Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ.

4 czerwca 2023
 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec. NABOŻEŃSTWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. UWAGA! Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła kolejne spotkanie chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Również o godz. 17.00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek w związku z procesją Bożego Ciała.
 3. Także jutro w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej na plebanii spotkanie wszystkich lektorów, oraz przedstawicieli mieszkańców Błotni i Olszanki w związku z uroczystością Bożego Ciała.
 4. W czwartek uroczystość BOŻEGO CIAŁA. To obowiązek dla katolików uczestniczenia w świątecznej Mszy świętej! O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła, o godz. 9.30 Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. O GODZ. 11.00 MSZA ŚWIĘTA W BŁOTNI A PO NIEJ UROCZYSTA PROCESJA EUCHARYSTYCZNA DO CZTERECH OŁTARZY W BŁOTNI I OLSZANCE.
 5. Bardzo proszę Parafian o zaangażowanie w uroczystości Bożego Ciała w Błotni o Olszance. Proszę o pomoc w niesieniu paramentów procesyjnych. Dziewczynki (zwłaszcza po Pierwszej Komunii świętej) raz jeszcze proszę o sypanie kwiatów.
 6. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, 9 czerwca.
 7. W sobotę, 10 czerwca o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta za śp. Jolantę Świerczewską w drugą rocznicę jej śmierci.
 8. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00.
 9. Dziękuję mieszkańcom Warcza wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 10 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Zaskoczyna.
 10. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 11. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii panu Czesławowi Jakubowskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, całej Rodzinie pani Krystyny Kucmann, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Krystynie Czerwińskiej, panu Januszowi Pieczykolan, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 12. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 14. Dziś, w niedzielę TRÓJCY ŚWIĘTEJ KOŃCZY SIĘ CZAS SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ!
 15. Wójt Gminy Trąbki Wielkie oraz Męskie Towarzystwo Śpiewacze GRYF z Trąbek Wielkich zapraszają na X Przegląd Pieśni Maryjnych do Sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej w niedzielę, 11 czerwca. Rozpoczęcie przeglądu o godz. 15.00. Wystąpi także nasz parafialny chór „Santo Bartolomeo”

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »