Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021
 1. W ostatnią sobotę dzieci naszej parafii przystąpiły do uroczystej Pierwszej Komunii świętej. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie, za wspólną piękną organizację uroczystości. Do piątku trwa „Biały Tydzień”. Proszę także o modlitwę w intencji tych dzieci.
 2. W najbliższym tygodniu: od poniedziałku do soboty wszystkie Msze święte będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony w szczególny sposób Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii są sprawowane od poniedziałku do soboty pod koniec Mszy świętej.
 4. W czwartek, 3 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Msze święte w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego (podobnie, jak w zeszłym roku bez czterech ołtarzy).
 5. W pierwszy piątek, 4 czerwca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 6. W piątek spowiedź święta od godz. 17.00.
 7. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę 5 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa.
 8. W dzisiejszą Niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który rozpoczął się w Środę Popielcową, 17 lutego.
 9. W sobotę, 5 czerwca Msza święta o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz spotkanie rodziców i młodzieży w związku z Bierzmowaniem.
 10. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca w naszej parafii gościć będziemy siostrę dr Irenę Radzymińską IMB, która przybliży nam duchową wartość Koronki do Miłosierdzia Bożego. Będzie także możliwość zakupu Wizerunków Miłosierdzia Bożego w cenie 10,- PLN.
 11. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku).
 12. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 13. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, panu Filipowi Baltrukas, panu Krzysztofowi Peplińskiemu, pani Krystynie Koryckiej, pani Irenie Kuchnowskiej, rodzinie państwa Czerwińskich, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Henrykowi Lewandowskiemu.
 14. Zwracam się z apelem do wszystkich byłych ministrantów o zwrot strojów ministranckich, które jednak należą do parafii i kolejnych pokoleń ministrantów.
 15. Dziękuję również za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 16. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca obchodzimy ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Swoimi ofiarami do puszek wspierać będziemy dzieło BUDOWY ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ w Warszawie.
 17. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej śp. KRYSTYNA BAKA, lat 57 z Mierzeszyna, długoletnia nauczycielka i katechetka Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie. Pogrzeb we wtorek, 1 czerwca o godz. 14.00 (Msza świeta). Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

MOŻESZ WSPOMÓC SWOJĄ PARAFIĘ I REMONTY KOŚCIOŁÓW
W TRUDNYM CZASIE PANDEMII!
34 8335 0003 0303 2437 2000 0001

 

Tagi:

‹ Poprzednia1234567...Następna ›Ostatnia »