Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 listopada 2014
 1. W poniedziałek rozpoczęły się prace rekonstrukcyjne barokowego tabernakulum do kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Prace potrwają przynajmniej dwa miesiące.
 2. Zachęcam w listopadzie do uczestniczenia w Mszach świętych w dni powszednie. Pod koniec każdej Eucharystii modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W przyszłą niedzielę, 23 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00 kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania.
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę 22 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni Wybudowanie.
 5. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 8. W dzisiejszą niedzielę wspieramy Gdańskie Seminarium Duchowne, natomiast w przyszłą niedzielę, 23 listopada zbiórka ofiar na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
 9. Są jeszcze wolne intencje mszalne na styczeń 2015 roku (a także na kolejne miesiące). Intencje można zamawiać w biurze parafialnym oraz po każdej Mszy świętej.
 10. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, oraz panom: Grzegorzowi Fenskiemu, Piotrowi Górskiemu, Wiesławowi Wiśniewskiemu i Andrzejowi Piotrzkowskiemu. Szczególne podziękowanie dla rodziny państwa Grażyny i Czesława Wlazło.
 11. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.
 12. W najbliższy piątek, 21 listopada o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza święta z okazji 75. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Pawła Aeltermanna.
 13. Również w piątek, 21 listopada o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie pierwsze spotkanie Grupy AA. Zachęcam wszystkich zainteresowanych i ich rodziny do uczestniczenia.
 14. W najbliższą sobotę, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji o godz. 18.00 będzie sprawowana okolicznościowa Msza święta w intencji naszego chóru parafialnego „Santo Bartolomeo”. Bardzo zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy.
 15. Dzisiaj ukazały się dwa kolejne numery gazety parafialnej: 140. i 141. Zachęcam do nabywania i dziękuję wszystkim, którzy składają ofiarę na druk naszego czasopisma.
 16. W sobotę, 29 listopada udamy się na uroczystości 23. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Szczegóły pielgrzymki w gazecie parafialnej. Koszt 35 zł. Zapisy u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie.
 17. Bardzo zachęcam rodziny wielodzietne, z pięciorgiem dzieci lub więcej do udziału w konkursie literackim „Rodzinna opowieść wigilijna”. Nagrody to: 60 zestawów porcelany stołowej, 12 osobowe komplety obiadowe i kawowe Lubiany. Regulamin oraz formularz konkursowy na: www.gdansk.caritas.pl

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...492493494495496497498499500...Następna ›Ostatnia »