Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkiego Postu

24 lutego 2013

Kończy się pontyfikat papieża Benedykta XVI. Dzisiaj przeżywamy dzień wdzięczności za posługę Ojca Świętego. Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański zaprasza nas na Mszę świętą dziękczynną za pontyfikat Benedykta XVI i w intencji dobrego wyboru nowego papieża w czwartek o godz. 18.00 do katedry w Oliwie. 
Ukazał się nowy numer gazety parafialnej, w którym zamieściłem m.in. wypowiedzi Parafian dotyczące abdykacji Benedykta XVI oraz wiele bardzo interesujących artykułów.

 1. Jutro, w poniedziałek 25 lutego o godz. 17.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. Omówimy m.in. sprawę drugiej spowiedzi, która odbędzie się już w marcu.
 2. W pierwszy piątek marca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16.00.
 3. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
 4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 7.30.
 5. Dzisiaj w całej Polsce, również w naszej parafii obchodzimy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz polskich misjonarzy. Jest to niedziela „Ad Gentes”.
 6. Od dzisiejszej niedzieli, dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na Mszy świętej o godz. 9.30. Po Eucharystii będzie zawsze krótka próba śpiewu.
 7. Jak już wspomniałem, ukazał się nowy, 72. numer gazety parafialnej. Zachęcam do lektury naszego pisma. Dziękuję za wsparcie tej gazety. Na stronie z intencjami proszę zwrócić uwagę na kilka zmian godzin odprawiania zamówionej Mszy świętej.
 8. Przy wyjściu z kościoła można odebrać skarbonkę „jałmużny wielkopostnej”. To nasz uczynek miłosierdzia dla ubogich. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
 9. W przyszłą niedzielę, 3 marca zespół Caritas będzie kwestował na rzecz małej, dwuletniej Nadii Góra z Zaskoczyna, która cierpi na nowotwór oka (siatkowczaka). Pieniądze zebrane do puszek zostaną przekazane jej rodzicom. Bardzo prosimy o wsparcie.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 12. Są jeszcze wolne intencje mszalne na lipiec 2013 roku.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 14. Od kilku dni widzimy, że słupy przydrożne w Mierzeszynie oznaczone są czerwonymi wstążeczkami. Na wskazanych słupach zamocowane będą uchwyty na biało-czerwone flagi. Zaproponowane rozmieszczenie zakłada przystrojenie flagami jedynie głównych ulic naszej wsi (ul. Wolności, Gdańska, Kasztanowa). W związku z powyższym, proszę o zgłaszanie ewentualnych merytorycznych propozycji zmian w rozmieszczeniu uchwytów na flagi. Własne propozycje można zgłaszać do 10 marca na stronie internetowej lub u Mariusza Czerwińskiego, pomysłodawcy projektu, pod numerem tel. 693 588 926.
 15. Bardzo dziękuję za pomoc w porządkowaniu terenów przykościelnych, zwłaszcza za trud odśnieżania: pani Marioli Baltrukas, Mateuszowi Szuba, pani Krystynie Koryckiej i rodzinie państwa Czerwińskich.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...499500501502503504505506507...Następna ›Ostatnia »