Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

10 listopada 2013
 1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek przeznaczona jest dla naszych prześladowanych braci i sióstr. Dziękuję za zrozumienie i złożone ofiary.
 2. Bardzo dziękuję mieszkańcom Domachowa stare domy za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę 16 listopada proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Domachowa bloki 16 i 17.
 3. Można jeszcze składać wypominki za naszych zmarłych. Wypominki będą odczytywane pod koniec każdej Mszy świętej w listopadzie od poniedziałku do soboty oraz w ciągu roku będzie sprawowana jedna Msza święta w miesiącu za polecanych w wypominkach.
 4. Jutro, w poniedziałek rocznica Niepodległości Polski. Msze święte o godz. 9.30 i 17.00.
 5. Parafialny zespół Caritas zaprasza na zabawę andrzejkową w sobotę 30 listopada do sali wiejskiej w Mierzeszynie. Do tańca zagra DJ Łoś. Koszt 30 PLN od osoby + własny koszyk. Zapisy u pani Ewy Papis w bibliotece.
 6. W środę 13 listopada w godz. od 16.15 do 18.00 zespół Caritas będzie rozdawał dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
 7. Caritas Gdański organizuje wypoczynek zimowy w Warzenku dla dzieci z rocznika 2001-2006. Koszt siedmiodniowego pobytu wynosi 120 PLN od dziecka. Zgłoszenia można składać u pani Ewy Papis w bibliotece.
 8. Ukazały się dwa kolejne numery gazety parafialnej: 97. i 98. Zachęcam do lektury i dziękuję za złożone ofiary na druk pisma.
 9. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 10. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 11. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas.
 12. Dziękuję za ofiary na rzecz remontu i ogrzewania kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Lista ofiarodawców jest zamieszczana regularnie w kolejnych numerach gazety parafialnej.
 13. Trwa remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa są sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 14. W najbliższym czasie można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,-PLN.
 15. KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY W MIERZESZYNIE: W związku z możliwością utworzenia w roku 2014 w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie oddziału przedszkolnego dla dzieci w wieku 3 i 4 lat zwracam się z prośbą do rodziców zainteresowanych tą formą opieki o podanie informacji w tej sprawie, w formie telefonicznej, bądź osobiście do sekretariatu szkoły. Z uwagi na konieczność zaplanowania środków finansowych na utworzenie takiego oddziału informuję, że zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 15 listopada.
 16. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej + Gerard Butowski, lat 82 z Zaskoczyna. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...358359360361362363364365366...Następna ›Ostatnia »