Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 października 2021
 1. Składam serdeczne podziękowanie Wójtowi Gminy Trąbki Wielkie panu Błażejowi Konkolowi oraz Radzie Gminy Trąbki Wielkie za przekazanie kwoty 59 000,- PLN na wykonanie prac konserwatorskich przy obrazach i płycinach balustrady barokowej empory chóru w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 2. Przeżywamy ostatni tydzień miesiąca różańcowego. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty po Mszy świętej a dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 17.30.
 3. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 30 października proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Miłowa.
 4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 5. Do nabycia nowy numer  „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 6. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Ewie Szuba, pani Irenie Kuchnowskiej, panu Wojciechowi Lejk.
 7. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 8. Szczególne podziękowanie dla parafian, którzy złożyli ofiarę pieniężną na rzecz aktualnych prac przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace jeszcze nie zostały zakończone.
 9. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 10. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Swoimi ofiarami wspieramy  misje katolickie w świecie.
 11. W sobotę, 6 listopada doroczna akcja grabienia liści przy naszych kościołach. Bardzo proszę chętnych parafian o pomoc w porządkach przy placach kościelnych o godz. 10.00. Dziękuję jednocześnie osobom, które już podjęły się grabienia liści.
 12. W ostatnim czasie wichura uszkodziła niewielki fragment dachu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Może ktoś z Parafian byłby w stanie pomóc w naprawie fragmentu dachu?
 13. Można już składać wypominki za naszych zmarłych.
 14. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym zebranie lektorów i panów zbierających kolektę w związku z uroczystością Wszystkich Świętych.
 15. Proszę o pomoc w usunięciu kamieni na cmentarzu w pobliżu grobu śp. Grzegorza Lewandowskiego.
 16. Dziś ukazały się trzy kolejne numery naszej gazety parafialnej (462, 463 i 464). Zachęcam do nabywania i lektury.
 17. Uwaga! W najbliższą sobotę, 30 października wieczorna Msza święta będzie sprawowana o godz. 16.00 (ze względu na Bierzmowanie w Trąbkach Wielkich).
 18. Wójt Gminy Trąbki Wielkie pan Błażej Konkol zaprasza do udziału w programie Granty PPGR. Jest to wsparcie w rozwoju cyfrowym dla dzieci z rodzin pegeerowskich. Jeżeli dziadkowie lub pradziadkowie dziecka obecnie uczącego się w szkole podstawowej, branżowej lub średniej pracowali w PGR to rodzic może ubiegać się o dofinansowanie, a dziecko otrzymać na własność laptopa, komputer stacjonarny bądź tablet. Oświadczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy złożyć do dnia 29 października 2021 roku o godz. 15.00 w urzędzie gminy. Szczegółowe informacje na stronie urzędu Gminy Trąbki Wielkie.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...101112131415161718...Następna ›Ostatnia »