Ogłoszenia duszpasterskie

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lipca 2014
 1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 26 lipca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie.
 2. Dzisiaj w  niedzielę, rozpoczyna się XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po wszystkich Mszach świętych poświęcenie samochodów i innych pojazdów.
 3. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz środków transportu dla polskich misjonarzy. Szczegóły w poprzedniej gazecie parafialnej.
 4. Serdecznie zapraszamy na „Pierwszą Rodzinną Rowerową Pielgrzymkę śladami ks. Jana Pawła Aeltermanna”, która odbędzie się dziś o godz. 14.00. Pielgrzymka wyruszy z Placu ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie w kierunku Nowego Wieca. Na miejscu planowana jest Msza święta polowa oraz ognisko. Trasa liczy ok. 15 km w jedną stronę. Liczymy także na obecność tych osób, które nie mogą pokonać trasy rowerem – w tym przypadku zachęcamy do przybycia samochodem. Koszt pielgrzymki wynosi 5 PLN od osoby.
 5. W dniach 24 i 25 lipca planowana jest kolejna autokarowa pielgrzymka do Lichenia i na Jasną Górę. Szczegóły w poprzedniej gazecie parafialnej. Zapisy u pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Zapraszam!
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Radzisław Mielewczyk z Rębielcza i Dorota Kucmann z Olszanki.
 7. Proszę, aby każda rodzina naszej Parafii złożyła ofiarę na organy piszczałkowe do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z góry dziękuję za wsparcie i zrozumienie dla tej naszej wspólnej sprawy. W kościele rozłożone są koperty na ten cel. Bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy już złożyli ofiarę.
 8. Jak wiemy za rok, ks. kanonik Gerard Borys będzie obchodził jubileusz 50. lecia kapłaństwa. Naszym darem dla naszego wieloletniego proboszcza będzie m.in. książka wydana z okazji jego jubileuszu. Książkę tworzyć będą także parafianie. W związku z tym bardzo proszę osoby chętne do pisania, o zgłoszenie się do mnie osobiście w celu ustalenia konkretnego tematu pracy. Proszę także o dostarczanie zdjęć z różnych uroczystości, pielgrzymek, spotkań i osobistych, na których jest widoczny ks. Gerard.
 9. Ukazały się dwa kolejne numery naszej gazety parafialnej:126. i 127. Zachęcam do lektury naszego pisma i dziękuję wszystkim, którzy finansowo wspierają druk gazety.
 10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 11. Dziękuję parafialnemu zespołowi Caritas za zorganizowanie dla dzieci z naszej parafii wycieczki do Trójmiasta. Relacja fotograficzna znajduje się na galerii strony internetowej naszej parafii.
 12. W związku z tegorocznym parafialnym festynem rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia bardzo proszę, aby każde sołectwo przygotowało po 2-3 ciasta. Poszukujemy też chętnych do przygotowania odpustowych pierogów. Te sprawy proszę zgłaszać do pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie. Bardzo będziemy wdzięczni także za pomoc w czasie festynu gospodyń z naszej parafii.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Piotrowi Gajewskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...473474475476477478479480481...Następna ›Ostatnia »