Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła

27 stycznia 2013

W środę 23 stycznia zmarł śp. Ks. Kardynał Józef Glemp Prymas Polski senior. Dziękujemy Panu Bogu za dar życia wielkiego Prymasa Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Pasterzu. Pogrzeb Prymasa odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 11.00 w Warszawie. Zachęcam do oglądania transmisji z uroczystości pogrzebowych w TV. Nowy numer naszej gazety parafialnej poświęcony jest także osobie zmarłego Prymasa Polski.

 1. Skończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Bardzo dziękuję za gościnność, poczęstunek, dowożenie oraz za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 2. Sołtys i Rada Sołecka Mierzeszyna serdecznie zapraszają wszystkie rodziny na spotkanie kolędowe, które rozpocznie się dziś o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lutego. Przed południem odwiedzę chorych z sakramentami świętymi. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30.
 4. W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msza święta o godz. 9.30. Będzie także Msza święta o godz. 17.00. Tego dnia odbędzie się poświęcenie gromnic a także medalików dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W najbliższy weekend w naszej parafii będzie gościła wspólnota młodzieżowa Oaza Ducha Świętego. Zajęcia odbędą się od piątku wieczorem do niedzieli popołudnia w szkole podstawowej i w Miłówce. Program jest wywieszony na drzwiach obu kościołów i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy młodzież od 15 do 26 roku życia do wzięcia udziału. Nie potrzebne są jakiekolwiek zapisy. Można uczestniczyć tylko w części rekolekcji. Jeśli ktoś ma problemy z transportem do Miłówki proszę o kontakt z Agnieszką Jąkalską. Potrzebujemy jeszcze kilka miejsc noclegowych. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się. W najbliższą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.30 będą gościli bracia z zakonu Towarzystwa Ducha Świętego. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tego spotkania.
 6. Uroczystość pierwszej Komunii świętej odbędzie się 11 maja, natomiast rocznica Pierwszej Komunii świętej w niedzielę 5 maja o godz. 11.00.
 7. W środę, 10 kwietnia do naszej parafii przybędzie Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ Metropolita Gdański. O godz. 17.00 rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczysta Msza święta, podczas której Ks. Arcybiskup dokona intronizacji relikwii bł. Jana Pawła II, dokona poświęcenia Krzyża Mierzeszyńskiego oraz udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam wszystkich drogich Parafian do udziału w tych uroczystościach.
 8. Od poniedziałku 5 sierpnia do piątku 9 sierpnia tego roku jest planowana parafialna pielgrzymka autokarowa do polskich sanktuariów. Natomiast, jeżeli dojdzie w tym roku do kanonizacji bł. Jana Pawła II, udamy się także w pielgrzymce do Rzymu.
 9. Ukazał się nowy, 59. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do lektury pisma i dziękuję za ofiary złożone na wydawanie tej gazety.
 10. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych. W tej gazecie znajduje się głośny film „Ludzie Boga”, zainspirowany prawdziwą historią męczeństwa francuskich trapistów w górach Algerii.
 11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 12. Bardzo dziękuję za pomoc w odśnieżaniu terenów przykościelnych: Mateuszowi Szuba, pani Marioli Baltrukas i rodzinie państwa Czerwińskich.
 13. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej † Bernard Fryca, lat 74 z Mierzeszyna. Pogrzeb odbędzie się w środę 30 stycznia o godz. 10.00. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...502503504505506507508509Następna ›