Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 października 2019
 1. Kończy się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci (szczególnie przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej) jeszcze jutro w  poniedziałek o godz. 17.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej.
 2. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafian dotyczące uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o obecność ministrantów i lektorów, OSP Mierzeszyn, panów zbierających kolektę i pań zbierających wypominiki oraz wszystkich, którzy chcą włączyć się w liturgię uroczystości.
 3. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 4. Chorych z sakramentami świętymi „za listopad” odwiedzę już w najbliższą środę, 30 października.
 5. Spowiedź święta z okazji pierwszego piątku i uroczystości Wszystkich Świętych w środę od godz. 17.00.
 6. Uroczystość Wszystkich Świętych w piątek, 1 listopada. O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła a o godz. 9.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast o godz. 12.00 Msza święta na cmentarzu w Mierzeszynie za wszystkich naszych zmarłych. Jeżeli będzie niesprzyjająca pogoda Msza święta o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte wypominkowe za naszych zmarłych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.30 i 18.00.
 8. Pamiętajmy o odpustach za naszych zmarłych. Przypomnienie w gazecie parafialnej.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Nadolny z Lubania (Parafia Rekownica) i Dominika Dysarz z Błotni.
 10. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  czwartek, 31 października proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna od rodziny państwa Senderskich do rodziny państwa Formella.
 11. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 12. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6,- PLN (od tego numeru to nowa cena „Gościa”: 6,- PLN). W gazecie film na DVD, poruszająca opowieść o cudownych objawieniach Matki Bożej w Lourdes.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Tomaszowi Meger, Adamowi Meger. Szczególne podziękowanie składam Wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w akcji grabienia liści przy naszych kościołach.
 15. Parafialny Zespół „Caritas” w dzisiejszą niedzielę sprzedaje wiązanki nagrobne. Dochód ze sprzedaży zostanie jak co roku przeznaczony na upominki mikołajkowe dla dzieci naszej parafii.
 16. Można już składać wypominki za naszych zmarłych. W ramach modlitwy wypominkowej: Msze święte za Zmarłych w sobotę Dnia Zadusznego o godz. 9.30 i 18.00, przez cały listopad pod koniec Mszy świętej jedna dziesiątka różańca z modlitwą wypominkową oraz przez cały rok raz w miesiącu Msza święta za Zmarłych zapisanych w wypominkach.
 17. Dziś ukazał się 364. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania.
 18. Poszukuję chętnych Parafian, którzy przejrzeliby i uzupełnili oświetlenie alejki prowadzącej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszelkie niedobory, np. żarówek proszę zgłosić, abym wyłożył pieniądze na zakup nowych. Poszukuję też elektryka, który by odłączył prąd z obory koło plebanii.

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...91011121314151617...Następna ›Ostatnia »