Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2016

1.       Dziś, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do uroczystej Pierwszej Komunii świętej. Próby w kościele w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Spowiedź dla dzieci przed uroczystą Pierwszą Komunią świętą w czwartek, 5 maja o godz. 17.00.

2.       W sobotę, 7 maja o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

3.       W niedzielę, 15 maja po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie katechetyczne dla młodzieży bierzmowanej w przyszłym, 2017 roku.

4.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Szczęsny z Mierzeszyna i Dominika Peplińska z Domachowa oraz Piotr Krefta z Zaskoczyna i Kamila Owczarek z Gdańska.

5.       Dzisiaj, 1 maja zbiórka ofiar do puszek na rzecz Ukrainy. Zbiórka ta jest organizowana w całej Europie w związku z apelem papieża Franciszka. Szczegóły w gazecie parafialnej.

6.       Nabożeństwa majowe do Matki Bożej w kościele od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Dziękuję bardzo za organizowanie i uczestniczenie w nabożeństwach majowych przy naszych kapliczkach w poszczególnych wioskach.

7.       We wtorek, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte, jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.30 i 11.00.

8.       W czwartek, 5 maja o godz. 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Marty z Zaskoczyna.

9.       W pierwszy piątek, 6 maja odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.

10.   W piątek spowiedź dla wszystkich: w tym młodzieży bierzmowanej, dzieci rocznicowych oraz dla rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych od godz. 16.30.

11.   Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych w przyszłą niedzielę 8 maja po Mszy świętej o godz. 9.30.

12.   Bardzo zachęcam młodzież naszej parafii do uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie pod koniec lipca. Forma zapisów jest przedstawiona w naszej gazecie parafialnej.

13.   Proszę Parafian o rozważenie ewentualnego wyjazdu na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w czwartek, 28 lipca na Mszę świętą pod przewodnictwem papieża Franciszka. Szczegóły również w naszej gazecie.

14.   Bardzo dziękuję  mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. Jutro, w poniedziałek, 2 maja  proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wybudowanie a w piątek, 6 maja rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

15.   Serdecznie dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła.

16.   Biuro parafialne czynne  od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.

17.   U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.

18.   Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej. Szczególne podziękowanie dla pana Wojciecha Czerwińskiego za wykonanie prac remontowych ścian kościoła!

19.   W kościele wyłożone są listy na których można się wpisać w obronie dzieci poczętych w ramach poparcia „Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej STOP ABORCJI”.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »