Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2013

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego składam wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom serdeczne życzenia. Niech Chrystus, który narodził się w ubogim Betlejem zamieszka w każdym domu, w każdej rodzinie, w sercu każdego z nas! Wielu łask Bożych na ten święty czas dany od Pana!

 

  1. Dzisiaj w uroczystość Narodzenia Pańskiego Pasterka o północy, a w ciągu dnia Msze święte o godz. 9.30 i 11.00.
  2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte tj. w niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta drugiego dnia świąt przeznaczona jest tradycyjnie na KUL.
  3. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Kuchnowskich za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w miniony poniedziałek. W sobotę 28 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierszeszyna od rodziny państwa Radomskich do rodziny państwa Czerwińskich.
  4. W piątek, 27 grudnia rozpoczyna się kolęda, wizyta duszpasterska. Grafik kolędy znajduje się w gablocie i w gazecie parafialnej.
  5. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej.
  6. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Ministrantom i młodzieży raz jeszcze dziękuję za pomoc w strojeniu naszych kościołów na święta. A rodzinie państwa Elżbiety i Bogdana Chyła dziękuję za dostarczone choinki; państwu Marii i Władkowi Ornowskim dziękuję za dowiezienie na parafię kopii tryptyku Memlinga „Sąd Ostateczny”.
  7. Szczególne podziękowanie kieruję w stronę pana Wojciecha Czerwińskiego za trud wykonania konstrukcji zawieszenia kopii tryptyku „Sąd Ostateczny” w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję także panu Kazimierzowi Niesiołowskiemu za udzieloną pomoc.
  8. Uwaga: W sobotę, 4 stycznia o godz. 16.00 w Bazylice Archikatedralnej w Oliwie odbędą się święcenia biskupie ks. Wiesława Szlachetki. Bardzo zachęcam drogich Parafian do uczestniczenia w tej uroczystości.
  9. W związku ze święceniami ks. biskupa Wiesława Szlachetki, sobotnia, wieczorna Msza święta 4 stycznia będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 8.00 rano.
  10. W najbliższym czasie można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,-PLN.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...356357358359360361362363364...Następna ›Ostatnia »