Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

26 lutego 2023
 1. Przeżywamy okres WIELKIEGO POSTU. NABOŻEŃSTWA PASYJNE: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po porannej Mszy świętej o godz. 7.30.
 2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od 19 do 22 marca. Poprowadzi je ks. dziekan Bolesław Antoniów z Trąbek Wielkich. Już dziś proszę Parafian o uczestniczenie w tych świętych ćwiczeniach wielkopostnych.
 3. W pierwszy piątek, 3 marca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.
 4. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 14.00.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jakub Pelowski z Ełganowa i Paulina Rogalewska z Mierzeszyna.
 6. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 4 marca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Formella.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 8. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii panu Krzysztofowi Peplińskiemu, panu Krzysztofowi Niekurzak, panu Marcinowi Szczęsnemu, panu Piotrowi Stefańskiemu, panom Januszowi i Marcinowi Pieczykolan, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, panu Mariuszowi Czerwińskiemu.
 9. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 11. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. Gdańskie Seminarium Duchowne organizuje dla młodzieży męskiej w dniach: od 3 do 5 marca Weekend w Seminarium. Bardzo proszę o przemyślenie tej propozycji.
 13. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka ofiar pieniężnych na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.
 14. A za tydzień przeżywamy niedzielę „AD GENTES”. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 15. Uwaga: trwają prace przy budowie ogrodzenia terenu plebanii. Zwracam się do Parafian, którzy potrzebują gruz do różnych prac. Jest możliwość zabrania większej ilości tego gruzu z terenu przy plebanii. Warunek: trzeba mieć własny transport.
 16. Dziś ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej: 527, 528 i 529. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...101112131415161718...Następna ›Ostatnia »