Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopada 2022
 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy kleryka SZYMONA SZYMAŃSKIEGO, i wspieramy Gdańskie Seminarium Duchowne.
 2. Dziś katecheza przed Bierzmowaniem po Mszy świętej o godz. 11.00.
 3. W listopadzie po Mszy świętej od poniedziałku do soboty modlitwa wypominkowa za zmarłych. W ciągu roku raz w miesiącu jest sprawowana Msza święta za zmarłych wypisanych na kartach wypominkowych.
 4. Stowarzyszenie Wyżyna Gdańska i partnerzy projektu „Fabryka Świętego Mikołaja” zapraszają wszystkich dużych i małych na pieczenie i zdobienie pierników w środę, 23 listopada w świetlicy w Mierzeszynie od godz. 16.00 do ok. 18.30.
 5. W piątek, 25 listopada o godz. 11.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła Msza święta z okazji 83. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Pawła Aeltermanna.
 6. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od strony Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 26 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Olszanki.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 8. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN.
 9. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Ewy i Jacka Szuba, panu Sławkowi Szymczykowi, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panu Andrzejowi Klonowskiemu, Frankowi Klonowskiemu, panu Piotrowi Stefańskiemu. Szczególne podziękowanie za odśnieżanie terenów przykościelnych.
 10. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 11. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. Bardzo dziękuję Parafianom: państwu Magdalenie i Andrzejowi Piotrzkowskim, Damianowi Piotrzkowskiemu, pani Irenie Kuchnowskiej, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w akcji grabienia liści przy naszych kościołach oraz usunęli resztę liści i je wywieźli
 13. Za tydzień poświęcenie opłatków wigilijnych, które w najbliższym czasie trafią do naszych domów. W związku z tym bardzo proszę wszystkie Osoby roznoszące opłatki na spotkanie na plebanii w poniedziałek, 28 listopada po wieczornej Mszy świętej.
 14. Chrzestnym albo chrzestną może być tylko katolik praktykujący: przystępujący do sakramentów świętych, uczestniczący w niedzielnej Mszy świętej, młodzież uczęszczająca na religię. W związku z tym, że spory procent młodzieży nie chodzi na religię/katechezę, nie może być rodzicem chrzestnym. Wszyscy więc kandydaci na chrzestnych z młodzieży szkolnej muszą przedstawić zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię. Często dla niektórych czas po Bierzmowaniu jest pożegnaniem z wszelką pobożnością...

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...151617181920212223...Następna ›Ostatnia »