Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2024

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W NASZEJ PARAFII

 

 1. Powitanie relikwii św. Wojciecha w SOBOTĘ, 24 LUTEGO przed wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00. Relikwie wita Wójt Gminy Trąbki Wielkie Pan Błażej Konkol, Parafialna Rada Duszpasterska, Parafialny Zespół Caritas oraz Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Mierzeszyn. Możliwość prywatnej modlitwy przy relikwiach do godz. 20.00.
 2. NIEDZIELA, 25 LUTEGO: O godz. 7.30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła przy relikwiach św. Wojciecha. Relikwie wita Wspólnota Żywego Różańca. O godz. 9.30 Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Relikwie wita Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli lektorzy. O godz. 11.00 podczas Mszy świętej relikwie powitają, rodzice z dziećmi i katechetami. Możliwość prywatnej modlitwy przy relikwiach do godz. 13.30. O godz. 14.00 Msza święta przy relikwiach św. Wojciecha w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie.

 

 1. Serdecznie dziękuję Wszystkim Parafianom za wzorowe przygotowanie uroczystości peregrynacji relikwii św. Wojciecha w naszej Parafii. Dziękuję za włożoną pracę, piękne kwiaty i dekoracje oraz modlitwę!
 2. Przeżywamy ŚWIĘTY OKRES WIELKIEGO POSTU. Nabożeństwa pasyjne: DROGA KRZYŻOWA w piątek dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. GORZKIE ŻALE w niedziele po porannej Mszy świętej o godz. 7.30. Droga Krzyżowa w DPS-ie w Zaskoczynie w poniedziałek o godz. 10.00.
 3. Dziękuję mieszkańcom Błotni wioski za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. W sobotę, 2 marca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Warcza przy szosie.
 4. W pierwszy piątek, 1 marca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 5. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.15.
 6. Msza święta w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie w piątek o godz. 14.00.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 8. Dziękuję bardzo za pracę przy parafii państwu Aleksandrze i Andrzejowi Kaczor, pani Krystynie Koryckiej, pani Marioli Baltrukas, panu Januszowi Pieczykolan.
 9. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10,- PLN.
 11. W odpowiedzi na potrzebę spotkania zgłaszaną przez rolników, Wójt Gminy Trąbki Wielkie, w związku z obecną sytuacją w rolnictwie, zaprasza rolników z terenu Gminy Trąbki Wielkie za spotkanie w poniedziałek, 26 lutego o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w sali GOKSiR w Trąbkach Wielkich.
 12. Przypominam wszystkim uczniom szkół podstawowych i średnich o obowiązku posiadania uzupełnionego indeksu katechetycznego.
 13. Do nabycia paschaliki w cenie 17,- PLN.
 14. Dziś przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes”. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 15. Dziś ukazał się 585 numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.
 16. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej śp. WŁADYSŁAW GAJĘCKI, lat 95 z Domachowa. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...91011121314151617...Następna ›Ostatnia »