Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2022
 1. Przeżywamy okres ADWENTU. Msze święte ku czci Matki Bożej RORATY są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 2. Upoważnieni Parafianie roznoszą opłatki do naszych rodzin. Tradycyjnie ofiary z opłatków są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszych kościołach. Z opłatkiem otrzymamy także tradycyjną opłatkową gazetę parafialną. Pozostało jeszcze kilka rejonów parafii, gdzie nikt jeszcze nie odebrał opłatków (Warcz, Mierzeszyn wybudowanie od strony Domachowa oraz Mierzeszyn od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz).
 3. W najbliższą środę, 14 grudnia o godz. 17.00 rozpocznie się pierwsza spowiedź święta dzieci naszej parafii przed Pierwszą Komunią świętą. Przypominam, że do spowiedzi mogą przystąpić tylko dzieci ochrzczone!
 4. Dziękuję mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 17 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wybudowanie.
 5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 6. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN.
 7. W Parafii oraz u pani Ewy Papis w bibliotece do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 10,- PLN.
 8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panom Piotrowi i Arturowi Stefańskim. Dzięki za trud odśnieżania!
 9. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 10. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 11. W przyszłą niedzielę, 18 grudnia o godz. 16.00 na Placu Niepodległości w Mierzeszynie i w świetlicy wiejskiej planowane jest parafialne spotkanie Bożonarodzeniowe. W programie włączenie lampek na choince, wspólne kolędowanie, słodki poczęstunek, „gość specjalny”. Każdy, kto chce, może włączyć się w wydarzenie poprzez upieczenie ciasta. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie do piątku, 16 grudnia.
 12. Uwaga: Od niedzieli 1 stycznia 2023 roku niedzielna poranna Msza święta o godz. 7.30 będzie sprawowana w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 13. Zmarli: śp. MIECZYSŁAW SENDERSKI, lat 90 oraz śp. LEOKADIA KRAUSE, lat 94. z Domachowa. Pogrzeb śp. Leokadii we wtorek, 13 grudnia o godz. 12.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Za nich i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...121314151617181920...Następna ›Ostatnia »