Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2013

W Kościele trwa SEDE VACANTE. Wszyscy modlimy się o dobry wybór nowego, dobrego papieża. Ta modlitwa trwać będzie podczas każdej Mszy świętej. Pamiętajmy także o tej ważnej intencji w naszych modlitwach prywatnych.

 1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 2. W poniedziałek i we wtorek w kościele św. Bartłomieja o godz. 17.00 odbędzie się druga spowiedź święta dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
 3. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
 4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 7.30.
 5. Dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na Mszy świętej o godz. 9.30. Po Eucharystii jest krótka próba śpiewu.
 6. W czwartek o godz. 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego wyboru nowego papieża. Adorację poprowadzi Róża św. Anny z Domachowa.
 7. Ukazał się nowy, 73. numer gazety parafialnej. Zachęcam do lektury naszego pisma. Dziękuję za wsparcie tej gazety. Gazeta przedstawia okres Sede Vacante i traktuje o bliskim już konklawe.
 8. Przy wyjściu z kościoła można odebrać skarbonkę „jałmużny wielkopostnej”. To nasz uczynek miłosierdzia dla ubogich. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
 9. Dzisiaj, zespół Caritas kwestuje na rzecz małej, dwuletniej Nadii Góra z Zaskoczyna, która cierpi na nowotwór oka (siatkowczaka). Pieniądze zebrane do puszek zostaną przekazane jej rodzicom. Bardzo prosimy o wsparcie.
 10. UWAGA. W związku z Bierzmowaniem w Sobowidzu, Msza święta w najbliższą sobotę będzie sprawowana o godz. 15.00.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych. W tej gazecie znajduje się płyta z filmem pt. „Brat, przyjaciel, papież”.
 12. Raz jeszcze dziękuję za współ redagowanie poprzedniej gazety parafialnej. W gazecie zamieszczono wszystkie nadesłane refleksje do soboty 16 lutego. Prawdopodobnie z przyczyn niezależnych niektóre artykuły nie doszły.
 13. Są jeszcze wolne intencje mszalne na sierpień 2013 roku.
 14. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 15. Sołtys i Rada Sołecka wsi Mierzeszyn zapraszają wszystkich pełnoletnich mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie. Na zebraniu obecny będzie Wójt Gminy Trąbki Wielkie. Tematy zebrania to: ustawa śmieciowa, drogi sołectwa, sprawy bieżące. Bardzo prosimy o obecność.
 16. Bardzo dziękuję za pomoc w porządkowaniu terenów przykościelnych: pani Marioli Baltrukas, Mateuszowi Szuba, pani Krystynie Koryckiej i rodzinie państwa Czerwińskich. Wyrażam wdzięczność także rodzinie państwa Kiełczykowskich, panu Kazimierzowi Niesiołowskiemu i panu Markowi Zawadzkiemu.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...498499500501502503504505506...Następna ›Ostatnia »