Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022
 1. W kościele parafialnym został zakończony remont chóru muzycznego, balustrady, na której umieszczono obrazy Apostołów. Szczegóły w gazecie parafialnej. Dziękuję z całego serca Wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła!
 2. Bardzo zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w niedziele przed poranną Mszą świętą od godz. 7.00 oraz w czwartki pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
 3. Jutro, w poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Msze święte w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa tj. w niedziele, czyli o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół i kwiatów.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kacper Zalewski i Magdalena Kolka – oboje z Warcza.
 5. Dziękuję mieszkańcom Warcza przy szosie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 20 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza wioski.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od wtorku do piątku.
 7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN. W „Gościu” kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio”, a w niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów.
 8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panu Markowi Czerwińskiemu, panu Januszowi Pieczykolan, panu Marcinowi Pieczykolan.
 9. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 10. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 11. Tegoroczny odpust ku czci Patrona naszej parafii św. Bartłomieja Apostoła będziemy świętować 28 sierpnia. Wszelkie propozycje liturgiczne proszę zgłaszać do ks. proboszcza. Klub Seniora w Mierzeszynie wyraził już gotowość organizacji liturgii mszalnej. BARDZO PROSZĘ CHÓR PARAFIALNY „SANTO BARTOLOMEO” O WŁĄCZENIE SIĘ W UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. Tego dnia odbędzie się także kolejny parafialny festyn rodzinny. Tu proszę kontaktować się z panią Ewą Papis odnośnie pomocy i wszelkich inicjatyw, które możemy wnieść w tę parafialną uroczystość.
 12. Dziś swoimi ofiarami wspomagamy KUL, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i inne uczelnie katolickie.
 13. Dziś ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 499 i 500. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345...Następna ›Ostatnia »