Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021
 1. Trwa miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony w szczególny sposób Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii są sprawowane od poniedziałku do soboty pod koniec Mszy świętej.
 2. W związku z pracami przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, apeluję o szczególną ostrożność!
 3. We wtorek i piątek po Mszy świętej, ok. godz. 18.45 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Tomasz Budzyński z Warcza i Żaneta Lewandowska z Bałoszyc, Michał Wisny z Pruszcza Gdańskiego i Żaneta Popiel z Koziej Góry oraz Mateusz Wójcik z Błotni i Natalia Kuczyńska z Pruszcza Gdańskiego.
 5. Dziękuję mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 19 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Blotni wybudowanie.
 6. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku. We wtorek i piątek biuro parafialne będzie czynne dopiero po katechezie dla bierzmowanych (po godz. 19.30).
 7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, panu Filipowi Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, pani Irenie Kuchnowskiej, rodzinie państwa Czerwińskich, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Jackowi Szuba, panu Mateuszowi Szuba, panu Dawidowi Kolbusz, panu Marcinowi Łada.
 9. Zwracam się z apelem do wszystkich byłych ministrantów o zwrot strojów ministranckich, które jednak należą do parafii i kolejnych pokoleń ministrantów.
 10. Dziękuję również za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 11. Wójt Gminy Trąbki Wielkie i Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich serdecznie zapraszają na „Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich” w niedzielę, 20 czerwca w godz. 13.00-16.00.
 12. Od przyszłej niedzieli, 20 czerwca zostaje zniesiona dyspensa dotycząca niedzielnych i świątecznych Mszy świętych. Wszyscy katolicy mają obowiązek uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
 13. Zachęcam do uczestniczenia w Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły w biurze parafialnym.
 14. Zachęcam do nabywania i lektury kolejnych numerów naszej gazety parafialnej: 445.
 15. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej śp. JOLANTA ŚWIERCZEWSKA, lat 55 z Błotni oraz śp. TOMASZ CIEPIELA, lat 53 z Mierzeszyna (pogrzeb śp. Tomasza we wtorek o godz. 10.00). Za śp. Jolantę i śp. Tomasza oraz za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

MOŻESZ WSPOMÓC SWOJĄ PARAFIĘ I REMONTY KOŚCIOŁÓW
W TRUDNYM CZASIE PANDEMII!
34 8335 0003 0303 2437 2000 0001

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »