Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

13 października 2013
 1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bardzo dziękuję za zrozumienie dla tej sprawy.
 2. Również dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie wszystkich osób zainteresowanych przyszłoroczną pielgrzymką autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,- PLN. Szczegóły w gazecie parafialnej i gablocie. Serdecznie zapraszam drogich Parafian do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
 3. Trwa miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Różaniec dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy świętej. Natomiast Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30.
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę, 19 października proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Warcza przy szosie.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Tumiński z Pruszcza Gdańskiego i Emilia Papis z Zaskoczyna.
 6. Ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 93. i 94. Zachęcam do lektury pisma i dziękuję za wsparcie finansowe druku gazety.
 7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 8. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 9. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 10. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Tadeuszowi Mejer, panu Sławomirowi Szymczykowi, panu Markowi Zawadzkiemu. Szczególne podziękowania składam także rodzinie Państwa Kiełczykowskich. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św.
 11. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz remontu i ogrzewania kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Lista ofiarodawców jest zamieszczana regularnie w kolejnych numerach gazety parafialnej.
 12. Remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła rozpocznie się jednak dopiero w poniedziałek 21 października. Od tego dnia wszystkie Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (aż do skończenia prac). Będzie to pierwszy etap prac: montaż ogrzewania. Kolejny w przyszłym roku: generalny remont prezbiterium.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...372373374375376377378379380...Następna ›Ostatnia »