Ogłoszenia duszpasterskie

Dziewiąta Niedziela Zwykła

2 czerwca 2013
 1. Dziękuję parafianom z Mierzeszyna za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała w Mierzeszynie, szczególnie za przygotowanie czterech ołtarzy i trasy procesyjnej. Ministrantom, chórowi parafialnemu „Santo Bartolomeo” i paniom wspomagającym dziękuję za przygotowanie smacznego obiadu dla kilkudziesięciu osób. Wszystkim Parafianom dziękuję za godną i pobożną postawę w czasie uroczystości.
 2. Wczoraj zakończyła się kolejna pielgrzymka parafialna na Jasną Górę. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za postawę rozmodlenia oraz wspaniałą, pielgrzymkową atmosferę. Msza święta w intencji pielgrzymów uczestniczących w tej pielgrzymce będzie sprawowana w poniedziałek 10 czerwca o godz. 19.00.
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec. W dni powszednie pod koniec Mszy świętej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę dzieci i dorosłych o zaangażowanie.
 4. Uwaga! Spowiedź wyjątkowo w czwartek od godz. 16.30 (a nie w pierwszy piątek).
 5. W piątek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 6. W piątek 7 czerwca o godz. 18.00 uroczysta Msza święta koncelebrowana z okazji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej procesja do kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo proszę parafian o zaangażowanie w liturgię Mszy świętej i procesję.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Artur Dobrowolski z Warcza i Aleksandra Senderska z Leszkowy (Cedry Wielkie).
 8. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno- teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium.
 9. Bardzo dziękuję mieszkańcom Milowa oraz Błotni wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu wczorajszym. W czwartek 6 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu Parafian z Błotni a w sobotę 8 czerwca z Warcza przy szosie.
 10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej.
 11. W przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 16.00 w Domu Pielgrzyma w Trąbkach Wielkich zostanie wyświetlony film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa” dotyczący dynamiki relacji damsko - męskich. Ukazuje on z dużą jasnością przyczyny najczęstszych problemów. Zapraszamy!
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 13. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Krzysztofowi Niekurzak, panu Andrzejowi Kraińskiemu, pani Krystynie Koryckiej, panu Joachimowi Gwoździowi, panu Markowi Zawadzkiemu, panu Wiesławowi Kiełczykowskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej córkom za troskę o kwiaty w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 14. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej † Kazimierz Zwierzchowski, lat 69 z Domachowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.9.00.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...346347348349350351352353354...Następna ›Ostatnia »