Ogłoszenia duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2015
 1. W niedzielę, 16 sierpnia od godz. 13.30 odbędzie się Drugi Rowerowy Rajd Śladami Ks. Jana Pawła Aeltermanna do Przywidza. Zapisy od czwartku, 6 sierpnia w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis. Koszt rajdu wynosi 15,- PLN. W ramach rajdu w Przywidzu przewidziana jest Msza święta, dwudaniowy obiad, kawa. Zapraszamy Parafian, Letników i Gości. Szczególy w gazecie parafialnej.
 2. W niedzielę, 23 sierpnia będziemy przeżywać w naszej wspólnocie odpust parafialny św. Bartłomieja Apostoła. Tego dnia planowany jest także parafialny festyn rodzinny. Bardzo proszę o szerokie zaangażowanie się parafian. Już dziś zwracam się z prośbą, zwłaszcza do pań o wypiek tradycyjnych ciast odpustowych na festyn. Kolejne zebranie dotyczące odpustu parafialnego i festynu odbędzie się w piątek, 7 sierpnia o godz. 19.00 w sali wiejskiej w Mierzeszynie. Proszę o obecność.
 3. W pierwszy czwartek o godz. 6.30 rano rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Małgorzaty z Domachowa.
 4. W pierwszy piątek, 7 sierpnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 5. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.30.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Zieliński z Piekła Dolnego i Wioletta Jank z Olszanki.
 7. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 8 sierpnia  proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Miłowa.
 8. W związku z rozpoczęciem intensywnych prac na polu udzielam rolnikom, ich rodzinom i osobom wspomagającym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensa jest udzielona do zakończenia prac wczesno jesiennych na polu.
 9. Można już rezerwować intencje mszalne na cały przyszły, 2016 rok.  Jest jeszcze kilka wolnych intencji w listopadzie i grudniu 2015 roku.
 10. Ukazały się dwa kolejne numery gazety parafialnej: 164. i 165. Zachęcam do lektury i dziękuję za złożone ofiary na druk gazety.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN.
 12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. We wtorek, 11 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego i na Kalwarię w Wejherowie. Zapisy u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas
 15. W kościele parafialnym trwają prace pod szefostwem pana Łukasza Kolbusza (dotyczące prac w granicie). Bardzo dziękuję panu Łukaszowi Kolbuszowi za trud podjęcia się tych prac. Bardzo dziękuję panu Wojciechowi Góra za trud pracy nad montażem nowych drzwi do zakrystii.
 16. Już dzisiaj zwracam się z apelem do panów z parafii o pomoc w remoncie dachu kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Chodzi o „zaklejenie” szpar między dachówkami od wewnątrz dachu. Tych szpar jest ok. dwieście!
 17. Poszukuję także sponsora do wymalowania kościoła parafialnego po zakończonych pracach remontowych.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »