Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26 grudnia 2021

 

 1. W środę, 29 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska kolęda tylko poprzez wcześniejsze zapisy według ustalonego grafiku. Można zapisywać się na kolędę w kościele na wyłożone listy. W drugiej połowie stycznia będą sprawowane Msze święte „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Podobnie, jak w zeszłym roku można także w parafii składać ofiary „kolędowe” (dotyczy to rodzin nie uczestniczących w domowej kolędzie). Szczegóły kolędy w gazecie kolędowej nr 49(473).
 2. Dziś, w niedzielę, 26 grudnia święto Świętej Rodziny. Msze święte w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Tego dnia wspomagamy KUL i inne uczelnie katolickie.
 3. Dziękuję mieszkańcom Domachowa bloki 13, 14 i 15 za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W piątek, 31 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Gajewskich do rodziny państwa Lewandowskich.
 4. W piątek, 31 grudnia ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Uroczysta Msza święta dziękczynno – przebłagalna o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 5. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w piątek, w sylwestra, 31 grudnia.
 6. W sobotę, 1 stycznia Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w świątecznej Mszy świętej.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 8. Zachęcam do nabycia ciekawego, świąteczno – noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego” z cennym dodatkiem, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do „Gościa”. Świąteczny „Gość Niedzielny” o powiększonej objętości kosztuje 10,- PLN.
 9. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, pani Krystynie Kucmann, rodzinie państwa Anny i Jarosława Czysarskich, pani Katarzynie Kistowskiej, panu Krzysztofowi Peplińskiemu. Bardzo dziękuję za trud odśnieżania przy terenach kościelnych a także za dostarczone choinki panu Andrzejowi Klonowskiemu oraz państwu Elżbiecie i Bogdanowi Chyła.
 10. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 11. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. Zmarły z naszej wspólnoty parafialnej śp. BOŻENA ZAŁĘSKA, lat 71 z Zaskoczyna (DPS) oraz śp. JADWIGA NOWAK, również z Zaskoczyna (DPS). Za nie i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia123456789...Następna ›Ostatnia »