Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

6 października 2013
 1. Serdecznie dziękujemy panu Bogusławowi Olszonowiczowi za dzisiejsze świadectwo i wspólną modlitwę.
 2. Trwa miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Różaniec dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Natomiast Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30.
 3. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę, 12 października proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Błotni.
 4. W biurze parafialnym są do nabycia indeksy katechizacji archidiecezji gdańskiej.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Tumiński z Pruszcza Gdańskiego i Emilia Papis z Zaskoczyna.
 6. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce, i w naszej Parafii odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Syrii. Szczegóły akcji w gazecie parafialnej.
 7. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 8. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 9. Dzisiaj,  o godz. 13.00 w sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich Mszę świętą odprawi ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Eucharystia ta będzie transmitowana przez TV POLONIA na cały świat.
 10. W przyszłą niedzielę, 13 października przeżywać będziemy XIII Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. Ojciec Święty wyznaczył już datę kanonizacji bł. Papieża Jana Pawła II na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 roku. W związku z tym pragniemy udać się w pielgrzymce parafialnej na uroczystości kanonizacyjne. Szczegóły pielgrzymki są zamieszczone w gablocie. Pierwsze zapisy poprzez wpłatę 500,- PLN w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem do Rzymu, musimy podać listę chętnych uczestników do niedzieli 27 października.
 12. Bardzo proszę, aby na cmentarzu wszystkie śmieci wrzucać do nowych plastikowych, zielonych śmietników (a nie do starego śmietnika betonowego).
 13. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę chętne osoby do podjęcia troski o kwiaty w naszych kościołach.
 14. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz remontu i ogrzewania kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Lista ofiarodawców jest zamieszczana regularnie w kolejnych numerach gazety parafialnej.
 15. Remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła rozpocznie się w środę 16 października. Od tego dnia wszystkie Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (aż do skończenia prac). Będzie to pierwszy etap prac: montaż ogrzewania. Kolejny w przyszłym roku: generalny remont prezbiterium.
 16. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: + Marianna Michałowska, lat 88 z Domachowa oraz + Jan Kapanke, lat 83 z Mierzeszyna. Różaniec za śp. Jana Kapanke w piątek o godz. 17.30 a Msza święta pogrzebowa w sobotę o godz. 10.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Za nich i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...373374375376377378379380381...Następna ›Ostatnia »