Ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2013
 1. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za rodzinne spotkania, które odbyły się na plebanii w zeszłym tygodniu.
 2. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych dziś w niedzielę po Mszy świętej o 9.30 oraz w poniedziałek, wtorek i sobotę o 9.30.
 3. Parafialny zespół Caritas w dzisiejszą niedzielę zbiera datki do puszek na rzecz chorej na chłoniak złośliwy na węzłach chłonnych w jamie brzusznej, Mariki Rudoman z Zaskoczyna. Dziewczynka we wtorek skończyła 3. latka, a jest już doświadczana tak poważną i groźną chorobą nowotworową. Polecajmy ją w modlitwach i wesprzyjmy finansowo wrzucając datki do puszek.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa maryjne będą sprawowane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
 5. W środę 1 maja, w drugą rocznicę beatyfikacji bł. Jana Pawła II o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowana Msza święta dziękczynna za dar relikwii bł. Papieża Jana Pawła II. Będzie możliwość ucałowania relikwii. Serdecznie zapraszam.
 6. W czwartek 2 maja odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 7. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.30. Będzie to równocześnie spowiedź dla dzieci rocznicowych.
 8. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte tj. w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Z racji uroczystości w piątek post nie obowiązuje.
 9. Rocznica pierwszej Komunii świętej będzie obchodzona w przyszłą niedzielę 5 maja na Mszy świętej o godz. 11.00. Natomiast próba (dla klas trzecich) będzie we wtorek 30 kwietnia o godz. 19.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zwracam się do Parafian z serdeczną prośbą o sprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Grafik dyżurów znajduje się w gazecie parafialnej oraz w gablocie. Bardzo dziękuję mieszkańcom Koziej Góry za solidne posprzątanie kościoła w minioną sobotę. W czwartek 2 maja proszę o posługę sprzątania mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna a w sobotę 4 maja mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Gabriel Słowik z Częstocina i Karolina Kolbusz z Olszanki.
 12. Nie ma już wolnych intencji mszalnych w 2013 roku. Jeżeli będzie prośba parafian, dodatkowe Msze święte będą sprawowane m.in. w intencji prośby o zdrowie, czy też ważnego wydarzenia. Warunkiem jest także obecność większej ilości osób na Eucharystii.
 13. Organy z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa wymagały kolejnego, gruntownego remontu. Koszt jest dość znaczny, dlatego zwracam się do Parafian o wsparcie zapłaty. Temu służyć będzie świąteczna kolekta z 3 maja. Dziękuję za zrozumienie.
 14. Planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Jest to pierwsza ogólnopolska Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca. W sierpniu będzie parafialna pielgrzymka trwająca pięć dni.
 15. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 16. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej.
 17. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej † Mieczysław Temberski, lat 77 z Mierzeszyna. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...456457458459460461462463464...Następna ›Ostatnia »