Kucmann, panu Jackowi Szuba, panu Mateuszowi Szuba, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Markowi Jurek, panu Andrzejowi Klonowskiemu, Grzegorzowi Brzeskiemu, Bartoszowi Grabińskiemu.
 13. Proszę o pomoc w pieczeniu ciast na spotkanie z Ks. Biskupem. Osoby przygotowujące ciasta proszę o zgłoszenie tego pani Ewie Papis w bibliotece w Mierzeszynie. Jednocześnie zwracam się z prośbą o wykonanie adwentowej dekoracji w postaci stroika w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 14. Dzisiaj ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej: 235, 236 i 237. Zachęcam do nabywania i lektury.
 15. W dzisiejszą, Drugą Niedzielę Adwentu przeżywamy XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziś w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc osobom w potrzebie mieszkającym na Wschodzie. Szczegóły tego dnia przedstawione są w naszej gazecie parafialnej. Bardzo dziękuję za zrozumienia dla tej sprawy.
Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »