Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2013
 1. Wczoraj grupa dzieci naszej parafii przystąpiła do uroczystej pierwszej Komunii świętej. Bardzo dziękuję rodzicom za złożoną intencję mszalną i ofiarę na rzecz naszej parafii.
 2. W bieżącym tygodniu (do piątku włącznie) dzieci przeżywać będą swój „biały tydzień”. W związku z tym Msze święte do piątku będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa maryjne są sprawowane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
 4. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w miniony piątek. W sobotę proszę parafian z Olszanki.
 5. We wtorek 14 maja na godz. 19.00 bardzo proszę starszych ministrantów na spotkanie odnośnie tegorocznej uroczystości Bożego Ciała.
 6. W środę o godz. 17.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa dodatkowa Msza święta w intencji pani Zofii Szymańskiej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza święta w intencji członkiń Róży św. Małgorzaty z Domachowa będzie sprawowana bez kazania ze względu na wyjazd księdza do Rumi.
 8. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Robert Połom z Mierzeszyna i Angelika Fedak z Sobowidza, Marcin Moroz z Mierzeszyna i Elżbieta Serżysko z Gdańska Zaspy oraz Andrzej Piotrzkowski z Mierzeszyna i Magdalena Janeczek ze Starogardu Gdańskiego.
 10. W dniach 31 maja i 1 czerwca udajemy się z parafialną pielgrzymką na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę tylko w najbliższym tygodniu u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie. Koszt pielgrzymki 70 złotych (autokar i nocleg). Jest to pierwsza ogólnopolska Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca. Bardzo dziękuję panu wójtowi Błażejowi Konkolowi za pomoc w organizacji wyjazdu na pielgrzymkę. W sierpniu będzie parafialna pielgrzymka trwająca pięć dni.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 12. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Wiesławowi Kiełczykowskiemu, panu Markowi Zawadzkiemu, pani Irenie Niemykin. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom o troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 13. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej † Elżbieta Kusaj, lat 70 z Warcza. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...453454455456457458459460461...Następna ›Ostatnia »