Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019
 1. Kończy się święty okres Adwentu. Jeszcze jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta ku czci Matki Bożej zwana Roratami. Zachęcam wszystkich Parafian do uczestniczenia w tej Eucharystii.
 2. Wczoraj, w sobotę w kościele św. Bartłomieja Apostoła został zamieszczony Tron Królowej Polski Matki Bożej Częstochowskiej. Historyczny obraz Matki Bożej przez prawie pół roku był poza kościołem. Obraz został poddany gruntownej konserwacji oraz została wykonana ozdobna rama wraz z replikami starych, jasnogórskich ryngrafów. Bardzo dziękuję Panom z parafii za pomoc w montażu i zawieszeniu obrazu.
 3. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w związku ze świętami Bożego Narodzenia i kolędami.
 4. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy roznosili opłatki wigilijne na terenie całej parafii. Dziękuję za trud i poświęcenie. Jednocześnie dziękuję wszystkim za złożone ofiary opłatkowe, przeznaczone na remonty naszych kościołów. Dzisiaj po Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć opłatek u państwa Fenskich.
 5. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta wigilijna o godz. 20.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 22.00 będzie sprawowana Pasterka w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Oczywiście tego dnia tradycyjnie wstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że na stole wigilijnym nie może być alkoholu!
 6. W środę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte tylko w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa: o godz. 0.00 Pasterka a potem o godz. 9.30 i 11.00.
 7. W czwartek, 26 grudnia święto świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Msza święta o godz. 7.30 w kościele św. Bartłomieja Apostoła a o godz. 9.30 i 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy KUL i inne uczelnie katolickie.
 8. W piątek, 27 grudnia w naszej parafii rozpoczyna się kolęda, czyli wizyta duszpasterska.
 9. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  poniedziałek, 23 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wybudowanie a w sobotę 28 grudnia mieszkańców Błotni wioski.
 10. Jeszcze jutro, w poniedziałek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej z okazji świąt Bożego Narodzenia.
 11. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 12. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek i piątek po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia nowy, podwójny, świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10,- PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panom Dariuszowi i Wieslawowi Kiełczykowskim, panu Januszowi Pieczykolan, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 15. Zachęcam do nabywania naszego kalendarza parafialnego na 2020 rok, wydanego w związku z dziesiątą rocznicą istnienia gazety parafialnej. Kalendarz w cenie 20,- PLN do nabycia w parafii oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 16. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. SZCZEPAN BOROWSKI, lat 91. z Mierzeszyna. Pogrzeb w sobotę, 28 grudnia o godz. 11.00. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...2345678910...Następna ›Ostatnia »