Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 maja 2020
 1. W Parafii w Mierzeszynie wszystkie Msze święte są sprawowane według normalnego rozkładu.
 2. Od poniedziałku 20 kwietnia we Mszy świętej w kościele może uczestniczyć nieco większa liczba wiernych: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. W kościele św. Bartłomieja Apostoła to 18 osób (łącznie z chórem i kruchtą), a w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa 39 osób (łącznie z balkonem, chórem i kruchtą). W związku z tym, aby umożliwić Parafianom uczestniczenie w Eucharystii, od niedzieli 26 kwietnia wszystkie Msze święte niedzielne (w tym także rano o godz. 7.30) są sprawowane TYLKO W KOŚCIELE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W dni powszednie Msze święte tylko w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Przypominam o zasłanianiu ust i nosa.
 3. Bardzo zachęcam Parafian do uczestniczenia w Mszach świętych w naszych kościołach w dni powszednie oraz w niedziele. Przypominam o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej: codziennie przed Mszą świętą.
 4. Przypominam także, że nadal jest aktualna dyspensa Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego  odnośnie uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej (możemy korzystać z uczestnictwa za pośrednictwem radia, telewizji i internetu).
 5. UWAGA! Od najbliższego pierwszego piątku miesiąca, czyli 5 czerwca udam się do chorych z sakramentami świętymi z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa w stanie pandemii! Jeżeli ktoś obawia się takiej wizyty proszę zgłosić tą sprawę do mnie.
 6. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Nabożeństwa majowe są sprawowane od poniedziałku do soboty pod koniec Mszy świętej. Zachęcam także do uczestniczenia w nabożeństwach majowych przy kapliczkach w poszczególnych wioskach.
 7. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom i przyjaciołom naszej parafii, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów i funkcjonowanie parafii w trudnym czasie pandemii koronawirusa.
 8. Biuro parafialne jest nieczynne ze względu na stan zagrożenia epidemicznego. Ważne sprawy proszę załatwiać po Mszy świętej.
 9. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższą sobotę, 16 maja mieszkańców Błotni wioski.
 10. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej. Szczególne podziękowanie dla pani Ireny Kuchnowskiej za wykonanie solidnej pracy przy obejściu kościoła św. Bartłomieja Apostoła.
 12. W związku z sugestią Kurii Metropolitalnej Gdańskiej (z dnia 18 kwietnia 2020 roku) JEST MOŻLIWOŚĆ INDYWIDUALNEJ UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dla danego dziecka. W związku z tym ogłosiłem DLA CHĘTNYCH RODZIN INDYWIDUALNĄ PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ (każdego dnia tygodnia). Konsultacje i uzgodnienie szczegółowego terminu rodzinnej uroczystości z ks. Andrzejem. Przed indywidualną Pierwszą Komunią świętą dziecko przystąpi do drugiej spowiedzi świętej (termin też do uzgodnienia). Uroczystość odbędzie się z zachowaniem wszelkich przepisów epidemicznych! Całość komunikatu znajdziemy m.in. w naszej gazety parafialnej: nr 15(386) strona 8. APELUJĘ DO RODZICÓW, ABY UMOŻLIWILI SWOIM DZIECIOM PRZYSTĄPIENIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W GRONIE RODZINNYM JUŻ W NAJBLIŻSZYM CZASIE: MAJ – CZERWIEC 2020 ROKU!
 13. W ostatnim czasie ukazały się dwa nowe numery gazety parafialnej: 387 i 388. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

DZIĘKUJĘ ZA POMOC W BIEŻĄCYM UTRZYMANIU NASZEJ PARAFII,
ZA KAŻDĄ „WIRTUALNĄ TACĘ”,
KTÓRA JEST DLA NASZEJ WSPÓLNOTY KONKRETNYM WSPARCIEM.

ks. Andrzej

 

Numer konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim Oddział Trąbki Wielkie
34833500030303243720000001

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...91011121314151617...Następna ›Ostatnia »