Ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

17 lutego 2013

Jak wszyscy wiemy, w miniony poniedziałek Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił swoją dymisję z urzędu Następcy św. Piotra na dzień 28 lutego. Dziękujemy Panu Bogu za dar tego Papieża i ogarniamy go swoją modlitwą. Bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy w ostatnim czasie podzielili się własną opinią dotyczącą dymisji Benedykta XVI.

 1. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 16.30.
 2. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 7.30.
 3. Jutro w poniedziałek 18 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Koszt badania wynosi tylko 5 PLN.
 4. W sobotę, 23 lutego o godz. 17.00 Msza święta i spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
 5. W przyszłą niedzielę w całej Polsce, również w naszej parafii obchodzimy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz polskich misjonarzy. Jest to niedziela „Ad Gentes”.
 6. Od przyszłej niedzieli, 24 lutego dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na Mszy świętej o godz. 9.30. Po Eucharystii będzie zawsze krótka próba śpiewu.
 7. W poniedziałek ukazał się nowy, 71. numer gazety parafialnej. Zachęcam do lektury naszego pisma.
 8. Przy wyjściu z kościoła można odebrać skarbonkę „jałmużny wielkopostnej”. To nasz uczynek miłosierdzia dla ubogich. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
 9. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 10. Są jeszcze wolne intencje mszalne na lipiec 2013 roku.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. Bardzo dziękuję za pomoc w porządkowaniu terenów przykościelnych: pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej i rodzinie państwa Czerwińskich, rodzinie państwa Hani i Krzysztofa Grabińskich za dostarczenie drewna opałowego na plebanię.
 13. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej † Adam Langowski, lat 59 z Domachowa. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...500501502503504505506507508...Następna ›Ostatnia »