Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

17 listopada 2013
 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z ludnością Filipin. W ostatnim czasie, jak wiemy,  na Filipinach doszło do ogromnej tragedii. Dlatego zbieramy pieniądze na pomoc dla naszych braci i sióstr na Filipinach. Dziękuję za zrozumienie i złożone ofiary.
 2. W najbliższy czwartek, 21 listopada o godz. 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczystą Mszę świętą odprawi ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski z okazji 74. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Pawła Aeltermanna i 10. rocznicy nadania jego imienia Szkole Podstawowej w Mierzeszynie. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian na powyższą uroczystość.
 3. Zakończył się  remont w kościele św. Bartłomieja Apostoła polegający na montażu instalacji grzewczej. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy złożyli ofiary na ten cel! Dziękuję firmie pana Arka Niesiołowskiego za solidnie wykonanie prac. Wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu i porządkowaniu kościoła wyrażam szczególne wyrazy wdzięczności.
 4. Od poniedziałku, 18 listopada wracamy do kościoła św. Bartłomieja Apostoła na sprawowaną liturgię i modlitwy.
 5. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie wszystkich młodszych ministrantów.
 6. W sobotę o godz. 17.00 Msza święta i spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
 7. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla kończymy Rok Wiary i wspomagamy Gdańskie Seminarium Duchowne.
 8. Bardzo dziękuję mieszkańcom Domachowa bloki 16 i 17 za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. Wyjątkowo, w środę 20 listopada, ze wzglądu na czwartkowe uroczystości,  proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Domachowa bloki 13, 14 i 15.
 9. W przyszłą niedzielę, 24 listopada od godz. 16.00 do 18.00 organizowany jest „Wieczór pamięci Zygmunta Bukowskiego”. Spotkanie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 10. Parafialny zespół Caritas zaprasza na zabawę andrzejkową w sobotę 30 listopada do sali wiejskiej w Mierzeszynie. Do tańca zagra DJ Łoś. Koszt 30 PLN od osoby + własny koszyk. Zapisy u pani Ewy Papis w bibliotece.
 11. Caritas Gdański organizuje wypoczynek zimowy w Warzenku dla dzieci z rocznika 2001-2006. Koszt siedmiodniowego pobytu wynosi 120 PLN od dziecka. Zgłoszenia można składać u pani Ewy Papis w bibliotece.
 12. Ukazały się dwa kolejne numery gazety parafialnej: 99. i 100. Zachęcam do lektury i dziękuję za złożone ofiary na druk pisma.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 14. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 15. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Marlenie Merchel, pani Ewelinie Kraińskiej. Szczególne podziękowanie dla rodziny państwa Ewy i Jacka Szubów.
 16. W najbliższym czasie można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,-PLN.
 17. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej + Tadeusz Janiak, lat 83 z Koziej Góry. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...357358359360361362363364365...Następna ›Ostatnia »