Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

8 czerwca 2014
 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Jutro, w poniedziałek 9 czerwca po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznego rodzinnego festynu parafialnego. Bardzo proszę o obecność na zebraniu: całą radę duszpasterską, Caritas, Żywy Różaniec, OSP Mierzeszyn,  starszych ministrantów, sołtys Mierzeszyna i wszystkich chcących zaangażować się w tę wielką imprezę parafialną.
 3. Bardzo dziękuję mieszkańcom Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 14 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Miłowa.
 4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży obecnych klas pierwszych i drugich gimnazjum w związku z przyszłorocznym Bierzmowaniem.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sebastian Bodziony z Błotni i Magdalena Lewańczyk z Czerniewa.
 6. W dzisiejszą niedzielę odbywa  się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi na Bałkanach.
 7. W przyszłą niedzielę, 15 czerwca swoimi ofiarami będziemy wspomagać budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 8. Uwaga: za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 9. Jak wiemy za rok, ks. kanonik Gerard Borys będzie obchodził jubileusz 50. lecia kapłaństwa. Naszym darem dla naszego wieloletniego proboszcza będzie m.in. książka wydana z okazji jego jubileuszu. Książkę redagować będą m.in. parafianie. W związku z tym bardzo proszę osoby chętne do pisania, o zgłoszenie się do mnie osobiście w celu ustalenia konkretnego tematu pracy. Proszę także o dostarczanie zdjęć z różnych uroczystości, pielgrzymek, spotkań i osobistych, na których jest widoczny ks. Gerard.
 10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 11. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN.
 12. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach. Szczególne podziękowania dla pań, które porządkowały dróżki wokół kościoła i porządkowały teren kościelny.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...479480481482483484485486487...Następna ›Ostatnia »