Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 maja 2020
 1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Olszanki za goszczenie Telewizji Trwam w czasie nabożeństwa majowego przy kapliczce Matki Bożej z Fatimy w piątek, 1 maja. Dziękuję za trud przygotowań i wszelkie zaangażowanie.
 2. W Parafii w Mierzeszynie wszystkie Msze święte są sprawowane według normalnego rozkładu.
 3. Od poniedziałku 20 kwietnia we Mszy świętej w kościele może uczestniczyć nieco większa liczba wiernych: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. W kościele św. Bartłomieja Apostoła to 18 osób (łącznie z chórem i kruchtą), a w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa 39 osób (łącznie z balkonem, chórem i kruchtą). W związku z tym, aby umożliwić Parafianom uczestniczenie w Eucharystii, od niedzieli 26 kwietnia wszystkie Msze święte niedzielne (w tym także o godz. 7.30) będą sprawowane TYLKO W KOŚCIELE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W dni powszednie Msze święte tylko w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Msze pogrzebowe wg życzenia rodziny zmarłego. Przypominam o zasłanianiu ust i nosa.
 4. Bardzo zachęcam Parafian do uczestniczenia w Mszach świętych w naszych kościołach w dni powszednie oraz w niedziele. Przypominam o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej: codziennie przed Mszą świętą.
 5. Przypominam także, że nadal jest aktualna dyspensa Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego  odnośnie uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej (możemy korzystać z uczestnictwa za pośrednictwem radia, telewizji i internetu).
 6. UWAGA! Jest możliwość indywidualnego odwiedzenia chorych z sakramentami świętymi, każdego dnia. Aby doszło do odwiedzin proszę mnie osobiście o tym poinformować: telefonicznie, meilowo, lub wysłać sms, albo wrzucić karteczkę informującą do skrzynki pocztowej przy plebanii.
 7. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Nabożeństwa majowe są sprawowane od poniedziałku do soboty pod koniec Mszy świętej.
 8. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom i przyjaciołom naszej parafii, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów i funkcjonowanie parafii w trudnym czasie pandemii koronawirusa.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek, 7 maja o godz. 6.30. Proszę Różę św. Marty z Zaskoczyna o przewodniczenie modlitwie.
 10. Biuro parafialne jest nieczynne ze względu na stan zagrożenia epidemicznego. Ważne sprawy proszę załatwiać po Mszy świętej.
 11. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 12. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Irenie Kuchnowskiej. Szczególne podziękowanie dla pana Sebastiana Rojkiewicza za prace remontowe na wysokości. Za wzorowe wykonanie remontu wschodniego szczytu kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 13. UWAGA: Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii w sobotę, 9 maja NIE ODBĘDZIE SIĘ ze względu za zagrożenie epidemiczne (duża grupa ludzi). Jednak w związku z sugestią Kurii Metropolitalnej Gdańskiej (z dnia 18 kwietnia 2020 roku) JEST MOŻLIWOŚĆ INDYWIDUALNEJ UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dla danego dziecka. W związku z tym ogłosiłem DLA CHĘTNYCH RODZIN INDYWIDUALNĄ PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ (każdego dnia tygodnia). Konsultacje i uzgodnienie szczegółowego terminu rodzinnej uroczystości z ks. Andrzejem. Przed indywidualną Pierwszą Komunią świętą dziecko przystąpi do drugiej spowiedzi świętej (termin też do uzgodnienia). Uroczystość odbędzie się z zachowaniem wszelkich przepisów epidemicznych! Całość komunikatu znajdziemy m.in. w naszej gazety parafialnej: nr 15(386) strona 8. APELUJĘ DO RODZICÓW, ABY UMOŻLIWILI SWOIM DZIECIOM PRZYSTĄPIENIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W GRONIE RODZINNYM JUŻ W NAJBLIŻSZYM CZASIE: MAJ – CZERWIEC 2020 ROKU!
 14. W piątek, 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława B.M. Patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje piątkowe wstrzymanie się o potraw mięsnych.
DZIĘKUJĘ ZA POMOC W BIEŻĄCYM UTRZYMANIU NASZEJ PARAFII,
ZA KAŻDĄ „WIRTUALNĄ TACĘ”,
KTÓRA JEST DLA NASZEJ WSPÓLNOTY KONKRETNYM WSPARCIEM.

ks. Andrzej

                                                                                                                             
Numer konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim Oddział Trąbki Wielkie
34833500030303243720000001
 

 

Tagi:

‹ Poprzednia123456789...Następna ›Ostatnia »