Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 września 2018
  1. Poszukuję chętnego parafianina (lub kilku) do pomocy w skrobaniu starych warstw farby olejnej, którą przez dziesiątki lat malowano tylną część kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Chodzi tutaj m.in. o kruchtę kościoła, chór, całość elementów wykonanych z drewna.
  2. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Zebranie dotyczyć będzie m.in. ochrony danych osobistych, wymagań katechetycznych.
  3. Dzisiaj natomiast, po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
  4. Uwaga. W planach zagospodarowania terenu przykościelnego pozostaje DROGA PROCESYJNA WOKÓŁ KOŚCIOŁA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Poszukuję sponsora, który by pomógł w realizacji tego zadania. Koszt to ok. 100.000,- PLN.
  5. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Gajewskich do rodziny państwa Lewandowskich za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. Dziękuję za ustrojenie ołtarza pięknymi kwiatami oraz wypranie obrusów. A w sobotę, 22 września proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Grabińskich do rodziny państwa Łada. Bardzo proszę, aby nigdy nie myć, nie czyścić, pamiątkowych tablic z brązu znajdujących się w kruchcie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, ponieważ zostały pokryte specjalną powłoką ochronną.
  6. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na spłatę prac przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku  do piątku po Mszy świętej.
  8. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.
  9. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Rafałowi Kowalskiemu, panu Markowi Jurkowi, panu Andrzejowi Klonowskiemu.
  10. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej śp. KORDULA LESZKA, lat 90 z Mierzeszyna. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »