Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26 czerwca 2013
 1. Dziękuję parafianom za uczestniczenie w Mszy świętej w parafii Wiślina z okazji 23. rocznicy moich święceń kapłańskich; dziękuję za modlitwę, pamięć i życzenia.
 2. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa maryjne są sprawowane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
 3. Dziś, w niedzielę Trójcy Świętej kończy się „czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej”.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła o godz. 7.30. Kolejna Msza święta o godz. 9.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, po czym wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Mierzeszyna. Szczegóły uroczystości w gazecie parafialnej oraz w gablocie. Proszę, aby dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przyszły w swoich odświętnych strojach.
 5. Próby sypania kwiatów dla dziewczynek w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Bardzo proszę o pomoc panie katechetki.
 6. W piątek Msza święta będzie sprawowana o godz. 11.15, po niej rozpocznie się parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Posiadamy jeszcze dwa wolne miejsca.
 7. Intencja sobotniej Mszy świętej będzie sprawowana w poniedziałek 3 czerwca o godz. 19.00.
 8. Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański zaprasza na uroczystość święceń kapłańskich w najbliższą sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.
 9. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno- teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium.
 10. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu wczorajszym. W środę proszę parafian z Miłowa a w sobotę 1 czerwca Błotni wybudowanie.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Robert Połom z Mierzeszyna i Angelika Fedak z Sobowidza, Marcin Moroz z Mierzeszyna i Elżbieta Serżysko z Gdańska Zaspy oraz Andrzej Piotrzkowski z Mierzeszyna i Magdalena Janeczek ze Starogardu Gdańskiego.
 13. Od 5 do 9 sierpnia jest planowana parafialna pielgrzymka po sanktuariach wschodniej Polski. W związku z tym bardzo proszę wszystkich chętnych na spotkanie w dzisiejszą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 11.00, chcę się zorientować, czy są chętni.
 14. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 15. We wtorek 28 maja o godz. 10.00 przy stawku w Mierzeszynie odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie.
 16. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Andrzejowi Kraińskiemu, pani Krystynie Koryckiej, panu Joachimowi Gwoździowi. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...343344345346347348349350351...Następna ›Ostatnia »