Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022
 1. Rozpoczynamy okres ADWENTU. Msze święte ku czci Matki Bożej RORATY są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby szczególnie dzieci przygotowały lampiony.
 2. Dziś katecheza przed Bierzmowaniem po Mszy świętej o godz. 11.00.
 3. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafian, którzy roznoszą opłatki do naszych domów. Od tego tygodnia upoważnieni Parafianie będą roznosić opłatki do naszych rodzin. Tradycyjnie ofiary z opłatków będą przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszych kościołach. Z opłatkiem otrzymamy także tradycyjną opłatkową gazetę parafialną.
 4. W środę, 30 listopada po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
 5. W pierwszy piątek, 2 grudnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 6. Spowiedź święta w piątek od godz. 17.00.
 7. Dziękuję mieszkańcom Olszanki za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 3 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa.
 8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN. Dzisiaj z Gościem piękny kalendarz na 2023 rok przedstawiający sylwetki polskich świętych.
 10. W Parafii oraz u pani Ewy Papis w bibliotece do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 20,- PLN a mała świeca 10,- PLN.
 11. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, panu Sławkowi Szymczykowi, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panom Piotrowi i Arturowi Stefańskim. Szczególne podziękowanie za odśnieżanie terenów przykościelnych.
 12. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 13. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 14. W przyszłą, Drugą Niedzielę Adwentu, 4 grudnia przeżywać będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 15. Stowarzyszenie Wyżyna Gdańska i partnerzy mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Mierzeszyna na drugie spotkanie z projektem w sprawie przygotowania koncepcji zagospodarowania terenu wokół stawu wiejskiego w Mierzeszynie w ramach unijnego projektu SMART VILLAGE. Spotkanie odbędzie się w świetlicy w Mierzeszynie, w czwartek, 1 grudnia o godz. 18.00.
 16. Chrzestnym albo chrzestną może być tylko katolik praktykujący: przystępujący do sakramentów świętych, uczestniczący w niedzielnej Mszy świętej, młodzież uczęszczająca na religię. W związku z tym, że spory procent młodzieży nie chodzi na religię/katechezę, nie może być rodzicem chrzestnym. Wszyscy więc kandydaci na chrzestnych z młodzieży szkolnej muszą przedstawić zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na religię. Często dla niektórych czas po Bierzmowaniu jest pożegnaniem z wszelką pobożnością...
 17. Dziś ukazał się 515. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...141516171819202122...Następna ›Ostatnia »