Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

7 sierpnia 2022
  1. Bardzo zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w niedziele przed poranną Mszą świętą od godz. 7.00 oraz w czwartki pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  2. Dziękuję mieszkańcom Błotni wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 13 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie.
  3. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
  4. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN.
  5. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panu Markowi Czerwińskiemu, panu Januszowi Pieczykolan.
  6. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
  7. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
  8. Tegoroczny odpust ku czci Patrona naszej parafii św. Bartłomieja Apostoła będziemy świętować 28 sierpnia. Wszelkie propozycje liturgiczne proszę zgłaszać do ks. proboszcza. Klub Seniora w Mierzeszynie wyraził już gotowość organizacji liturgii mszalnej. BARDZO PROSZĘ CHÓR PARAFIALNY „SANTO BARTOLOMEO” O WŁĄCZENIE SIĘ W UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. Tego dnia odbędzie się także kolejny parafialny festyn rodzinny. Tu proszę kontaktować się z panią Ewą Papis odnośnie pomocy i wszelkich inicjatyw, które możemy wnieść w tę parafialną uroczystość.
  9. W związku z intensywnymi pracami na polu udzielam dyspensy od spożywania wyrobów mięsnych dla rolników, gospodarzy i ich rodzin oraz wszystkich wspomagających. Dyspensa obowiązuje do wczesnojesiennych prac.
  10. Od kilku dni pan Franciszek Drozdowski pracuje w kościele św. Bartłomieja Apostoła nad zakończeniem zadania związanego z balustradą chóru muzycznego i obrazami apostołów. Zwracam się do Parafian o pomoc w montażu części wystroju organów.

 

Tagi:

‹ Poprzednia123456...Następna ›Ostatnia »