Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 listopada 2019
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii gościmy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego, kleryka Adriana Nastały z III roku studiów. Swoimi ofiarami wspieramy nasze seminarium, które kształci przyszłych kapłanów archidiecezji gdańskiej.
 2. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 3. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 30 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa.
 4. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 6. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6,- PLN. Dzisiaj w gazecie kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok.
 7. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu. Szczególne podziękowanie dla pani Ireny Kuchnowskiej za udzieloną pomoc na plebanii.
 8. Kończy się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W ramach modlitwy wypominkowej: przez cały listopad pod koniec Mszy świętej jedna dziesiątka różańca z modlitwą wypominkową oraz przez cały rok raz w miesiącu Msza święta za Zmarłych zapisanych w wypominkach.
 9. Zachęcam do nabywania naszego kalendarza parafialnego na 2020 rok, wydanego w związku z dziesiątą rocznicą istnienia gazety parafialnej. Kalendarz w cenie 20,- PLN do nabycia w parafii oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 10. Od przyszłej Pierwszej Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece Caritasu „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świeca duża kosztuje 16,- PLN a mała 6,- PLN. Świece do nabycia w parafii a także w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 11. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej śp. DANUTA GAJKOWSKA, lat 59 z Domachowa. Msza święta pogrzebowa w czwartek, 28 listopada o godz. 9.00. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia1234567...Następna ›Ostatnia »