Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1 czerwca 2014
 1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Jutro, w poniedziałek, 2 czerwca o godz. 18.00 Msza święta w intencji ks. kanonika Gerarda Borysa. Serdecznie zapraszam Parafian na tę Eucharystię w intencji naszego długoletniego proboszcza.
 3. W pierwszy czwartek, 5 czerwca o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Róża św. Elżbiety z Mierzeszyna.
 4. W piątek, 6 czerwca odwiedzę chorych z sakramentami świętymi.
 5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30.
 6. W poniedziałek 9 czerwca po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznego rodzinnego festynu parafialnego. Bardzo proszę o obecność na zebraniu: całą radę duszpasterską, Caritas, Żywy Różaniec, OSP Mierzeszyn,  starszych ministrantów, sołtys Mierzeszyna i wszystkich chcących zaangażować się w tę wielką imprezę parafialną.
 7. Bardzo dziękuję mieszkańcom Koziej Góry i Szklanej Góry za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minioną sobotę. A w sobotę, 7 czerwca proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Mierzeszyna wybudowanie od strony Błotni i Zaskoczyna. Wyrażam wdzięczność rodzinie państwa Kiełczykowskich za posprzątanie kościoła św. Bartłomieja Apostoła w minioną sobotę.
 8. W przyszłą niedzielę, 8 czerwca po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży obecnych klas pierwszych i drugich gimnazjum w związku z przyszłorocznym Bierzmowaniem.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Staszczak z Pszczółek i Monika Koprowska ze Szklanej Góry.
 10. W dzisiejszą niedzielę odbywa  się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Szczegóły w gazecie parafialnej.
 11. Natomiast, w  przyszłą niedzielę będziemy wspierać swoimi ofiarami poszkodowanych w powodzi na Bałkanach.
 12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po Mszy świętej.
 13. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 4.50 PLN. Dzisiaj w tej gazecie m.in. autiobook „Rozwinąć skrzydła”. Jeśli chcesz pomóc uporać się z trudną przeszłością znajomym, bliskim, a może sobie, to sięgnij po ten autiobook.
 14. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas, panu Dariuszowi Kiełczykowskiemu. Dziękuję pani Zofii Szymańskiej i jej Córkom za troskę o kwiaty w naszych kościołach.
 15. Szczególne podziękowania kieruję do rodziny państwa Hanii i Krzyśka Grabińskich za dar drewna opałowego na plebanię.

 

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...480481482483484485486487488...Następna ›Ostatnia »