Ogłoszenia duszpasterskie

ŚRODA POPIELCOWA

14 lutego 2024
 1. Dziś rozpoczynamy Święty Okres Wielkiego Postu. DZIŚ, W ŚRODĘ POPIELCOWĄ, 14 lutego Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.30 i 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy, w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły!
 2. W Środę Popielcową Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie o godz. 14.00 a w piątek, 16 lutego o godz. 11.00.
 3. Nabożeństwa pasyjne: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. GORZKIE ŻALE w niedziele po porannej Mszy świętej o godz. 7.30.
 4. Dziękuję mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 17 lutego proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wybudowanie.
 5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej (z wyjątkiem Środy Popielcowej).
 6. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan, panu Rafałowi Kowalskiemu.
 7. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN. Do nabycia także GOŚĆ EXTRA dotyczący Wielkiego Postu. Cena: 14,- PLN.
 9. Przypominam wszystkim uczniom szkół podstawowych i średnich o obowiązku posiadania uzupełnionego indeksu katechetycznego.
 10. Na 16 czerwca planowany jest w naszej archidiecezji Marsz dla życia oraz Festiwal dla życia – są to dwie ewangelizacyjne inicjatywy, które mają na celu radosną promocję życia i rodziny w sposób, w jaki pojmuje je Kościół katolicki. Organizatorzy przygotowują koncerty, spotkania ze znanymi mówcami, atrakcje dla dzieci i wiele innych. Dziś, Środę Popielcową, po Mszy świętej będzie można wesprzeć finansowo organizację tego wydarzenia poprzez ofiarę do puszki. Dziękując za wszystkie ofiary, prosimy też o modlitwę w intencji dzieła. Więcej szczegółów na stronie: www.walentynkadlazycia.pl
 11. A w najbliższą, Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.
 12. UWAGA! Dziś w Środę Popielcową ROZPOCZYNA SIĘ OKRES SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ. – Okres ten będzie trwał aż do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym roku do 26 maja.
 13. Zbliża się peregrynacja relikwii św. Wojciecha w naszej Parafii, dlatego od jutra (od czwartku) aż do piątku, 23 lutego będzie odprawiana pod koniec każdej Mszy świętej NOWENNA DO ŚWIĘTEGO WOJCIECHA.

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...111213141516171819...Następna ›Ostatnia »