Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

29 września 2013
 1. Ofiary na tacę, dzisiejszej piątej niedzieli miesiąca przeznaczone są na budowę nowych kościołów w archidiecezji gdańskiej. Składam serdeczne podziękowanie za zrozumienie tej sprawy.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Różaniec dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Natomiast Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30.
 3. We wtorek, 1 października o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie przy kawie i ciastku. Wszystkich serdecznie zapraszamy, zwłaszcza seniorów. Organizatorem spotkania jest Sołtys z Radą Sołecką Mierzeszyna oraz Fundacja „Pan Władek”.
 4. Uwaga: W sobotę 5 października Msza święta o godz. 13.00, natomiast różaniec o godz. 12.30.
 5. W czwartek o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Jadwigi z Mierzeszyna.
 6. W piątek, 4 października odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30.
 8. Bardzo dziękuję mieszkańcom Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę, 5 października proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Błotni wybudowanie.
 9. Ukazały się dwa kolejne numery gazety parafialnej: 91. i 92. zachęcam do lektury naszego pisma i dziękuję za wsparcie finansowe gazety.
 10. W biurze parafialnym są do nabycia indeksy katechizacji archidiecezji gdańskiej.
 11. W przyszłą niedzielę, 6 października zbiórka ofiar do puszek na rzecz Syrii. Szczegóły akcji w gazecie parafialnej.
 12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 14. Spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 w domu państwa G. M. Szymikowskich w Błotni. Zapraszamy serdecznie kolejne, chętne małżeństwa.
 15. W przyszłą niedzielę, 6 października o godz. 13.00 w sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich Mszę świętą odprawi ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Eucharystia ta będzie transmitowana przez TV POLONIA na cały świat.
 16. Bardzo proszę, aby na cmentarzu wszystkie śmieci wrzucać do nowych plastikowych, zielonych śmietników (a nie do starego śmietnika betonowego).
 17. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę chętne osoby do podjęcia troski o kwiaty w naszych kościołach.
 18. W najbliższym czasie można poddać się badaniu wzroku. Szczegóły w gablocie.
 19. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz remontu i ogrzewania kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Lista ofiarodawców jest zamieszczana regularnie w kolejnych numerach gazety parafialnej.
 20. Remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła rozpocznie się w środę 16 października. Od tego dnia wszystkie Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (aż do skończenia prac). Będzie to pierwszy etap prac: montaż ogrzewania. Kolejny w przyszłym roku: generalny remont prezbiterium.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...369370371372373374375376377...Następna ›Ostatnia »