Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 października 2014
 1. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli w akcji grabienia liści i porządkowaniu terenu przy naszych kościołach.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 3. Proszę, aby osoby zniewolone alkoholem skorzystały z okazji wyjścia z tego uzależnienia - pomocą jest Grupa AA. W związku z tym, że w naszej parafii jest duży problem z pijaństwem i alkoholizmem bardzo proszę poinformować zainteresowanych o możliwości włączenie się do Grupy AA.
 4. Kończy się miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych odprawiane są od poniedziałku do soboty po Mszy świętej, natomiast dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30.
 5. W dniu dzisiejszym nasz parafialny zespół Caritas sprzedaje wiązanki nagrobne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zorganizowanie mikołajek dla dzieci z naszej parafii. Bardzo zachęcam do nabywania tych ozdób.
 6. Jutro, w poniedziałek, po Mszy świętej, ok. godz. 18.00 odbędzie się na plebanii zebranie starszych mnistrantów (od szkoły średniej).  Proszę o obecność!
 7. Można składać na wypominki za zmarłych. Wypominki będą odczytywane na Mszach świętych w Dzień Zaduszny, przy końcu Mszy świętej od poniedziałku do soboty w listopadzie oraz w ciągu roku raz w miesiącu jest sprawowana Msza święta wypominkowa za zmarłych.
 8. W sobotę przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła, o godz. 9.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12.00 na cmentarzu w Mierzeszynie. Zapraszam Parafian do włączenia się w tę uroczystość.
 9. W przyszłą niedzielę, 2 listopada Dzień Zaduszny. W szczególny sposób pamiętajmy o naszych zmarłych. W czasie Mszy świętych Bożemu Miłosierdziu polecać będziemy zmarłych polecanych w wypominkach. Mamy na uwadze także uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych w czasie całej oktawy.
 10. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w piątek, 31 października proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Olszanki.
 11. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Szczególne podziękowanie dla rodziny państwa Marleny i Sylwestra Merchel za dostarczenie pięknych kwiatów do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 15. Bardzo dziękuję pani Krystynie Koryckiej za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...495496497498499500501502503...Następna ›Ostatnia »