Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu

8 grudnia 2013

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Trwa radosny okres Adwentu. Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej „Roraty” sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Bardzo proszę o przygotowanie lampionów.
 2. Bardzo dziękuję naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem w miniony piątek.
 3.  Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 6 złotych a duża świeca 16 złotych. Świece są także do nabycia w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Grabińskich do rodziny państwa Lorenc za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. W sobotę 14 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Mierzeszyna od rodziny państwa Kolbusz, z osiedla mleczarskiego do rodziny państwa Dąbkowskich.
 5. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Szczegóły w gazecie parafialnej. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na wsparcie naszych braci i sióstr na Wschodzie.
 6. W środę 11 grudnia od godz. 16.15 do 18.00 nasz parafialny zespół Caritas będzie rozdawał dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
 7. Jak wiemy, w poniedziałek, 2 grudnia uległ spaleniu i zniszczeniu dom rodzinny państwa Beaty i Adama Chodowskich z Zaskoczyna. W związku z tym w przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę pieniężną dla wsparcia tej pokrzywdzonej przez pożar rodziny. Jednocześnie wyrażam wielkie uznanie dla Straży Pożarnej, że dzięki ich pracy ogień nie rozpowszechnił się na cały budynek Zaskoczyn 7. Oczywiście szczególne podziękowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej Mierzeszyn.
 8. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzę w piątek przed świętami, czyli 20 grudnia.
 9. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 10. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 11. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii a zwłaszcza dziękuję za trud odśnieżania: rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Mateuszowi Szuba.
 12. W najbliższym czasie można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,-PLN.
 13. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej + Leon Chodowski z Zaskoczyna, lat 72. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...347348349350351352353354355...Następna ›Ostatnia »