Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpnia 2021
 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Msze święte będą sprawowane tylko w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30, 9.30, 12.00 oraz 18.00.
 2. Główna Msza święta odpustowa w tym roku będzie sprawowana o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Szlachetki. Podczas tej Mszy świętej Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 3. Zwracam się do Parafian z prośbą o dostarczenie kwiatów ogrodowych na nasz parafialny odpust. Zbiórka osób z kwiatami w sobotę, 28 sierpnia o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na kolejny parafialny festyn, który odbędzie się w przyszłą niedzielę odpustową w okolicach stawu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W godzinach 10.30 – 16.00 odbędzie się także loteria fantowa. Losy w cenie 5,- PLN. Każdy los wygrywa! Zapraszam także do korzystania z „małej gastronomii”. Wszelki dochód z festynu i loterii będzie przeznaczony na aktualne prace przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. KOLEJNE PRÓBY PRZED BIERZMOWANIEM: niedziela, 22 po Mszy świętej o 11.00. poniedziałek, 23; wtorek, 24; czwartek, 26 godzina 16.30. SPOWIEDŹ PRZED BIERZMOWANIEM: piątek, 27 sierpnia godz. 16.30 w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 6. W czwartek, 26 sierpnia  obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła.
 7. Dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Grabńskich do rodziny państwa Łada za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnim czasie. Dziękuję za piękne kwiaty. W sobotę, 28 sierpnia proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 8. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 10. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu Piotrowi Stefańskiemu, pani Aleksandrze Kaczor. Szczególne podziękowanie dla pana Wojciecha Lejka.
 11. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz remontów naszych kościołów, funkcjonowania parafii i cmentarza.
 12. Szczególne podziękowanie dla parafian, którzy złożyli ofiarę pieniężną na rzecz aktualnych prac przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace jeszcze nie zostały zakończone.
 13. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu.
 14. Dziś ukazał się 453 numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania i lektury.

 

 

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...456789101112...Następna ›Ostatnia »