Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W NASZEJ PARAFII

 1. Do piątku, 23 lutego trwa nowenna przed przyjęciem relikwii św. Wojciecha. Nowenna jest odprawiana pod koniec każdej Mszy świętej.
 2. Powitanie relikwii św. Wojciecha w SOBOTĘ, 24 LUTEGO przed wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00. Relikwie wita Wójt Gminy Trąbki Wielkie Pan Błażej Konkol, Parafialna Rada Duszpasterska, Parafialny Zespół Caritas oraz Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Mierzeszyn. Możliwość prywatnej modlitwy przy relikwiach do godz. 20.00.
 3. NIEDZIELA, 25 LUTEGO: O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła przy relikwiach św. Wojciecha. Relikwie wita Wspólnota Żywego Różańca. O godz. 9.30 Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Relikwie wita Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli lektorzy. O godz. 11.00 podczas Mszy świętej relikwie powitają, rodzice z dziećmi i katechetami. Możliwość prywatnej modlitwy przy relikwiach do godz. 13.30. O godz. 14.00 Msza święta przy relikwiach św. Wojciecha w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie.

 

 1. Przeżywamy ŚWIĘTY OKRES WIELKIEGO POSTU. Nabożeństwa pasyjne: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. GORZKIE ŻALE w niedziele po porannej Mszy świętej o godz. 7.30. Droga Krzyżowa w DPS-ie w Zaskoczynie w poniedziałek o godz. 10.00.
 2. Dziękuję mieszkańcom Błotni wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 24 lutego proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wioski.
 3. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 11.00 a w niedzielę, 25 lutego o godz. 14.00 przy relikwiach św. Wojciecha.
 4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 5. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan.
 6. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN. W Gościu m.in. wywiad z ks. Ireneuszem Koziorzębskim.
 8. Przypominam wszystkim uczniom szkół podstawowych i średnich o obowiązku posiadania uzupełnionego indeksu katechetycznego.
 9. Do nabycia paschaliki w cenie 17,- PLN.
 10. Dzisiaj, w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.
 11. Za tydzień niedziela „Ad Gentes”. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 12. UWAGA! W Środę Popielcową ROZPOCZĄŁ SIĘ OKRES SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ. – Okres ten będzie trwał aż do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym roku do 26 maja.

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...101112131415161718...Następna ›Ostatnia »