Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 kwietnia 2020
 1. W Parafii w Mierzeszynie w najbliższym czasie wszystkie Msze święte będą sprawowane według normalnego rozkładu.
 2. Od poniedziałku 20 kwietnia we Mszy świętej w kościele może uczestniczyć nieco większa liczba wiernych: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. W kościele św. Bartłomieja Apostoła to 18 osób (łącznie z chórem i kruchtą), a w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa 39 osób (łącznie z balkonem, chórem i kruchtą). W związku z tym, aby umożliwić Parafianom uczestniczenie w Eucharystii, od niedzieli 26 kwietnia wszystkie Msze święte niedzielne (w tym o godz. 7.30) będą sprawowane TYLKO W KOŚCIELE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W dni powszednie Msze święte tylko w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Msze pogrzebowe wg życzenia rodziny zmarłego.
 3. Bardzo zachęcam Parafian do uczestniczenia w Mszach świętych w naszych kościołach w dni powszednie oraz w niedziele. Przypominam o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej: codziennie przed Mszą świętą.
 4. Przypominam także, że nadal jest aktualna dyspensa Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego  odnośnie uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej (możemy korzystać z uczestnictwa za pośrednictwem radia, telewizji i internetu).
 5. UWAGA! Jest możliwość indywidualnego odwiedzenia chorych z sakramentami świętymi, każdego dnia. Aby doszło do odwiedzin proszę mnie osobiście o tym poinformować: telefonicznie, meilowo, lub wysłać sms, albo wrzucić karteczkę informującą do skrzynki pocztowej przy plebanii.
 6. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość Pierwszej Komunii świętej 9 maja nie odbędzie się. Wszelkie sprawy z tym związane podaje nam Kuria Metropolitalna Gdańska. Tekst komunikatu zamieszczony jest w gablocie w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 7. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom i przyjaciołom naszej parafii, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów i funkcjonowanie parafii w trudnym czasie pandemii koronawirusa.
 8. Biuro parafialne jest nieczynne ze względu na stan zagrożenia epidemicznego. Ważne sprawy proszę załatwiać po Mszy świętej.
 9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 10. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej.
 11. Dziś ukazały się dwa nowe numery naszej gazety parafialnej: 384 i 385. Zachęcam do nabywania i lektury. Gazeta jest także zamieszczona na stronie internetowej parafii.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...2345678910...Następna ›Ostatnia »