Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Niedziela Zwykła

27 października 2013
 1. Kończą się zapisy na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,- PLN. Szczegóły w gazecie parafialnej i gablocie. Serdecznie zapraszam drogich Parafian do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
 2. Kończy się miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Różaniec dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej. Natomiast Różaniec dla dzieci we wtorek o godz. 16.30.
 3. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie starszych ministrantów.
 4. W czwartek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 5. Okazja do spowiedzi świętej z okazji pierwszego piątku, uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w czwartek od godz. 15.30.
 6. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30 i 9.30. Msza święta na cmentarzu w Mierzeszynie o godz. 12.00. Ze wzglądu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze święte wypominkowe za naszych zmarłych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.30 i 17.00. Pamiętajmy o ofiarowaniu odpustów za zmarłych!
 8. Bardzo dziękuję mieszkańcom Warcza wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W czwartek, 31 października proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Zaskoczyna.
 9. Dzisiaj, nasz parafialny zespół Caritas sprzedaje wiązanki nagrobne. Dochód ze sprzedaży, jak co roku jest przeznaczony na organizację atrakcji dla naszych dzieci.
 10. Można składać wypominki za naszych zmarłych. Wypominki będą odczytywane podczas Mszy świętych za zmarłych w Dzień Zaduszny o godz. 9.30 i 17.00, pod koniec każdej Mszy świętej w listopadzie od poniedziałku do soboty oraz w ciągu roku będzie sprawowana jedna Msza święta za polecanych w wypominkach.
 11. Ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej: 95. i 96. Dziękuję za wsparcie finansowe druku tej gazety.
 12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 14. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Składam wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy podjęli się trudu grabienia liści przy naszych kościołach. Szczególne podziękowania dla pani Marleny Merchel za ofiarowanie pięknych kwiatów do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 15. Dziękuję za ofiary na rzecz remontu i ogrzewania kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Lista ofiarodawców jest zamieszczana regularnie w kolejnych numerach gazety parafialnej.
 16. Trwa remont kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa są sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 17. KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY W MIERZESZYNIE: W związku z możliwością utworzenia w roku 2014 w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie oddziału przedszkolnego dla dzieci w wieku 3 i 4 lat zwracam się z prośbą do rodziców zainteresowanych tą formą opieki o podanie informacji w tej sprawie, w formie telefonicznej, bądź osobiście do sekretariatu szkoły. Z uwagi na konieczność zaplanowania środków finansowych na utworzenie takiego oddziału informuję, że zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 15 listopada.
 18. Zmarł z naszej wspólnoty + Jan Kluskiewicz, lat 81 z Błotni.    Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00  .  Różaniec w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś w niedzielę o godz. 17.30, jutro w poniedziałek po Mszy świętej o 17.00. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...370371372373374375376377378...Następna ›Ostatnia »