Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 listopada 2014
 1. Wczoraj, 8 listopada barokowy ołtarz św. Bartłomieja Apostoła z kościoła parafialnego został powierzony konserwatorowi dzieł sztuki. Planowany powrót ołtarza do nowego wystroju prezbiterium to listopad 2015 roku.
 2. Wyrażam wdzięczność panom: Wojciechowi i Władysławowi Góra za wykonanie solidnych prac nad montażem nowych okien do zakrystii w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 3. Bardzo dziękuję rodzinie państwa Didyk za użyczenia rusztowań do prac w naszym kościele parafialnym.
 4. Zachęcam w listopadzie do uczestniczenia w Mszach świętych w dni powszednie. Pod koniec każdej Eucharystii modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 6. Fundacja „Pan Władek”, GOKSiR w Trąbkach Wielkich oraz Sołectwo Mierzeszyn zapraszają na niepowtarzalny występ Edyty Ciechomskiej, który odbędzie się jutro, w poniedziałek, 10 listopada o godz. 19.00 w świetlicy w Mierzeszynie. Instrumenty klawiszowe Eugenia Mazur. W programie arie operowe oraz piosenki i pieśni patriotyczne. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 7. We wtorek, 11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta o godz. 9.30.
 8. Można jeszcze składać na wypominki za zmarłych.
 9. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna Wybudowanie od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę 15 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Miłowa.
 10. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 13. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce, i w naszej parafii, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego. Szczegóły w gazecie parafialnej. Natomiast w przyszłą niedzielę, 16 listopada wspierać będziemy Gdańskie Seminarium Duchowne.
 14. Są jeszcze wolne intencje mszalne na styczeń 2015 roku (a także na kolejne miesiące). Intencje można zamawiać w biurze parafialnym oraz po każdej Mszy świętej.
 15. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Szczególne podziękowanie dla rodziny państwa Ewy i Jacka Szuba.
 16. Wyrażam wdzięczność pani Krystynie Koryckiej za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.
 17. Dziękuję także państwu Iwonie i  Grzegorzowi Fenskim oraz panu Pawłowi Kłosińskiemu za wykonane prace w kościele parafialnym.
 18. W sobotę, 29 listopada udamy się na uroczystości 23. rocznicy Radia Maryja w Toruniu pod przewodnictwem Ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Zachęcam do zapisywania się na tę szczególną pielgrzymkę.
 19. W piątek, 21 listopada o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie pierwsze spotkanie Grupy AA. Zachęcam wszystkich zainteresowanych i ich rodziny do uczestniczenia.
 20. Bardzo zachęcam rodziny wielodzietne, z pięciorgiem dzieci lub więcej do udziału w konkursie literackim „Rodzinna opowieść wigilijna”. Nagrody to: 60 zestawów porcelany stołowej, 12 osobowe komplety obiadowe i kawowe Lubiany. Regulamin oraz formularz konkursowy na: www.gdansk.caritas.pl
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...493494495496497498499500501...Następna ›Ostatnia »