Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020
 1. Przeżywamy okres Adwentu. Msze święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 2. Jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej krótkie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
 3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msza święta o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła. Tego dnia nie będzie Rorat.
 4. W parafii i u pani Ewy Papis w bibliotece do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 6,- PLN a duża 16,- PLN.
 5. W naszej parafii trwa czas roznoszenia opłatków wigilijnych z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Ofiary złożone z okazji przyjętego opłatka przeznaczone zostaną w całości na remonty naszych kościołów. Z opłatkiem otrzymamy także tradycyjną „gazetę opłatkową” (nr 423). Ze względów bezpieczeństwa bardzo proszę, aby osoby roznoszące opłatki zgłaszały się do biura parafialnego indywidualnie po skończonej wieczornej Mszy świętej. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy podejmują trud roznoszenia opłatków.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Dąbkowski z Mierzeszyna i Joanna Musiał z Parafii Gaj k. Krakowa.
 7. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 8. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od rodziny państwa Grabińskich do rodziny państwa Łada oraz zamieszkałych przy ul. Osiedlowej i okolicy za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. W sobotę, 12 grudnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna zamieszkałych od rodziny państwa Mazur do rodziny państwa Antoniewicz.
 9. Wyrażam wdzięczność za wszelkie ofiary na remonty naszych kościołów oraz funkcjonowanie parafii i spraw związanych z cmentarzem.
 10. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6,- PLN.
 11. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii pani Marioli Baltrukas, pani Krystynie Koryckiej, panu  Piotrowi Stefańskiemu, rodzinie państwa Krystyny i Tadeusza Butowskich, panu Danielowi Formela.
 12. W dzisiejszą, Drugą Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swoimi ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
 13. Zmarły z naszej wspólnoty parafialnej śp. WERONIKA TOCZEK,  lat 83 z Mierzeszyna oraz śp. IRENA GAWLIK, lat 71 z Zaskoczyna a także nasza była parafianka śp. JADWIGA PESTKA, lat 75. Za nie i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

 

MOŻESZ WSPOMÓC SWOJĄ PARAFIĘ I REMONTY KOŚCIOŁÓW
W TRUDNYM CZASIE PANDEMII!
34 8335 0003 0303 2437 2000 0001

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...456789101112...Następna ›Ostatnia »