Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022
 1. Przeżywamy okres ADWENTU. Msze święte ku czci Matki Bożej RORATY są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby szczególnie dzieci przygotowały lampiony.
 2. Dziś katecheza przed Bierzmowaniem po Mszy świętej o godz. 11.00.
 3. Upoważnieni Parafianie roznoszą opłatki do naszych rodzin. Tradycyjnie ofiary z opłatków są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszych kościołach. Z opłatkiem otrzymamy także tradycyjną opłatkową gazetę parafialną. Pozostało jeszcze kilka rejonów parafii, gdzie nikt jeszcze nie odebrał opłatków.
 4.  W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w Godzinę Łaski będzie sprawowana o godz. 12.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 5. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 10 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Milowa.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do czwartku (w piątek biuro parafialne nieczynne)
 7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN.
 8. W Parafii oraz u pani Ewy Papis w bibliotece do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 20,- PLN a mała świeca 10,- PLN.
 9. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii panu Sławkowi Szymczykowi, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panom Piotrowi i Arturowi Stefańskim. Dzięki za trud odśnieżania!
 10. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 11. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. W niedzielę, 18 grudnia o godz. 16.00 na Placu Niepodległości w Mierzeszynie i w świetlicy wiejskiej planowane jest parafialne spotkanie Bożonarodzeniowe. Każdy, kto chce, może włączyć się w wydarzenie poprzez upieczenie ciasta. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie do piątku, 16 grudnia.
 13. W dzisiejszą Drugą Niedzielę Adwentu, przeżywamy  Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 14. Uwaga: Od niedzieli 1 stycznia 2023 roku niedzielna poranna Msza święta o godz. 7.30 będzie sprawowana w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 15. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. DANUTA RADOMSKA, lat 60 z Mierzeszyna; śp. TADEUSZ GAŁADYK, lat 90 z Olszanki; śp. IRENA JANKOWSKA, lat 67 z Miłowa; śp. JAN KUDUK, lat 80 z Warcza. Za nich i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...131415161718192021...Następna ›Ostatnia »