Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

15 czerwca 2014
 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 21 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Olszanki.
 3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży obecnych klas pierwszych i drugich gimnazjum w związku z przyszłorocznym Bierzmowaniem.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sebastian Bodziony z Błotni i Magdalena Lewańczyk z Czerniewa.
 5. W dzisiejszą niedzielę odbywa  się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. W dzisiejszą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 7. Jutro, w poniedziałek, 16 czerwca o godz. 19.00 zebranie starszych ministrantów.
 8. Proszę, aby każda rodzina naszej Parafii złożyła ofiarę na organy piszczałkowe do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z góry dziękuję za wsparcie i zrozumienie dla tej naszej wspólnej sprawy. W kościele rozłożone są koperty na ten cel.
 9. Jak wiemy za rok, ks. kanonik Gerard Borys będzie obchodził jubileusz 50. lecia kapłaństwa. Naszym darem dla naszego wieloletniego proboszcza będzie m.in. książka wydana z okazji jego jubileuszu. Książkę tworzyć będą także parafianie. W związku z tym bardzo proszę osoby chętne do pisania, o zgłoszenie się do mnie osobiście w celu ustalenia konkretnego tematu pracy. Proszę także o dostarczanie zdjęć z różnych uroczystości, pielgrzymek, spotkań i osobistych, na których jest widoczny ks. Gerard.
 10. W czwartek obchodzimy Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 7.30 w kościele św. Bartłomieja będzie sprawowana Msza święta. Natomiast tegoroczne główne uroczystości będą sprawowane w Zaskoczynie. O godz. 9.30 Msza święta, a następnie procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkich parafian. Proszę szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów.
 11. W oktawie Bożego Ciała po Mszy świętej odbędzie się procesja eucharystyczna.
 12. Dzisiaj ukazał się 122. numer naszej gazety parafialnej. Zachęcam do nabywania pisma i dziękuję wszystkim, którzy wspierają finansowo druk gazety.
 13. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 14. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 15. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach. Raz jeszcze dziękuję Paniom, które porządkowały teren przykościelny. Wyrażam wdzięczność także panu Markowi Zawadzkiemu za okazaną pomoc.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...478479480481482483484485486...Następna ›Ostatnia »