Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

4 maja 2014

Bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy ze mną pielgrzymowali do Rzymu na kanonizację wielkich papieży: św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II a pozostałym Parafianom za modlitwę w intencji pielgrzymów. Wyrażam także wdzięczność wszystkim, którzy ustroili poszczególne wioski i własne domu w związku z uroczystością kanonizacji.

 

  1. Dziękuję mieszkańcom Zaskoczyna za wybudowanie kapliczki Niepokalanego Serca Maryi i przygotowanie wczorajszej uroczystości poświęcenia (fragmenty w galerii  video i foto obok).
  2. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Nabożeństwa majowe są sprawowane od poniedziałku do soboty po Mszy świętej.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 maja na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość rocznicowa Pierwszej Komunii świętej.
  4. Próba dla dzieci rocznicowych w piątek o godz. 16.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla tych dzieci, jeżeli nie były na pierwszy piątek, odbędzie się również w piątek o godz. 17.15.
  5. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w miniony piątek. A w sobotę, 10 maja proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców dzieci obchodzących rocznicę pierwszej Komunii świętej. Serdecznie dziękuję rodzinie państwa Kiełczykowskich za posprzątanie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Rywacki z Błotni i Barbara Kiełczykowska z Mierzeszyna oraz Paweł Papis z Mierzeszyna i Natalia Plak z Warcza.
  7. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
  8. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
  9. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Andrzejowi Kraińskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
  10. Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej + Urszula Kolberg, lat 72 z Domachowa. Za nią i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...469470471472473474475476477...Następna ›Ostatnia »