Ogłoszenia duszpasterskie

Parafialna Uroczystość Odpustowa Św. Bartłomieja Apostoła

25 sierpnia 2013
 1. Dzisiaj, w niedzielę, 25 sierpnia w naszej parafii świętujemy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Uroczysta Msza święta o godz. 12.00 połączona z procesją eucharystyczną. Będzie także Msza święta o godz. 7.30 oraz o 9.30. Od godz. 14.00 festyn parafialny na który Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 2. W czasie festynu organizowana będzie także loteria fantowa. Cena jednego losu wynosi 5 PLN. Ok. godz. 19.00 będzie losowanie specjalnych, dodatkowych nagród z kupionych już wcześniej losów. W czasie festynu będzie działała gastronomia polowa. Bardzo proszę z tego korzystać. Wszelki dochód z festynu (za losy, ciasta, gastronomię itp.) przeznaczony będzie na ogrzewanie do kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 3. Podczas dzisiejszego festynu nabyć można wyjątkowy herb wielki Mierzeszyna, w dwóch formatach A4 w cenie 30 zł i mniejszy A5 w cenie 20 zł. Jeżeli zajdzie taka potrzeba możliwe jest zamówienie wspominanych herbów, które we wrześniu będą dostarczone pod uzgodniony adres. Całkowity dochód ze sprzedaży herbu wielkiego Mierzeszyna przeznaczony zostanie na instalację ogrzewania w kościele św. Bartłomieja.
 4. Jutro, w poniedziałek, 26 sierpnia przeżywamy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte o godz. 9.30 i 18.00.
 5. Uwaga! W sobotę, 31 sierpnia, wieczorna Msza święta o godz. 18.00 będzie sprawowana wyjątkowo w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Bardzo dziękuję mieszkańcom Koziej Góry i Szklanej Góry za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę, 31 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna.
 7. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 8. W biurze parafialnym oraz w zakrystii po każdej Mszy świętej można rezerwować intencje mszalne na cały 2014 rok.
 9. W przyszłą niedzielę, 1 września w sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu zostanie zamieszczony w nowym wydaniu gazety parafialnej, który ukaże się pod koniec tygodnia.
 10. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 11. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, rodzinie państwa Anny i Piotra Stefańskich, pani Marioli Baltrukas, państwu Edycie i Andrzejowi Klonowskim, panu Piotrowi Górskiemu, pani Krystynie Koryckiej. Dziękuję serdecznie rodzinom państwa Bożeny i Romana Kiełczykowskich, Grażyny i Czesława Wlazło, Grażyny i Leszka Kowalskich, panu Kazimierzowi Preś, pani Joannie Wiśniewskiej za okazane dobro. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę chętne osoby do podjęcia troski o kwiaty w naszych kościołach.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...357358359360361362363364365...Następna ›Ostatnia »