Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

29 marca 2015
 1. Bardzo dziękuję drogim Parafianom, którzy uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach i dorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Mierzeszyna. Szczególne podziękowanie dla ministrantów, lektorów, pana Pawła Kłosińskiego.

 2. Przed kościołem można nabyć wiązanki palmowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie. Ofiary zebrane ze sprzedaży przeznaczone zostaną przez uczniów na zbożny cel.

 3. Dziękuję za złożone ofiary na tacę dzisiejszej piątej niedzieli miesiąca przeznaczone na budujące się kościoły archidiecezji gdańskiej.

 4. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się Drugi Przegląd Pieśni Wielkopostnych pt. „Skalisty Brzeg Golgoty”. Serdecznie zapraszamy!

 5. W poniedziałek, wtorek i środę okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30 do 17.45.

 6. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek ceremonie pasyjne o godz. 18.00, uroczystość Wigilii Paschalnej i Rezurekcja w Wielką Sobotę o godz. 22.00.

 7. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 12.00, 13.00, 15.00 i 17.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do kościoła wraz ze święconką przynosimy rodzinne skarbonki jałmużny wielkopostnej.

 8. Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 9.30 i 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Zbiórka ofiar na KUL i inne uczelnie katolickie.

 10. Szczegółowy program celebrancji liturgicznych w okresie świątecznym zamieszczony jest w ostatnim numerze gazety parafialnej oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 11. Bardzo dziękuję mieszkańcom Błotni wybudowanie za solidne posprzątanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w minionym tygodniu. A w środę, 1 kwietnia proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Błotni oraz w sobotę, 4 kwietnia mieszkańców Warcza przy szosie.

 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Lipowski z Ełku i Paulina Jurek z Mierzeszyna oraz Patryk Literski z Suchej Huty i Aneta Władymiruk z Domachowa.

 13. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy świętej.

 14. U ministrantów do nabycia Gość Niedzielny w cenie 5.00 PLN. W tej gazecie głośny film Mela Gibsona „Pasja” – historia cierpienia i miłości Jezusa według objawień bł. Katarzyny Emmerich.

 15. U ministrantów można nabyć jeszcze paschaliki wielkanocne w cenie 10,- PLN.

 16. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Bożego.

 17. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy parafii rodzinie państwa Czerwińskich, pani Marioli Baltrukas.

 18. A pani Krystynie Koryckiej wyrażam wdzięczność za troskę o kościół św. Bartłomieja Apostoła.

 19. Dyrektor szkoły w Mierzeszynie w dniach od 26 marca do 9 kwietnia ogłasza rekrutację dzieci w wieku 3-4 lat ubiegających się o przyjęcie do punktu przedszkolnego działającego przy Zespole Szkół w Mierzeszynie. Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji jest złożenie w/w terminie w sekretariacie szkoły (osobiście lub pocztą) wniosku o przyjęcie dziecka do punktu przedszkolnego (wzór wniosku można pobrać ze strony internetowej szkoły lub osobiście w sekretariacie). Liczba dzieci w oddziale punktu przedszkolnego jest ograniczona i wynosi ona maksimum 25 dzieci. Ponadto w wyżej wymienionym terminie odbędą się zapisy i rekrutacja dzieci w wieku pięciu lat do oddziałów przedszkolnych. Dyrektor przypomina opiekunom prawnym o obowiązku przygotowania przedszkolnego dla dzieci w tym wieku.

 20. Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej + Michał Wilczewski, lat 42 z Mierzeszyna. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 31 marca o godz. 15.00. Za niego i za naszych zmarłych odmówmy modlitwę: Dobry Jezu ...

Tagi:

« Pierwsza‹ Poprzednia...480481482483484485486487488...Następna ›Ostatnia »