Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 sierpnia 2014
 1. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zróbmy w tym miesiącu rachunek sumienia odnośnie tej sprawy. Jak wygląda moja trzeźwość i mojej rodziny.
 2. Bardzo dziękuję mieszkańcom Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w czwartek, 14 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Domachowa stare domy, w sobotę, 16 sierpnia mieszkańców Domachowa bloki 16 i 17. Wyrażam wdzięczność pani Krystynie Koryckiej za posprzątanie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 3. W piątek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Tego dnia odbędzie się poświęcenie zbóż, ziół i owoców. Oczywiście, w najbliższy piątek ze względu na uroczystość post nie obowiązuje.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dziękuję także za wszystkie nadesłane artykuły do książki o Złotym Jubileuszu Kapłaństwa ks. kanonika Gerarda Borysa. Z wielką niecierpliwością oczekuję kolejnych prac.
 6. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na KUL.
 8. Można już zamawiać intencje mszalne na cały 2015 rok.
 9. W związku z tegorocznym parafialnym festynem rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia bardzo proszę, aby każde sołectwo przygotowało po 2-3 ciasta. Poszukujemy też chętnych do przygotowania odpustowych pierogów. Te sprawy proszę zgłaszać do pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie. Bardzo będziemy wdzięczni także za pomoc w czasie festynu gospodyń z naszej parafii.
 10. W związku z intensywnymi pracami na polu, m.in. żniwami,  udzielam rolnikom, ich rodzinom i wspomagającym dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek aż do prac jesiennych.
 11. Wójt Gminy Trąbki Wielkie zaprasza wszystkich chętnych rolników na wspólny dwudniowy wyjazd do Częstochowy w dniach 6 – 7 września na coroczne Ogólnopolskie Dożynki Rolników. Wyjazd zaplanowany jest na sobotę 6 września o godz. 5.00 z placu przykościelnego w Trąbkach Wielkich. Zapisywać należy się w Urzędzie Gminy Trąbki Wielkie w sekretariacie (pokój nr 19), lub telefonicznie dzwoniąc po nr telefonu: 58 682 83 23 do dnia 29 sierpnia. Koszt wyjazdu wynosi 85,- PLN (w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie).
 12. Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie organizuje we wrześniu 11 – dniową autokarową pielgrzymkę do Francji. Szczegóły pielgrzymki i jej program znajduje się w gablocie.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Piotrowi Gajewskiemu, panu Markowi Zawadzkiemu, rodzinie państwa Kiełczykowskich. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
 15. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: + Mirosław Fryca, lat 53 z Mierzeszyna. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...470471472473474475476477478...Następna ›Ostatnia »