Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFIALNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA

29 sierpnia 2021
 1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Msze święte sprawowane są tylko w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30, 9.30, 12.00 oraz 18.00.
 2. Główna Msza święta odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki. Podczas tej Mszy świętej Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 3. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na kolejny parafialny festyn, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę odpustową w okolicach stawu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W godzinach 10.30 – 16.00 odbędzie się także loteria fantowa. Losy w cenie 5,- PLN. Każdy los wygrywa! Zapraszam także do korzystania z „małej gastronomii”. Wszelki dochód z festynu i loterii będzie przeznaczony na aktualne prace przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Już dziś dziękuję wszystkim zaangażowanym w nasz festyn parafialny pod przewodnictwem państwa Marii i Władysława Ornowskich.
 4. W środę, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Msza święta na rozpoczęcie nauki w kościele św. Bartłomieja Apostoła dla klas IV – VIII w środę o godz. 9.00, natomiast dla najmłodszych uczniów aż do klasy III w niedzielę, 5 września o godz. 11.00 w połączeniu z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
 5. W pierwszy czwartek, 2 września o godz. 6.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Urszuli z Miłowa.
 6. W pierwszy piątek, 3 września odwiedzę chorych z sakramentami świętymi a okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00.
 7. Dziękuję rodzicom młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. Dziękuję Parafianom za piękne kwiaty „odpustowe”. W sobotę, 4 września proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz.
 8. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” prezentowany jest kościół św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie.
 10. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Aleksandrze Kaczor, panu Krzysztofowi Peplińskiemu, rodzinie państwa Ewy i Jacka Szuba, rodzinie pani Krystynie Kucmann, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich.
 11. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 12. Szczególne podziękowanie dla parafian, którzy złożyli ofiarę pieniężną na rzecz aktualnych prac przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace jeszcze nie zostały zakończone.
 13. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 14. Decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, niedziela, 5 września 2021 roku będzie w Kościele Polskim „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. – Tego dnia swoimi ofiarami będziemy wspierać działania „Caritas” na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.
 15. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. WŁADYSŁAW KOBYLARZ, lat 86 z Domachowa. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...34567891011...Następna ›Ostatnia »