Ogłoszenia duszpasterskie

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2013
 1. Jutro w poniedziałek, dodatkowa Msza święta o godz. 17.00 w intencji pani dr Krystyny Połońskiej Rywackiej, naszej wieloletniej lekarki w Mierzeszynie. Będzie także Msza święta o godz. 18.00.
 2. Jutro o godz. 19.00 kolejne spotkanie organizacyjne w związku z parafialną uroczystością odpustową oraz festynem. Bardzo proszę o obecność organizatorów i przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup duszpasterskich.
 3. Także jutro, w poniedziałek w godz. od 17.00 do 19.00 nasz parafialny zespół Caritas będzie rozdawał dary żywnościowe. Tego dnia będzie można również wybrać sobie odzież i obuwie, dzięki uprzejmości fundacji Pana Władka. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej Różaniec Fatimski
 5. W czwartek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Tego dnia święcimy zboża, zioła i owoce.
 6. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środę 14 sierpnia proszę o pomoc Parafian od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Kuchnowskich a w sobotę, 17 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Mierzeszyna od rodziny państwa Radomskich.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Czerwiński z Mierzeszyna i Lucyna Gila z Pinczyna.
 8. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 9. W biurze parafialnym oraz w zakrystii po każdej Mszy świętej można rezerwować intencje mszalne na cały 2014 rok.
 10. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz wyższych uczelni katolickich. Dziękuję za złożone ofiary i za zrozumienie.
 11. Wójt gminy Trąbki Wielkie, pan Błażej Konkol, zaprasza na autokarową pielgrzymkę rolników do Częstochowy w dniach 31 sierpnia i 1 września. Szczegóły dotyczące tej pielgrzymki zawarte są w gazecie parafialnej.
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 13. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Wojciechowi Góra, panu Joachimowi Gwoździowi, panu Andrzejowi Klonowskiemu, panu Piotrowi Górskiemu, pani Krystynie Koryckiej. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę chętne osoby do podjęcia troski o kwiaty w naszych kościołach.
 14. Mamy piękne lato. Bardzo proszę pamiętać o godnym, odpowiednim ubraniu do kościoła. Niech nasz ubiór będzie wyrazem naszej kultury religijnej i wyrazem szacunku do miejsca świętego.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...359360361362363364365366367...Następna ›Ostatnia »