Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego 2014
 1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna od strony Domachowa za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w ostatnią sobotę. W sobotę 8  lutego proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Miłowa.
 2. Dziś, w święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej przypada w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – z tej racji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz zakonów kontenmplacyjnych. Bardzo dziękuję za zrozumienie i ofiarność dla tej sprawy.
 3. Sołectwo wsi Mierzeszyn zaprasza na „Rodzinne śpiewanie kolęd”, które odbędzie się dziś, w niedzielę o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie. Prosimy o liczne przybycie.
 4. Jutro, w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja i specjalne błogosławieństwo w czasie Mszy świętej o godz. 17.00.
 5. W środę wspomnienie św. Agaty i błogosławieństwo chleba na Mszy świętej o godz. 7.00.
 6. W czwartek, 6 lutego o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Bernadety z Mierzeszyna.
 7. W piątek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 8. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30.
 9. Parafialny zespół Caritas organizuje taneczną zabawę walentynkową w sobotę 15 lutego w godz. od 20.00 do 3.00. Koszt 25 PLN od osoby + własny koszyk. Oprawę muzyczną zapewni DJ Sebastian. Dochód z zabawy zostanie przeznaczony na zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci z naszej parafii. Zapisy oraz wszelkie informacje można uzyskać u pani Ewy Papis w bibliotece w Mierzeszynie.
 10. Biuro parafialne czynne po Mszy świętej od poniedziałku do piątku.
 11. W dniach od 14 do 16 lutego odbędą się w Mierzeszynie rekolekcje wspólnoty „Młodzi i Miłość”, zwane „Oazą Ducha Świętego”. Nasza parafia już rok temu gościła młodzież oazową udzielając jej noclegu i organizując posiłki. Teraz zostaliśmy poproszeni o podobną pomoc. Kontakt w tej sprawie z rodziną państwa Jąkalskich oraz z panią Ewą Papis w bibliotece w Mierzeszynie. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.
 12. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 13. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii, zwłaszcza przy odśnieżaniu, rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Szczególne podziękowania dla pana Krzysztofa Peplińskiego i jego zespołu za ofiarowanie drewna opałowego na plebanię.
 14. U pani Bernadety Kolbusz w kiosku w Mierzeszynie można jeszcze nabyć kalendarze naszej parafii na rok 2014. 
 15. W najbliższym czasie można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na kanonizację bł. Jana Pawła II. Zapisy poprzez wpłatę 500,-PLN.
Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...482483484485486487488489490...Następna ›Ostatnia »