Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019

1. Trwa miesiąc sierpień. Pamiętajmy o trzeźwości w naszym narodzie, o abstynencji. Dwa tygodnie temu ukazała się gazeta parafialna podejmująca tematykę trzeźwości. Otoczmy modlitwą wszystkich zagrożonych nałogiem alkoholu!

2. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.

3. W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte tj. w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia w świątecznej Mszy świętej!

4. W piątek, 16 sierpnia Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  środę, 14 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wybudowanie a w sobotę 17 sierpnia Błotni wioski.

6. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.

7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej (z wyjątkiem czwartku).

8. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. Zachęcam do nabycia!

9.  Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej.

10. Dziś ukazał się 351. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.

11.  Dzisiaj w całej Polsce swoimi ofiarami wspomagamy: KUL, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i inne uczelnie katolickie.

12.  U pani Elżbiety Temberskiej i u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie można zgłaszać gotowość upieczenia ciast na festyn parafialny. Bardzo proszę, aby liturgię odpustową przygotowali ministranci i lektorzy oraz Parafialna Rada Duszpasterska, wystrój ołtarzy poprzez kompozycje kwiatowe wspólnota Żywego Różańca. Wieniec dożynkowy nasi rolnicy i gospodarze. Natomiast parafialny festyn rodzinny przygotują zaangażowani parafianie a także Parafialny Zespół „Caritas”, Fundacja „Pan Władek”, Ochotnicza Straż Pożarna Mierzeszyn oraz poszczególne sołectwa.

13.  Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. LECH JANAĆ, lat 65. z Warcza oraz śp. ADAM RYWACKI, lat 69. z Mierzeszyna. Za nich i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...2345678910...Następna ›Ostatnia »