Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 stycznia 2015
 1. Tydzień temu podczas orkanu uległ częściowemu zniszczeniu dach plebanii. Szkoda była powodem zalewania plebanii. Z pomocą pośpieszyli nasi oddani parafianie: pan Tadeusz Mejer, pan Sławek Szymczyk, pan Mateusz Szymczyk i pani Mariola Baltrukas. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc i naprawienie zniszczonego dachu w tak trudnych warunkach atmosferycznych.
 2. Trwa wizyta duszpasterska kolęda w naszej parafii. Grafik kolędy znajduje się m.in. w gazecie parafialnej oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Dziękuję Parafianom za wszelką okazywaną życzliwość.
 3. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Kolbusz i „osiedla mleczarskiego” za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w sobotę, 24 stycznia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Jąkalski z Mierzeszyna i Martyna Sałek z Bukowa.
 5. Bardzo dziękuję wszystkim drogim Parafianom, którzy do tej pory złożyli ofiarę pieniężną na zakup i montaż organów piszczałkowych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po Mszy świętej.
 7. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN. W tej gazecie znajduje się pasjonujący film o świętej Teresie z Avila, którego nie zobaczymy w telewizji ani w kinie. Dzisiaj płyta z pierwszymi czterema odcinkami serialu, za dwa tygodnie cztery kolejne odcinki.
 8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich dotychczasowych podopiecznych zamieszkujących teren gminy Trąbki Wielkie, których dochód nie przekracza 684 PLN na członka rodziny, albo 813 PLN na osobę samotną po odbiór darów żywnościowych we wtorek, 20 stycznia od godz. 16.00. Jednocześnie prosimy Parafian zamieszkujących na terenie wiosek Mierzeszyn, Domachowo, Warcz, Zaskoczyn, Błotnia, którzy chcieliby otrzymać jednorazową pomoc żywnościową a których dochód nie przekracza 684 PLN na członka rodziny albo 813 PLN na osobę samotną o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich w celu uzyskania skierowania (załącznik nr 4) upoważniającego do korzystania z pomocy żywnościowej rozdawanej przez Parafialny Zespół Caritas w Mierzeszynie. Parafianie mierzeszyńscy należący do gminy Przywidz powinni zgłosić się do tamtejszego Ośrodka Pomocy. Dodatkowe informacje można uzyskać u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie (tel. 58 682 92 83).
 9. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas.
 10. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.
 11. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej  + Halina Fenska, lat 80 z Domachowa. Msza święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 9.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Za śp. Halinę Fenską, i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...470471472473474475476477478...Następna ›Ostatnia »