Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2015
 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tekst Orędzia Papieskiego na ten dzień zamieszczony jest w majowym numerze naszej gazety parafialnej.
 2. W piątek, 1 maja, nieco wcześniej, bo od godz. 7.00 rano odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 3. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.00.
 4. W związku z Pierwszą Komunią świętą, jutro w poniedziałek, 27 kwietnia w godz. 16.30 – 17.30 w biurze parafialnym indywidualne spotkania dzieci i rodziców z ks. proboszczem. Dzieci przynoszą swoje ćwiczenia i zeszyty katechetyczne. Obecność obowiązkowa!
 5. Próby przed uroczystością Pierwszej Komunii świętej w tym tygodniu w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa: we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30 a w sobotę o godz. 10.00.
 6. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej od poniedziałku do soboty po Mszy świętej.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Kolbusz z Olszanki i Patrycja Zittermann z Ełganowa oraz Sławomir Witkowski i Sandra Czaja oboje z Warcza Lisiej Góry.
 8. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Domachowa stare domy za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 2 maja proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa bloki 16 i 17.
 9. Dzisiaj do nabycia 151. numer gazety parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiarę na druk naszej gazety.
 10. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku  po Mszy świętej.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN.
 12. Hospicja naszej archidiecezji gdańskiej zapraszają dziś do włączenia się w akcję „Pola Nadziei na Pomorzu 2015” – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych. Co roku pomorskie hospicja otaczają opiekę około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian. W dzisiejszą niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Wesprzyjmy hojnie to dobrze znane dzieło miłosierdzia.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, rodzinie państwa Koryckich, panu Czesławowi Wlazło.
 14. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...464465466467468469470471472...Następna ›Ostatnia »