Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA.

5 listopada 2023
 1. Dziękuję Parafianom za uczestniczenie w uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Dziękuję za złożone wsparcie na rzecz naszych kościołów w Mierzeszynie. Dziękuję państwu Aleskandrze i Andrzejowi Kaczor, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ochotniczej Straży Pożarnej Mierzeszyn, panom: Marianowi Pieczykolan, Wojciechowi Temberskiemu, Grzegorzowi Fenskiemu, Andrzejowi Klonowskiemu, Mirosławowi i Marcelowi Szymikowskim, Pawłowi Kłosińskiemu.
 2. BARDZO ZACHĘCAM nadal CHŁOPCÓW DO ZAPISYWANIA SIĘ DO WSPÓLNOTY MINISTRANTÓW!
 3. Msza święta o godz. 11.00 w niedzielę jest Mszą świętą przeznaczoną szczególnie dla DZIECI. Bardzo proszę rodziców, katechetów o włączenie się w liturgię tej Eucharystii. Poszukuję osób grających na instrumentach, szczególnie gitarze...
 4. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00.
 5. Dziękuję mieszkańcom Domachowa stare domy za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W piątek, 10 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa bloki 16 i 17.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, rodzinie pani Krystyny Kucmann, rodzinie państwa Butowskich, pani Krystynie Koryckiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan, panu Marcinowi Pieczykolan, pani Krystynie Czerwińskiej, panu Andrzejowi Klonowskiemu. Bardzo dziękuję panu Mateuszowi Szuba za wzorowo wykonane prace ziemne terenu przy plebanii.
 8. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 10. UWAGA: APELUJĘ DO WSZYSTKICH RODZIN KATOLICKICH, W KTÓRYCH SĄ OSOBY STARSZE, CHORE, NIEWYCHODZĄCE ZE SWOICH DOMÓW O KORZYSTANIE W PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA Z POSŁUGI SAKRAMENTALNEJ!
 11. Przypominam rodzicom, katechetom i wszystkim uczniom szkół podstawowych i średnich, że decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego KAŻDY UCZEŃ MUSI POSIADAĆ INDEKS KATECHIZACJI ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ. Indeksy w cenie 2,- PLN do nabycia w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. W listopadzie od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą świętą Różaniec święty za zmarłych zapisanych w wypominkach. W ciągu roku raz w miesiącu jest sprawowana Msza święta za zmarłych zapisanych w wypominkach.
 13. W sobotę, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 w kościele św. Bartłomieja Apostoła będzie sprawowana Msza święta w intencji Ojczyzny. W sobotę Różaniec za zmarłych będzie wyjątkowo o godz. 9.00.
 14. Stowarzyszenie Wyżyna Gdańska oraz partnerzy „STAWiaMY dla MIERZESZYNA” zapraszają na zabawę andrzejkową w sobotę, 25 listopada. Dochód jest przeznaczony na renowację stawu w Mierzeszynie. Szczegóły na plakatach.
 15. W przyszłą niedzielę, 12 listopada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 16. AKCJA GRABIENIA LIŚCI PRZY NASZYCH KOŚCIOŁACH. Proszę Parafian o pomoc i zaangażowanie – w dni tego tygodnia (szczególnie piątek, sobota).
 17. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. JACEK FRYCA, lat 58 z Mierzeszyna; śp. OLGA YEMELIANOVA, lat 74 z Zaskoczyna; śp. KAZIMIERZ KOLBUSZ, lat 75 z Mierzeszyna. Za nich i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

‹ Poprzednia12345678...Następna ›Ostatnia »