Ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Zwykła

10 lutego 2013
 1. Jutro przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W całym Kościele Katolickim obchodzimy XXI Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.30 w kościele św. Bartłomieja będzie sprawowana uroczysta Msza święta połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych. Pod koniec Eucharystii błogosławieństwo lourdzkie.
 2. Jutro, w poniedziałek w godz. od 17.00 do 19.00 nasz parafialny zespół „Caritas” będzie rozdawał dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Święty Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze święte o godz. 9.30 i 17.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z obrzędem posypania głów popiołem. Przypominam o obowiązku postu ścisłego w Środę Popielcową.
 4. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 16.30.
 5. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 7.30.
 6. Uroczystość pierwszej Komunii świętej odbędzie się 11 maja, natomiast rocznica Pierwszej Komunii świętej w niedzielę 5 maja o godz. 11.00.
 7. W środę, 10 kwietnia do naszej parafii przybędzie Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ Metropolita Gdański. O godz. 17.00 rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczysta Msza święta, podczas której Ks. Arcybiskup dokona intronizacji relikwii bł. Jana Pawła II, dokona poświęcenia Krzyża Mierzeszyńskiego oraz udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam wszystkich drogich Parafian do udziału w tych uroczystościach.
 8. Od poniedziałku 5 sierpnia do piątku 9 sierpnia tego roku jest planowana parafialna pielgrzymka autokarowa do polskich sanktuariów. Natomiast, jeżeli dojdzie w tym roku do kanonizacji bł. Jana Pawła II, udamy się także w pielgrzymce do Rzymu.
 9. W poniedziałek 18 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Koszt badania wynosi tylko 5 PLN.
 10. Ukazał się nowy, 70. numer gazety parafialnej. Zachęcam do lektury naszego pisma i dziękuję za wsparcie tej gazety.
 11. Od Środy Popielcowej przy wyjściu z kościoła można odebrać skarbonkę „jałmużny wielkopostnej”. To nasz uczynek miłosierdzia dla ubogich. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę wraz ze święconką.
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 złotych.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w porządkowaniu terenów przykościelnych: pani Marioli Baltrukas i rodzinie państwa Czerwińskich.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...501502503504505506507508509Następna ›