Ogłoszenia duszpasterskie

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2014
 1. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 Msza święta ku czci św. Ojca Pio i spotkanie Grupy Modlitwy.
 2. W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Episkopat Polski ogłosił piątek, 28 lutego dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach na Ukrainie!
 3. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę.  W sobotę 1 marca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie.
 4. Uwaga: Msza święta we wtorek, 25 lutego za + rodziców Helenę i Franciszka – będzie wyjątkowo sprawowana o godz. 7.00 rano.
 5. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 6. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 7. W związku z odmową przez Bank Żywności dalszego dostarczania artykułów spożywczych, a co za tym idzie likwidacją przez Caritas programu PAED – pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących, parafialny zespół Caritas nie będzie więcej rozdawał darów żywnościowych. Jeżeli nastąpi jakakolwiek zmiana w tej kwestii, poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych.
 8. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Andrzejowi Kraińskiemu. Dziękuję także Parafianom, którzy przesłali swoje refleksje do gazety parafialnej nt. kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ramach plebiscytu na „Najładniejszy kościół na Pomorzu”.
 9. U pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie można jeszcze nabyć kalendarze naszej parafii na rok 2014. 
 10. Bardzo proszę do niedzieli 23 marca wpłacić opłatę za pielgrzymkę do Rzymu w kwocie: 1.390 PLN.
 11. W najbliższych miesiącach ukaże się książka zawierająca spis katolickich proboszczów archidiecezji gdańskiej. Autor niniejszej publikacji poszukuje archiwalnych zdjęć księży, którzy na terenie dzisiejszej archidiecezji pełnili urząd proboszcza i administratora. Gdyby ktoś z Państwa posiadał w swoich prywatnych zbiorach fotografie ze chrztu, ślubu, pogrzebu, pierwszej Komunii świętej, wizyty duszpasterskiej, katechezy lub innej uroczystości, na której widoczna byłaby sylwetka proboszcza, i byłby gotowy udostępnić ją autorowi w celu skopiowania i wykorzystania do celów naukowych proszony jest o kontakt z biurem parafialnym lub pod adresem:   zdjecia-diecezja@o2.pl .

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...530531532533534535536537538...Następna ›Ostatnia »