Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 grudnia 2019
 1. Przeżywamy święty okres Adwentu. Codziennie w dni powszednie o godz. 18.00 jest sprawowana Msza święta ku czci Matki Bożej zwana Roratami. Zachęcam wszystkich Parafian do uczestniczenia w tej Eucharystii. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony.
 2. Bardzo dziękuję Parafialnemu Zespołowi „Caritas” za zorganizowanie w ostatni piątek „Mikołajek” dla dzieci.
 3. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi świętej i Komunii świętej.
 4. Bardzo dziękuję  mieszkańcom Olszanki za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W  sobotę, 14 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa.
 5. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 7. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6,- PLN.
 8. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Markowi Jurek, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich.
 9. Wyrażam wdzięczność panu Pawłowi Kłosińskiemu za trud montażu nowych, mosiężnych żyrandoli do kruchty kościoła św. Bartłomieja Apostoła, która nadal jest w remoncie.
 10. Zachęcam do nabywania naszego kalendarza parafialnego na 2020 rok, wydanego w związku z dziesiątą rocznicą istnienia gazety parafialnej. Kalendarz w cenie 20,- PLN do nabycia w parafii oraz w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 11. W Adwencie są rozprowadzane świece Caritasu „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świeca duża kosztuje 16,- PLN a mała 6,- PLN. Świece do nabycia w parafii a także w bibliotece w Mierzeszynie u pani Ewy Papis.
 12. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Swoimi ofiarami do puszek wspieramy tamtejszych chrześcijan.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...456789101112...Następna ›Ostatnia »