Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

20 października 2013
 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Rozpoczyna się także Tydzień Misyjny. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę na rzecz Misji katolickich.
 2. Dzisiaj w całej Polsce liczymy wiernych obecnych na Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej.
 3. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,- PLN. Szczegóły w gazecie parafialnej i gablocie. Serdecznie zapraszam drogich Parafian do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
 4. Trwa miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Różaniec dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Natomiast Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30.
 5. Bardzo dziękuję mieszkańcom Warcza przy szosie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę, 26 października proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Warcza wioski.
 6. We wtorek o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie odbędzie się spotkanie z panem Mirosławem Karpasińskim podróżnikiem do Izraela i Ziemi Świętej.
 7. W środę o godz. 17.00 Msza święta ku czci św. Ojca Pio i spotkanie Grupy Modlitwy.
 8. Zwracam się z apelem o pomoc w grabieniu liści przy naszych kościołach. Zbiórka w sobotę 26 października o godz. 10.00.
 9. Nasz parafialny zespół Caritas w przyszłą niedzielę, 27 października będzie sprzedawał wiązanki nagrobne. Dochód ze sprzedaży, jak co roku będzie przeznaczony na organizację atrakcji dla naszych dzieci.
 10. Można już składać wypominki za naszych zmarłych. Wypominki będą odczytywane podczas Mszy świętych za zmarłych w Dzień Zaduszny o godz. 9.30 i 17.00, pod koniec każdej Mszy świętej w listopadzie od poniedziałku do soboty oraz w ciągu roku będzie sprawowana jedna Msza święta za polecanych w wypominkach.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Tumiński z Pruszcza Gdańskiego i Emilia Papis z Zaskoczyna.
 12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 14. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
 15. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz remontu i ogrzewania kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Lista ofiarodawców jest zamieszczana regularnie w kolejnych numerach gazety parafialnej.
 16. Remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła rozpocznie się w bieżącym tygodniu. Od poniedziałku, 21 października wszystkie Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (aż do skończenia prac). Będzie to pierwszy etap prac: montaż ogrzewania. Kolejny w przyszłym roku: generalny remont prezbiterium.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...371372373374375376377378379...Następna ›Ostatnia »