Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019
 1. Nadal trwają prace konserwatorskie w kruchcie kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Bardzo dziękuję pani Ewie Żurek a teraz także państwu Zycie i Marianowi Lorenc za wypożyczenie rusztowań do prac konserwatorskich.

 2. W pierwszy czwartek, 1 sierpnia o godz. 6.30 rano rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Małgorzaty z Domachowa.

 3. W pierwszy piątek, 2 sierpnia odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.

 4. Spowiedź święta w pierwszy piątek od godz. 17.00.

 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wojciech Pawłowski z Gdańska Oliwy i Katarzyna Wiciak ze Starogardu Gdańskiego oraz Tomasz Jaszewski z Ełganowa i Angelika Antoniewicz z Mierzeszyna.

 6. Bardzo dziękuję mieszkańcom Olszanki za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 3 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Domachowa.

 7. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę pieniężną na remonty naszych kościołów.

 8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.

 9. U ministrantów do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5,- PLN.

 10. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, panu Piotrowi Stefańskiemu, panu Grzegorzowi Fenskiemu. Szczególne podziękowanie dla pani Ewy Dawidowskiej i pani Bogumiły Płońskiej za zajęcie się parafialnymi szatami liturgicznymi z czasów sprzed 1 lipca 2010 roku. Dziękuję za wypranie, wyczyszczenie, i wszelki remont tych szat liturgicznych.

 11. Kończy się Tydzień św. Krzysztofa. Dziękuję za ofiary z ostatniej niedzieli na rzecz środków transportu dla polskich misjonarzy. Jeżeli ktoś chce jeszcze złożyć taką ofiarę może to uczynić także dzisiaj.

 12. Dziś ukazał się 350. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.

 13. W zakrystii do odebrania płyty foto i video z Bierzmowania.

 14. Można już zamawiać intencje mszalne do końca 2020 roku.

 15. U pani Elżbiety Temberskiej i u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie można już zgłaszać gotowość upieczenia ciast na festyn parafialny.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...456789101112...Następna ›Ostatnia »