Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2013
 1. Zakończył się „biały tydzień” dziękuję dzieciom za wzorową postawę, pani Aleksandrze Michalskiej i pani Krystynie Baka za zaangażowanie.
 2. Dziękuję parafianom za pamięć i życzenia z okazji moich imienin i kolejnej rocznicy święceń kapłańskich.
 3. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa maryjne są sprawowane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
 4. Za tydzień, w niedzielę Trójcy Świętej kończy się „czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej”.
 5. Bardzo dziękuję mieszkańcom Olszanki za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu wczorajszym. W sobotę proszę parafian z Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa.
 6. Jutro w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msza święta i nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 7.00 rano.
 7. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Robert Połom z Mierzeszyna i Angelika Fedak z Sobowidza, Marcin Moroz z Mierzeszyna i Elżbieta Serżysko z Gdańska Zaspy oraz Andrzej Piotrzkowski z Mierzeszyna i Magdalena Janeczek ze Starogardu Gdańskiego.
 9. W dniach 31 maja i 1 czerwca udajemy się z parafialną pielgrzymką na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie. Koszt pielgrzymki 70 złotych (autokar i nocleg). Jest to pierwsza ogólnopolska Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca. Bardzo dziękuję panu wójtowi Błażejowi Konkolowi za pomoc w organizacji wyjazdu na pielgrzymkę.
 10. W od 5 do 9 sierpnia jest planowana parafialna pielgrzymka po sanktuariach wschodniej Polski. W związku z tym bardzo proszę wszystkich chętnych na spotkanie w przyszłą niedzielę, 26 maja po Mszy świętej o godz. 11.00, chcę się zorientować, czy są chętni.
 11. Ukazał się nowy 79. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do lektury pisma, dziękuję za składane ofiary na druk gazety. W tym numerze m.in. uroczystości Bożego Ciała w Mierzeszynie.
 12. Parafialny zespół Caritas ogłasza nabór chętnych dzieci na zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży. 1) obóz wędrowny: Odrowąż – Załuczne Tatry od 17 do 27 sierpnia, młodzież w wieku od 14 do 18 lat, koszt 350 PLN, 2 miejsca. 2) spływ kajakowy rzeką Słupią od 2 do 10 sierpnia, młodzież w wieku od 14 do 18 lat, koszt 180 PLN, 5 miejsc. 3) kolonie w ośrodku Caritas w Warzenku od 10 do 23 sierpnia, dzieci w wieku od 7 do 13 lat, koszt 220 PLN, 10 miejsc. Zapisy oraz więcej informacji można uzyskać u pani Ewy Papis w bibliotece w dniach od 20 do 24 maja. Serdecznie zapraszamy.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 14. Dziś zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do naszych kościołów.
 15. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, pani Irenie Niemykin, panu Joachimowi Gwoździowi. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...352353354355356357358359360...Następna ›Ostatnia »