Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

18 grudnia 2022
 1. Kończy się okres ADWENTU. Msze święte ku czci Matki Bożej RORATY będą jeszcze sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Kończymy roznoszenie opłatków do naszych rodzin. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków oraz za wszystkie złożone ofiary opłatkowe. Pozostały jeszcze dwa rejony parafii, gdzie nikt jeszcze nie odebrał opłatków: Mierzeszyn wybudowanie od strony Domachowa oraz Mierzeszyn od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz.
 3. Dziś państwo Iwona i Grzegorz Fenscy rozprowadzają opłatki wigilijne przy wyjściu z kościoła. Opłatki są także dostępne w zakrystii i w biurze parafialnym.
 4. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA z okazji świąt Bożego Narodzenia: w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 do 17.45.
 5. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzę w piątek, 23 grudnia. Następna wizyta 3 lutego 2023 roku.
 6. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA w sobotę. Msza święta wigilijna o godz. 20.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 22.00 Msza święta Pasterka w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 7. Pamiętajmy o pobożnej praktyce postu w Wigilię Bożego Narodzenia i o niepodawaniu alkoholu w czasie wieczerzy wigilijnej.
 8. W niedzielę UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze święte tylko w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa: o godz. 0.00 Msza święta Pasterka oraz w ciągu dnia o godz. 9.30 i 11.00.
 9. Dziękuję mieszkańcom Błotni wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W piątek, 23 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni wioski.
 10. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej od poniedziałku do czwartku.
 11. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8,- PLN.
 12. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii, panom Januszowi i Marcinowi Pieczykolan, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, panu Mariuszowi Czerwińskiemu, panom Piotrowi i Arturowi Stefańskim, panu Arkadiuszowi Turskiemu. Dzięki za trud odśnieżania!
 13. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 14. Nadal bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 15. W dzisiejszą niedzielę, 18 grudnia o godz. 16.00 na Placu Niepodległości w Mierzeszynie i w świetlicy wiejskiej odbędzie się parafialne spotkanie Bożonarodzeniowe. W programie włączenie lampek na choince, wspólne kolędowanie, słodki poczęstunek, „gość specjalny”.
 16. Uwaga: Od niedzieli 1 stycznia 2023 roku niedzielna poranna Msza święta o godz. 7.30 będzie sprawowana w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 17. Dziś ukazał się 516. świąteczny numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury; w gazecie m.in. nasze duszpasterstwo w okresie świąteczno – noworocznym.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...34567891011...Następna ›Ostatnia »