Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość NMP Królowej Polski

3 maja 2013

Wczoraj otrzymaliśmy z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej podziękowania za życzenia skierowane do papieża Franciszka w związku z jego wyborem na Stolicę Piotrową. Oto fragment listu: „Czcigodny Księże Proboszczu, Jego Świątobliwość Franciszek serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi i Wiernym Parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie za nadesłane gratulacje z okazji wyboru na Stolicę św. Piotra oraz za zapewnienie o modlitwie w Jego intencji (...). Papież Franciszek zawierza Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy przez życzliwość i modlitwę wspierają Jego posługę Następcy św. Piotra, i wyprasza dla nich obfitość Bożego błogosławieństwa. Z Chrystusowym pozdrowieniem Arcybiskup Angelo Becciu Substytut Sekretariatu Stanu”.

 1. Dziękuję Parafianom za uczestniczenie we Mszy świętej dziękczynnej za dar relikwii bł. Jana Pawła II, która była sprawowana w minioną środę.
 2. Bardzo dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na rzecz remontu organów w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Najbliższe próby dla dzieci pierwszokomunijnych jutro, w sobotę o godz. 9.30 oraz w niedzielę po Mszy świętej o 9.30.
 4. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa maryjne są sprawowane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej.
 5. Okazja do spowiedzi świętej dla rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych w przyszłym tygodniu w czwartek i piątek od godz. 17.00. Dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek w ramach katechezy.
 6. Rocznica pierwszej Komunii świętej będzie obchodzona w najbliższą niedzielę, 5 maja na Mszy świętej o godz. 11.00.
 7. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu wczorajszym. Jutro w sobotę proszę mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Gabriel Słowik z Częstocina i Karolina Kolbusz z Olszanki.
 9. Nie ma już wolnych intencji mszalnych w 2013 roku. Jeżeli będzie prośba parafian, dodatkowe Msze święte będą sprawowane m.in. w intencji prośby o zdrowie, czy też ważnego wydarzenia. Warunkiem jest także obecność większej ilości osób na Eucharystii.
 10. Planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Jest to pierwsza ogólnopolska Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca. W sierpniu będzie parafialna pielgrzymka trwająca pięć dni.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 12. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, panu Wiesławowi Kiełczykowskiemu, Markowi Koryckiemu, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Joachimowi Gwoździowi.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...472473474475476477478479480...Następna ›Ostatnia »