Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

5 września 2021
 1. Bardzo dziękuję Parafianom za uczestniczenie w parafialnym odpuście ku czci św. Bartłomieja Apostoła oraz w kolejnym parafialnym festynie rodzinnym. Szczególne podziękowanie dla: Wójta Gminy Trąbki Wielkie pana Błażeja Konkola, państwa Marii i Władysława Ornowskich, Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie pana Zbigniewa Leszczyńskiego, Dyrektora GOKSiR pana Leszka Orczykowskiego, Parafialnego Zespołu „Caritas”, Liturgicznej Służby Ołtarza (lektorów), OSP Mierzeszyn, Dyrektora DPS Zaskoczyn pana Ryszarda Rywackiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie pana Bogdana Skiby, pani Ewy Żurek, pani Marii Temberskiej, pani Elżbiety Temberskiej, pani Ewy Papis, pana Pawła Kłosińskiego; dla Wszystkich zaangażowanych w odpust, festyn i loterię, dla Wszystkich, którzy przygotowali „małą gastronomię”. Tegoroczny dochód z festynu w całości wyniósł 6.251,-PLN – zostaje przeznaczony na kolejną ratę spłat robót przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla najmłodszych uczniów aż do klasy III – w połączeniu z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
 3. Jutro, w poniedziałek, 6 września po wieczornej Mszy świętej pierwsze spotkanie katechetyczne dla rodziców odnośnie przyszłorocznej Pierwszej Komunii świętej.
 4. W środę, 8 września święto Narodzenia NMP. Msza święta o godz. 18.00 oraz poświęcenie ziarna siewnego.
 5. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 11 września proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Formella.
 6. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN. Dziś także do nabycia cenna pozycja Gościa Extra „PRYMAS i RÓŻA” DOTYCZĄCA BEATYFIKACJI KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGI i MATKI RÓŻY CZACKIEJ. Cena 10,- PLN.
 8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Aleksandrze Kaczor, panu Krzysztofowi Peplińskiemu, rodzinie państwa Ewy i Jacka Szuba, rodzinie pani Krystynie Kucmann, pani Ewie Żurek, pani Marii Temberskiej, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, panu Arturowi Kowalskiemu.
 9. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 10. Szczególne podziękowanie dla parafian, którzy złożyli ofiarę pieniężną na rzecz aktualnych prac przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace jeszcze nie zostały zakończone.
 11. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. Decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dzisiejsza niedziela jest w Kościele Polskim „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. – Dziś swoimi ofiarami do puszek wspieramy działania „Caritas” na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.
 13. W przyszłą niedzielę, 12 września odpust w sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich. Główna Msza święta o godz. 12.00. Po Mszy świętej o godz. 7.30 wyruszy z naszej parafii spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa piesza pielgrzymka do Trąbek Wielkich. Zapraszam do uczestniczenia.
 14. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. KAROL GAJKOWSKI, lat 35 z Domachowa. Pogrzeb  śp. Karola odbędzie się we wtorek, 7 września o godz. 10.00 Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...2345678910...Następna ›Ostatnia »